Rajd Odjazdowy Bibliotekarz w Białej Podlaskiej

Organizatorem Rajdu Rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”, który wystartował 14 maja 2015 r. o godz. 12  była Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. W bieżącym roku uczestniczyliśmy w VI edycji Ogólnopolskiej Akcji Odjazdowego Bibliotekarza. Rajd organizowaliśmy wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną, bialskim oddziałem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Bialskim Klubem Rowerowym. „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków słowa pisanego i rowerów, zorganizowany był podczas Tygodnia Bibliotek, który  obchodziliśmy w dniach 8-15 maja pod hasłem „Wybieram bibliotekę”.

Trasa Odjazdowego Bibliotekarza biegła ulicami Białej Podlaskiej: wystartowaliśmy z Biblioteki Pedagogicznej, następnie gościliśmy w Bibliotece Państwowej Szkoły Wyższej , kolejno w Filii nr 6 i nr Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nasz przejazd zakończyliśmy w Parku Radziwiłłowskim. Do akcji włączyli się bibliotekarze bialskich bibliotek, nauczyciele, czytelnicy, studenci, ratownicy z Koła Naukowego "eRka" oraz miłośnicy rowerów. Kolorem akcji jest pomarańczowy, dlatego uczestnicy rajdu, mieli pomarańczowe koszulki. Odjazdowy Bibliotekarz to kolorowa, pozytywna akcja, bibliotekarzy i czytelników oraz wszystkich miłośników książek i rowerów. Jesteśmy przekonani, że dzięki Odjazdowemu Bibliotekarzowi kilka osób uda się przekonać do czytania, odwiedzania bibliotek, a kilka innych - do częstszego jeżdżenia rowerem!
Wszystkim uczestnikom rajdu dziękujemy za udział, ratownikom dziękujemy za opiekę medyczną. Co najważniejsze dopisały pogoda oraz dobre humory.
Do zobaczenia za rok!!!

Galeria Biała24

I Regionalny konkurs teatralny

KONKURS TEATRALNY

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

Konkursy przedmiotowe 2019/2020

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.