Seniorzy w bibliotece

W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika i 550. rocznicy jego urodzin zorganizowaliśmy w bibliotece dwa spotkania dla seniorów: 28 września dla Klubu Seniora Wola i 5 października dla UTW przy Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych.

 Spotkania odbyły się w ramach cyklu „Biografie w książce i filmie”. Zaprezentowaliśmy nasze zbiory oraz filmy dokumentalne i fabularne traktujące o wielkim astronomie.
W trakcie spotkań mówiliśmy o życiu, dokonaniach i przełomowych odkryciach naukowych jednego z najważniejszych badaczy w dziejach polskiej i światowej nauki. Kopernik był człowiekiem wielu pasji i szerokich zainteresowań. Zajmował się medycyną, matematyką, prawem, kartografią, dyplomacją i filologią. Jego wielką pasją była astronomia.  Wytrwałość w prowadzeniu badań i dążeniu do prawdy pozwoliły Kopernikowi dokonać wielu przełomowych odkryć, dzięki którym jest znany na całym świecie.

 

Seniorzy uczestniczą w prelekcji.
Widok z tyłu na seniorów uczestniczących w prelekcji. Prowadzące przedstawiają temat, na monitorze widoczny logotyp 75-lecia biblioteki.
Seniorzy uczestniczą w prelekcji. Prowadząca przedstawia temat, na monitorze widoczna prezentacja o Mikołaju Koperniku.

Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej

  • 21-500 Biała Podlaska
    ul. Kolejowa 8
  • tel: 83 343 32 37
  • tel: 83 342 06 16
  • sekretariat@bialabp.edu.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 10:00 - 18:00
sobota 09:00 - 15:00
wakacje i ferie - 08:00 - 15:00

Zamknij menu
Wróć na początek strony