Lipiec 2018

PDF Drukuj Email
132 odslon

Timeline  : Polska

Sygnatura: G 515

Gra "Timeline: Polska" należy do bestsellerowej serii gier, które podbiły cały świat. Pudełko zawiera 110 kart, które dotyczą tylko wydarzeń z Polski a tematyka poruszana w tym zastawie to: wynalazki, sztuka, historia, nauka i zabytki. Czy wiesz, że spinacz biurowy wynalazł Polak? A może jesteś w stanie odgadnąć datę tego wydarzenia? Pamiętasz, kiedy Polska odzyskała niepodległość? Jak myślisz, co zbudowano wcześniej: Bazylikę Mariacką w Gdańsku czy kopalnię soli w Wieliczce? Wybierz jedną z posiadanych w ręku kart i zdecyduj, czy prezentowane przez nią wydarzenie miało miejsce przed tym, które leży już na stole, czy po nim. Następnie odwróć kartę i sprawdź, czy masz rację! Nie musisz znać żadnych dat i wydarzeń, wystarczy dedukcja i trochę szczęścia.

 


 

Poznaj 25 gatunków ptaków : poradnik początkującego obserwatora


Sygnatura: DT 1220

Publikacja zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do świata ptaków, który jest tuż obok nas. Każdy, kto lubi bliski kontakt z przyrodą, może z pomocą poradnika podjąć pierwsze kroki w obserwacji ptaków. Na początek prezentujemy gatunki pospolite w całym kraju, których wygląd i głos są łatwe do rozpoznania dla początkującego obserwatora. W publikacji ptaki zostały tak przedstawione, byśmy nie tylko nauczyli się je rozróżniać, ale też mogli zrozumieć ich potrzeby i związek ze środowiskiem. W naszym kraju gniazduje około 230 gatunków. Jeśli poznamy choć 25 z nich, polubimy spacery ornitologiczne i będziemy chcieli rozwijać swoje zainteresowanie, wówczas turystka przyrodnicza może stać się dla nas wspaniałą formą aktywnego wypoczynku. 25 gatunków ptaków zaprezentowanych w książce to: dzięcioł duży, dzięcioł zielony, kowalik, pełzacz leśny, bogatka, modraszka, sikora uboga, raniuszek, gil, grubodziób, dzwoniec, czyż, szczygieł, zięba, kos, kwiczoł, śpiewak, szpak, rudzik, kapturka, trznadel, gąsiorek, pokląskwa, pliszka siwa, kopciuszek.

 

 


 

Park Narodowy "Ujście Warty"

Sygnatura: DVD 3525

Filmowa opowieść o najmłodszym polskim Parku Narodowym - "Ujście Warty". Film prezentuje nie tylko wiele gatunków zwierząt, przede wszystkim ptaków, ale także charakterystyczne zbiorowiska roślinne tego parku i historię jego najbliższej okolicy. Obraz, wzbogacony o animacje komputerowe i niezwykłe ujęcia z "lotu ptaka", może być równie interesujący dla miłośników przyrody jak i zwykłych widzów.

 

 

 

 

 


 

Aktywuj Warszawę

 

Sygnatura: G 519

Wyobraź sobie, że masz zorganizować grę miejską, kino plenerowe, piknik kulinarny czy debatę dzielnicową. Od czego zaczniesz? Czego będziesz potrzebować? Gdzie bedziesz szukać wsparcia, a gdzie funduszy? Wylosuj kartę celu i podejmij wyzwanie! Warszawa to przestrzeń pełna mozliwości. Planuj swoje działania, zdobywaj zasoby i realizuj pomysły! Jesteś o krok od zaktywizowania Stolicy!

 

 


 

Zbrodnia i kara. Cz. 1-2

Sygnatura: DVD 3477-3478

Jedna z najlepszych adaptacji "Zbrodni i kary" Fiodora Dostojewskiego jakie do tej pory powstały. Fascynujący thriller na podstawie powieści o zdesperowanym młodym człowieku planującym zbrodnię doskonałą. Pochłania bez reszty i nie pozwala oderwać się od telewizora. To propozycja zarówno dla miłośników dobrego filmu, jak i dobrej literatury, ale również dla tych, którzy książki nie przeczytali. Petersburg, druga połowa XIX wieku. Raskolnikow to bardzo inteligentny młody student, który postanawia odmienić swoje życie i podnieść swoją pozycje społeczną. Żeby tego dokonać musi zabić nielubianą przez nikogo starą lichwiarkę i zagarnąć jej majątek. Jednak jego plan się nie udaje i, choć nie ma jasnych dowodów jego winy, przebiegły śledczy Porfiry zastawia na niego zawiłą sieć pułapek, wciągając w rozmowy, które powoli, ale nieubłaganie prowadzą do oskarżenia Raskolnikowa, a wreszcie do jego przyznania się do zbrodni.

 


 

American beauty

Sygnatura: DVD 3519

42-letni Lester Burnham przeżywa kryzys wieku średniego. Dobry samochód, piękny dom i urządzony z klasą ogród przestają go cieszyć. Nie potrafi już porozumieć się z żoną, dla której osiągnięcie zawodowego sukcesu jest najważniejsze. Nastoletnia córka, przeżywająca młodzieńcze frustracje, stroni od jego towarzystwa. Problemy zawodowe dopełniają kielich przepełniającej go goryczy. Lester postanawia się zmienić, odnaleźć sens i radość życia. Jedną z szans na odmianę wydaje się flirt z koleżanką córki.

 

 

 

 


 

Bob Budowniczy  : mega pojazdy

Sygnatura: DVD 3532

W Spring City potrzebny jest zbiorniki wodny. Bob i paczka jego przyjaciół otrzymują wielką pomoc od Konrada i jego mega maszyn, wśród których są: As, Miazga i Łomot, ale sprawy nie idą po ich myśli. Przyjaźń Koparki, Dźwigu i Spychacza zostanie wystawiona na ciężką próbę, tak jak i ich zapał, gdy podstępny plan Konrada powiedzie się. Czy Bob i spółka zdołają zapobiec nieszczęściu, czy może ich nowi mega przyjaciele trafią na złomowisko?

 

 

 

 


 

Między nami wampirami

 

Sygnatura: DVD 3535

Trzynastoletni Tony od najmłodszych lat fascynuje się wszystkim, co niesamowite. Nie straszne mu ani cmentarze, ani stare zamczyska. Kiedy rodzice zabierają go na wycieczkę do odległej Transylwanii, radość chłopca nie zna granic. Wszystko staje się jeszcze ciekawsze i zabawniejsze, gdy na miejscu Tony poznaje... prawdziwego wampira. Viggo Draculis, podobnie jak on sam, ma trzynaście lat i jest najbardziej rozrywkowym przedstawicielem swojego gatunku. Od straszenia ludzi woli robienie im psikusów, a nad picie krwi przekłada smak soku z buraczków! Odtąd Tony i jego nowy kumpel wampirek przeżyją razem wiele zdumiewających przygód, odkryją sekret latających krów oraz pokrzyżują złośliwe plany Pana Kołeckiego - niestrudzonego łowcy wampirów.

 

 


 

Pamięć dźwiękowa : gra edukacyjna

Sygnatura: G 543

Gra uczy uważnego słuchania, identyfikowania, różnicowania i zapamiętywania dźwięków. Rozwija pamięć słuchową, wrażliwość słuchową oraz koordynację słuchowo - wzrokowo - ruchową.

 

 

 

 


 

Dzielni podróżnicy  ;  Dookoła świata

Sygnatura: G 545

Dwie gry planszowe w zestawie. W grze na dzielenie gracze maja za zadanie przebyć 7 kontynentów i z każdego z nich zabrać po jednej pamiątce. W grze na mnożenie wygrywa gracz, który pierwszy uzbiera 8 żetonów pamiątek.

 
free pokereverest poker revie

Konkurs teatralny

KONKURS TEATRALNY

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.