Biblioteka Pedagogiczna włączyła się w przedsięwzięcie "Gimnazjalista na zawodowym rozdrożu"

W dniu 23 marca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyło się przedsięwzięcie ,,Gimnazjalista na zawodowym rozdrożu", w którym uczestniczyła Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, w ramach ogłoszonego przez MEN Roku Szkoły Zawodowców.

Zaproszenie na wydarzenie przyjęli: minister Tadeusz Sławecki, wicekurator Anna Dudek Janiszewska, starostowie powiatów parczewskiego, bialskiego i radzyńskiego. Uczniowie gimnazjów mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą szkół zawodowych z terenu północnej Lubelszczyzny – powiatów: bialskiego, parczewskiego i radzyńskiego. Mogli podziwiać zawody takie jak: mechanik samochodowy, fryzjer, kucharz, elektryk, masażysta czy barman. Trzecioklasiści odkrywali tajniki zawodów, podpytywali uczące się w zaprezentowanych szkołach osoby o sekrety nauczania, a także próbowali własnych sił w wybranym fachu.

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.