NOWOŚCI

  1. START
  2. /
  3. DLA CZYTELNIKA
  4. /
  5. NOWOŚCI
  6. /
  7. Nowości – gry planszowe

Gry planszowe

LISTOPAD 2021

Zakodowany zamek

Sygnatura: G 1164

Zakodowany zamek to gra, w której wcielisz się w sprytnego czarodzieja i opracujesz strategię zebrania czterech skarbów, zanim duch wyjdzie z zamkowej wieży! Poznaj język znaków i symboli graficznych, wykorzystaj pomysłowość i myślenie logiczne, by opracować trasę do zakodowanych trofeów. Gra stanowi propozycję do nauki podstaw kodowania bez użycia komputera. 

 

 

 

Hobbit : wyprawa po skarb

Sygnatura: G 1148

 

Dołącz do Bilbo Bagginsa i krasnoludów. Czeka na Ciebie niebezpieczna wyprawa po skarb. Na swojej drodze spotkasz wielu wrogów: orki, trolle, wielkie pająki oraz smoka – spróbuj ich pokonać. Dotrwaj do końca gry – stocz walkę z Bolgiem i wygraj!

 

PAŹDZIERNIK 2021

Uczę się wyrażać emocje

Sygnatura: G 1137

Światowa Organizacja Zdrowia wyodrębniła 10 umiejętności życiowych, które są potrzebne by wyrosnąć na lepszą i szczęśliwszą osobę, która jest w stanie prowadzić godne życie. I to właśnie te umiejętności są rozwijane w grach z tej serii, które są również dla dziecka świetną zabawą. Są to miękkie umiejętności, niezbędne w codziennym życiu. Pozwalają dzieciom lepiej poznać samych siebie, swoje emocje, łatwiej nawiązywać kontakty z innymi ludźmi czy radzić sobie ze stresem. Ta niezwykła gra planszowa pozwala dzieciom na poznanie swoich emocji (zarówno tych pozytywnych i negatywnych), uczy je ich nazewnictwa i oswaja dziecko z ich występowaniem.

 

Jaś i Małgosia

Sygnatura: G 1144

“Jaś i Małgosia” to wesoła kooperacyjna gra planszowa dla całej rodziny, w której wspólnie staracie się pomóc tytułowym postaciom zdobyć pięć smakowitych pierniczków, jednocześnie nie dając złapać się Babie Jadze. Aby osiągnąć ten cel, musicie ze sobą współpracować, wykazać się sprytem i logicznym myśleniem. Zgarnijcie jak najszybciej pierniczki i ucieknijcie Babie Jadze!

 

WRZESIEŃ 2021

Alicja w krainie słów

Sygnatura: G 1074

“Alicja w krainie słów” to niezwykle szybka, szalona gra słowna doskonała na imprezy. Czy macie ochotę na herbatkę?. I to w szczególnym towarzystwie Alicji i Szalonego Kapelusznika. Wszyscy pamiętamy tę historię z kart Lewisa Carrolla, a dzisiaj zapraszamy do rozgrywki słownej, gdzie zasady ustanawia sama Królowa Kier. Gracze wcielają się w postaci z bajki o Alicji w Krainie Czarów, obdarzone różnymi zdolnościami. Wszyscy zostali zaproszeni na herbatkę u Królowej Kier i muszą stosować się do zwariowanych zasad. Gracze szybko wypowiadają słowa związane z jakimś szczególnym tematem. Nie mogą przy tym używać zakazanych liter. Jeśli ktoś popełni błąd albo skończy mu się czas, odpada! Czas odmierzany jest za pomocą specjalnego grającego imbryka.

 

Czytanie szukanie : gra edukacyjna

Sygnatura: G 1085

Czytanie to ważna umiejętność kulturowa – dziś nie wyobrażamy sobie, żeby można było jej nie posiąść. Jednak proces nabywania tej umiejętności nie jest wcale prosty- wymaga zaangażowania i pracy wielu elementów układu nerwowego/mózgu. Proponujemy grę, która pomoże usprawnić widzenie wyrazów i uelastycznić pracę mózgu i oczu przy odbiorze znaków pisania.

 

Szyfrujemy słowa : gra edukacyjna

Sygnatura: G 1094

Zaraz, zaraz, co to ma znaczyć? Co jest napisane na tej karcie? Czy to jakiś tajemniczy szyfr? Właśnie tak! Masz niepowtarzalną okazję, by zapoznać się ze światem kodów i stanąć do gry, w której poczujesz się niczym tajny agent! Twoim zdaniem będzie zarówno odszyfrowywanie haseł jak i tworzenie dla twoich rywali słów do zakodowania. Dostaniesz także możliwość stworzenia od zera swojego własnego tajnego szyfru! W rozgrywce będzie liczyła się spostrzegawczość, refleks, ale i dokładność. Czy podejmiesz takie wyzwanie?

 

 

“Non Possumus” : gra o Prymasie Stefanie Wyszyńskim

Sygnatura:  G 1127

W grze zawodnicy zbierają żetony m.in. Rzetelnej Pracy, Przebaczenia, Współczucia, które mogą wymienić na Kafle Społecznej Krucjaty Miłości dające punkty zwycięstwa. Gracze wcielają się w różne Postaci np. kard. Wyszyńskiego, kard. Wojtyłę, czy niewidomą siostrę Czacką z Lasek. Losują Misje, natrafiają na Wydarzenia z dzieciństwa, młodości, uwięzienia i PRL-u. Idą przez miasta muszą okazać szacunek wobec każdego człowieka, nawet agentów UB i SB, a gdy władza komunistyczna chce podeptać cnoty – najodważniejszy z graczy może powiedzieć „Non Possumus!” ratując innych, ale samemu tracąc (podobnie jak Prymas za słowa “Non Possumus” został internowany na trzy lata).

 

Chmury : kalamburowe układanki

Sygnatura: G 1131

“Chmury” to szybka, rodzinna gra, w której liczy się zręczność i wyobraźnia. Z fragmentów chmur postaraj się ułożyć przedmiot z obrazka. Kto pierwszy odgadnie, otrzyma kartę. Punkty może zdobyć również gracz, który układa chmurę. Trzeba wykazać się refleksem i kreatywnością. Bujanie w obłokach nigdy nie było tak przyjemne!

 

SIERPIEŃ 2021

Czy masz na tyle odwagi aby stawić czoło groźnym wirusom i uratować świat przed epidemią? “WIRUS!” – to najbardziej zaraźliwa gra na świecie! W szpitalu w Leśnej Dziurze wybuchła panika, gdy laboranci odkryli, że pojemniki z próbkami są puste! Eksperymentalne hodowle wirusów, rozprzestrzeniły się po całym budynku i teraz tylko Wy możecie je powstrzymać. Waszym zadaniem będzie stawienie czoła epidemii i rywalizowanie o to, komu pierwszemu uda się zwalczyć wirusy, a do tego uratować świat przed pandemią. Będziecie musieli zbudować ludzkie ciało, jednocześnie bronić je przed zainfekowaniem, zniszczeniem lub kradzieżą organów przez zarażonych przeciwników. Szykujcie się zatem do walki. Zbierajcie siły i układajcie plan w głowie jak zwyciężyć. Wszystkie chwyty dozwolone.

 

Wirus!. 2, Ewolucja

Sygnatura: G 1121

 

Tradycyjne metody leczenia okazały się nieskuteczne! Postaraj się opanować epidemię, przenosząc wirusy do kwarantanny. Wykorzystaj szczepionki eksperymentalne i karty innowacyjnych terapii. Nowe wirusy, nowe karty, nowe zasady! Jeszcze bardziej zaraźliwa gra! Uwaga: do gry niezbędna jest podstawowa wersja gry “Wirus!”

 

LIPIEC 2021

Gra liczbowa

Sygnatura: G 1133

„Gra liczbowa” to gra imprezowa przeznaczona od 2 do 4 graczy w wieku od 8 do 108 lat.  Wszyscy gracie równocześnie! Wykładacie odpowiednie karty na stół – wygra osoba, która najszybciej wyłoży wszystkie swoje karty. Aby wygrać, przyda się dobra koncentracja, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Gra pomaga młodszym graczom opanować umiejętność dodawania i odejmowania. Nie ma lepszej metody niż nauka przez zabawę!

 

Emocje : gra planszowa

Sygnatura: G 1134

Porozmawiajmy sobie o emocjach. Tak na wesoło, ale też na poważnie. Złość, radość, niepokój, gniew, smutek, miłość… To one nami rządzą. Czasami potrafimy je ujarzmić, a czasami dajemy się im ponieść. Ważne, abyśmy je poznali i umieli o nich rozmawiać. Może dzięki temu uda się kiedyś wyjść z trudnej życiowej sytuacji. Gra ta to świetna pomoc w poznaniu siebie i swojego otoczenia. Trochę zabawy i trochę… psychologii dla każdego, dla dziecka i dorosłego.

CZERWIEC 2021

Koncentracja : trenuj umysł

Sygnatura: G 1075

“Koncentracja” to zestaw kreatywnych zabaw dla uczniów. Mają one na celu ćwiczenie koncentracji uwagi. Poszczególne zadania dodatkowo trenują inne zdolności poznawcze, zaangażowane w proces uczenia się: pamięć roboczą – wymagającą jednoczesnego przechowywania i przetwarzania informacji, spostrzegawczość, wyobraźnię , logiczne myślenie, współpracę obu półkul mózgowych, kreatywność i twórczość.

Palcem po mapie – Europa

Sygnatura: G 1096

Gra “Palcem po mapie – Europa” to doskonała zabawa i nauka w jednym. To podróż przez Państwa, najważniejsze stolice i ciekawe miejsca Europy. Gra polega na losowym wybraniu karty z opisem konkretnego miejsca i jak najszybszym odszukaniu go na mapie. Ten z uczestników, który jako pierwszy odnajdzie na mapie wylosowanie miejsce zdobywa kartę. Wygrywa ten z graczy, który zbierze największa ilość kart.

MAJ 2021

Koncept Kids: zwierzaki

Sygnatura: G 1099

 

“Koncept Kids: Zwierzaki” to oparta na współpracy wersja gry Koncept przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia. Wskazując symbole na planszy, pomóż innym członkom rodziny odgadnąć jak najwięcej haseł i razem cieszcie się zwycięstwem! Gra świetnie przygotowuje do pracy w grupie i wpływa korzystnie na rozwój relacji. W instrukcji znajdziemy również alternatywny tryb rozgrywki dla starszaków, przeznaczony dla dzieci od 6 roku życia. 

Cortex 2 : wyzwania

Sygnatura: G 1100

Zabierz swój mózg na salę gimnastyczną i podejmij wyzwanie, jakim jest rozgrywka w „Cortex”! Ta szybka i wesoła gra pozwoli Ci wzmocnić pamięć, refleks i logiczne myślenie, jednocześnie dając masę frajdy! W „Cortex 2” od 2 do 6 graczy będzie rywalizować ze sobą, szybko zgadując odpowiedzi na 8 rodzajów wyzwań, które rozwijają różne funkcje ludzkiego mózgu. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymają części układanki, a pierwsza osoba, która zdobędzie wszystkie 4 części i ukończy swój obrazek mózgu, zostanie zwycięzcą! 

Złota Kaczka

Sygnatura: G 1107

 

Udało się! Złota Kaczka z lochów zamku Ostrogskich obdarowała Was wielkim skarbem. Jednak kosztowności możecie przeznaczać jedynie na własne zachcianki. Komu uda się sprawnie zarządzać bogactwem przestrzegając tej surowej zasady? Umiejętność podejmowania szybkich decyzji oraz otwarta głowa tych cech będziecie potrzebować.

Poznaj siebie : karty emocji

Sygnatura: G 1110

 

Każdy człowiek doświadcza całego spektrum rozmaitych uczuć. I wszystkie one są ważne. Równie istotna jest świadomość, że do wszystkich uczuć mamy prawo. Czasem emocje, które nam towarzyszą mogą być trudne, a czasem sprzeczne, trudne do pogodzenia. Jak nauczyć się je rozpoznawać? Jak, dzięki pracom z emocjami, wzmocnić swój wewnętrzny potencjał i uczynić swoje życie lepszym?

KWIECIEŃ 2021

Bitwa Warszawska

Sygnatura: G 1052

“Bitwa Warszawska” to strategiczna gra historyczna, która przenosi graczy w czasie do jednego z najważniejszych wydarzeń XX wieku. Gracze wybierają strony, po których się opowiedzą: Wojsko Polskie lub Armia Czerwona. Następnie prowadzą swoje oddziały do decydującego starcia na przedpolach Warszawy. Armie są zbudowane niesymetrycznie, co oznacza, że każda z nich ma swoje słabe i mocne strony, które trzeba wziąć pod uwagę przy planowaniu wojennej strategii. Od graczy zależy jak wykorzystają posiadane umiejętności dowódców i oddziałów. Może to właśnie Armii Czerwonej uda się zmienić bieg historii i wygrać 18. największą bitwę w dziejach świata!

Kocham Polskę : edukacyjna gra planszowa

Sygnatura: G 1054

Znakomicie łączy funkcję rozrywkową z walorami edukacyjnymi. To propozycja dla dzieci oraz rodziców, którzy chcą swym pociechom przekazać wiedzę o Polsce, jej historii, tradycji, bohaterach, ważnych wydarzeniach i miejscach, którzy chcą zaszczepić w nich zalążki patriotyzmu i miłości do swojego kraju.

 

Flagi, mapy, stolice i symbole poszczególnych państw przestaną być zagadką dzięki BrainBox – “Świat”! Na 71 kartach znajdziesz informacje o najważniejszych krajach, a angażujący sposób rozgrywki sprawi, że Twoje dziecko bez wysiłku będzie poszerzało swoją wiedzę z zakresu geografii. Czym jest BrainBox? To seria wyjątkowych gier edukacyjnych, które będą wspierały rozwój Twoich dzieci lub podopiecznych na każdym etapie nauki.

 

Słówkomania

Sygnatura: G 1071

“Słówkomania” to gra, która zachęca do sprawnego posługiwania się językiem polskim. Wyrazy można układać we wszystkich możliwych kierunkach. Każde ułożone słowo jest punktowane. Poza samodzielnym układaniem, można również wykorzystać słowa rywali, dokładając litery. Gra wymaga od zawodników myślenia, obserwacji, wyobraźni i sprytu. Wygrywa ten z graczy, który zdobędzie najwięcej punktów. W rozgrywce liczy się każde słowo!

MARZEC 2021

Jednym słowem : gra niebanalnych skojarzeń

Sygnatura: G 1066

“Jednym słowem” to gra skojarzeniowa oparta na współpracy. Podczas zabawy losowane jest słowo, do którego podpowiedzi gracze będą musieli wymyślać. Ale uwaga: każdy z graczy będzie mógł użyć tylko jednego słowa!

Scriba – karty : słowna gra w karty

Sygnatura: G 1070

“Scriba – karty” to łatwiejsza wersja gier planszowych Scriba. Dzięki prostym zasadom gry jest wspaniałą rozrywką dla całej rodziny. Gracze otrzymują po 7 kart. Są to punktowe karty liter i dodatkowe karty (premii, blokady itp.) Każdy z graczy stara się zdobyć jak najwięcej punktów dążąc do ułożenia słów kartami liter. Gra uczy koncentracji, poszerza zakres słownictwa, znajomość ortografii i jest jednocześnie znakomitą zabawą.

LUTY 2021

Savoir-vivre dla dzieci : Memory i Piotruś : gry dla dzieci

Sygnatura: G 1057

“Savoir-vivre” to gra dla dzieci oparta o zasady dobrego wychowania. Z pomocą tych samych kart można bawić się w popularne gry: “Memory” i “Piotrusia”.

Kocham Cię, Polsko! : gra towarzyska

Sygnatura: G 1067

W turnieju biorą udział 2 drużyny, które rywalizują ze sobą w rundach takich jak Literowanie, Kalambury, Zakazane Słowa oraz Kultowy przebój. Zadania muzyczne dodatkowo urozmaici darmowa aplikacja do pobrania na telefon. Gra będzie idealną rozrywką dla każdego, bez względu na wiek. Tematem przewodnim jest wiedza o Polsce, dzięki czemu zabawa łączy pokolenia i angażuje wszystkich uczestników.

STYCZEŃ 2021

Rurociąg : gra planszowa o tematyce kanalizacyjnej

Sygnatura: G 1046                                        

 

Planuj, buduj i ryzykuj! Układaj na swojej planszy elementy rurociągu, aby jak najszybciej doprowadzić ścieki do oczyszczalni. Prawda, że to proste? Niestety, wcale tak nie jest! Pozostali gracze mogą atakować twój rurociąg, zmieniając kierunek jego biegu. Ale ty również możesz zniweczyć postępy rywali, używając kart specjalnych lub prowadząc ich rurociągi na manowce. Co ważne, dzięki grze “Rurociąg” będziesz się nie tylko doskonale bawić, ale dowiesz się także, jak przebiega proces oczyszczania ścieków.

 

Segregator : edukacyjna gra karciana

Sygnatura: G 1049                                                           

 

Gra uczy prawidłowej segregacji odpadów! Rozgrywka jest szybka, emocjonująca, przy stole dużo się dzieje, ponieważ każdy stara się być szybszy od innych graczy. Pudełko zawiera 36 kart z rysunkami odpadów oraz 25 kart z rysunkami pojemników do segregacji. Rysunki na kartach odpadów bywają obrócone i mają różne wymiary. Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart.

 

Kot w butach : gra planszowa… bajka

Sygnatura: G 1056                                                            

 

Wspaniała wyprawa do krainy baśni, gdzie razem z bohaterami bajki o Kocie w Butach przeżywasz ich przygody. Łapiesz zające dla króla, zdobywasz jego przyjaźń, zatrzymujesz karetę, gdy młynarczyk się kąpie, przechytrzasz olbrzyma i pomagasz młodzieńcowi zdobyć rękę królewny. Do gry dołączona została książeczka z bajką.

 

 

GRUDZIEŃ 2020

Bójka na państwa i miasta : na 3 sposoby : ekscytująca gra dla dociekliwych świata

Sygnatura: G 1064                                                                      

 

“Bójka na państwa i miasta” to gra dla ciekawych świata, dzięki której sprawdzisz swoją wiedzę geograficzną i zawalczysz o zwycięstwo w gronie rodziny i znajomych. Jesteś pasjonatem podróży, marzysz o najwyższej ocenie z geografii, a może szukasz sposobu na nudę podczas podróży? We wszystkich sytuacjach, „Bójka na państwa i miasta” sprawdzi się idealnie i dostarczy wielu godzin rozrywki. Kultową grę w państwa-miasta znają wszyscy. Teraz czas na unowocześnioną, barwną i wesołą wersję, dzięki której dowiesz się więcej o 57 krajach oraz poznasz ciekawostki geograficzno-kulturowe z całego świata. W pudełku znajdziesz aż 105 kart do 3 wersji rozgrywek na 2 poziomach trudności. Korzystaj również z dołączonych słowniczków obrazkowych charakterystycznych dla danego kraju.

 

Matematyka Plus

Sygnatura: G 1058

Twojemu dziecku niestraszne są podstawowe pojęcia matematyczne i szukasz czegoś, co pomoże mu nadal rozwijać wiedzę? BrainBox – “Matematyka Plus” to kolejny etap przygody w świecie liczb! Zajrzyj do pudełka i odkryj 55 kart służących do dynamicznej zabawy, a jednocześnie poszerzających wiedzę dotyczącą liczb pierwszych, kwadratowych, działań pisemnych, geometrii przestrzennej czy zaawansowanych miar i wag.

 

LISTOPAD 2020

Pinokio ; Złota kaczka                                                                                   

Sygnatura: G 1017

Poznaj losy małego drewnianego pajacyka, który był krnąbrny i leniwy, skłonny do kłamstwa i łatwowierny. Nie odróżniał on prawdziwych przyjaciół od fałszywych i wyrachowanych kompanów. Na końcu jednak Pinokio opamiętał się i przekonał dobrą wróżkę, że ma dobre serce, że kocha Dżepetta i jest gotowy dla niego poprawić zachowanie. Nagrodą była przemiana Pinokia w prawdziwego chłopca.

Dawno, dawno temu w Warszawie żył młody szewczyk Janek. Był on biednym sierotą i każdego dnia wracając z pracy, marzył o tym aby stać się bogatym. Jednego dnia pragnął być kupcem, drugiego rabusiem, innym razem widział się u boku zamożnego szlachcica. Każdego dnia wstępował do karczmy, chcąc znaleźć wskazówkę w jaki sposób mógłby zrealizować swoje marzenia. Pewnego razu, usłyszał jak mistrz murarski Bartłomiej mówił: Powiadają, że w podziemiach zamku Ostrogskich, żyje Złota Kaczka … Ale czy ją spotkał?

Poznaj świat : 6 kontynentów

Sygnatura: G 860, G 1000

“Poznaj Świat” to dwie wersje gry, które są dobrym wstępem do zainteresowania się geografią. Pierwsza wersja przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci młodszych, które w trakcie gry uczą się rozpoznawać kształt i położenie państw na kontynentach. Druga wersja (bardziej rozwinięta) przeznaczona jest dla dzieci starszych, a także dorosłych, wymaga bowiem już pewnego zasobu informacji z zakresu geografii. Zdobywanie wiadomości o państwach i kontynentach w trakcie gry jest nauką połączoną z dobrą i emocjonującą zabawą. Gra uczy także spostrzegawczości, zapewnia dobry trening pamięci i umiejętności kojarzenia.

PAŻDZIERNIK 2020

Cztery pory roku : pejzaż, który można zmieniać w zależności od pory roku

Sygnatura: G 1003

Ta zabawka jest inspiracją do obserwowania natury zmieniającej się w zależności od pory roku. Dzieci ubierają duże kartonowe drzewo i uprawiają ogródek z warzywami, owocami i kwiatami, ucząc się przy tym ich nazw i oswajając się z pojęciem cykliczności.

Dobre zachowanie : gra dla bystrzaków

Sygnatura: G 1029

“Dobre zachowanie” to gra rozwijająca pamięć, koordynację wzrokową i spostrzegawczość. Sprawdź, czy dasz radę zapamiętać wszystkie obrazki! W grze wygrywa ten, kto najlepiej zapamięta położenie tabliczek z przykładami wzorowego zachowania, odkrytych na chwilę, spośród wszystkich ilustrowanych tabliczek leżących na stole rewersem do góry.

WRZESIEŃ 2020

Kopciuszek

Sygnatura: G 965

Pomóżcie Kopciuszkowi wybrać się na wielki bal. Odszukajcie w odpowiedniej kolejności wszystko, co niezbędne, by mógł zadziałać czar. Jeśli tylko uda wam się zdążyć przed północą, do Kopciuszka nareszcie uśmiechnie się szczęście.

Ekologia : edukacyjna układanka dla najmłodszych

Sygnatura: G 997

Ekologia to dydaktyczna układanka dla przedszkolaków, która w przyjazny sposób zapoznaje ich z tematem ochrony środowiska. Podczas wesołej zabawy gra rozbudza u najmłodszych zainteresowanie otaczającym światem. Dzieci uczą się właściwych postaw
i dbałości o środowisko naturalne, trenują pamięć, pobudzają wyobraźnię oraz poszerzają swój zasób słów. 

Gra pomaga kształtować i rozwijać zainteresowania przyrodnicze. W grze wykorzystano specjalnie wyselekcjonowane zależności
 i skojarzenia, mające związek z najbliższym otoczeniem dziecka, dostosowane do programu edukacji przedszkolnej i przyszłej wczesnoszkolnej. Dziecko ma możliwość zabawy w pojedynkę, jak również w grupie rówieśników.