NOWOŚCI

  1. START
  2. /
  3. DLA CZYTELNIKA
  4. /
  5. NOWOŚCI
  6. /
  7. Nowości – zbiory multimedialne

Zbiory multimedialne

STYCZEŃ 2022

Złodziejka książek

Sygnatura: DVD 4012  

W czasie II wojny światowej mała Niemka trafia do rodziny zastępczej. Pocieszenie znajduje w czytaniu skradzionych książek.

Mała wielka stopa 2 : w rodzinie siła.

Sygnatura: DVD 4013

Pamiętacie Adama, który odkrył, że jego zaginiony ojciec jest potomkiem legendarnego Yeti? Okazało się, że Adam też odziedziczył po nim niesamowite zdolności, które teraz bardzo mu się przydadzą. Jego tata wyrusza na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu. Tutejsze zwierzęta zagrożone są wyginięciem, bo bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować fabrykę. Od wyjazdu ojciec nie daje znaku życia, więc Adam zbiera swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele, by wyruszyć z misją ratunkową.

Osiecka

Sygnatura: DVD 4015 – DVD 4018

Fascynująca biografia poetki, Agnieszki Osieckiej. Serial przedstawia jej życie od wczesnej młodości, przypadającej na lata pięćdziesiąte, aż do śmierci, czyli lata dziewięćdziesiąte XX wieku. Tłem tej biograficznej opowieści są artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od edukacji w komunistycznej szkole przez studia w Szkole Filmowej w Łodzi i kolorowy świat studenckich teatrzyków warszawskiego
STS- u i gdańskiego Bim-Bomu. To opowieść o spektakularnych sukcesach i porażkach Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikających z trudnych życiowych wyborów.

Tik-tak! : zabawy na czasie : piosenki i aktywności o upływie czasu i innych zjawiskach cyklicznych

Sygnatura: DT 1383

Publikacja ma pomóc rozwijać umiejętności dostrzegania rytmów. Utwory znajdujące się
w książce rozwijają u dzieci poczucie czasu, świadomość rytmów w ciele i w otoczeniu oraz umiejętność ich wychwytywania i nazywania. Zabawy podejmują temat rytmów w szeroko pojęty sposób. Rozwijają również rozumienie pojęć związanych z następstwem czasu.

Antek, Kornelka i ważne sprawy : opowiadania o wartościach

Sygnatura: DT 1379

Bohaterowie opowiadań rodzeństwo Antek i Kornelka w codziennych sytuacjach
i w rozmowach z rodzicami poznają znaczenie takich wartości, jak pokora, tolerancja, umiar, empatia i wytrwałość. Dowiadują się również, jak radzić sobie z lenistwem, zazdrością, plotkami, agresją i konfliktami.

Jeżyk Michałek w świecie uczuć i emocji : opowiadania rozwijające umiejętności społeczne

Sygnatura: DT 1382

Jeżyk Michałek, główny bohater opowiadań, z pomocą przyjaciół kotki Kasi i borsuka Karolka odkrywa świat uczuć i emocji. Słuchając albumu, dzieci wraz z Michałkiem poznają lepiej takie uczucia i emocje, jak radość, przyjaźń, smutek, złość, wstyd, zazdrość czy nieśmiałość. Zaczynają rozumieć, skąd się one biorą, jak je rozpoznawać i jak sobie z nimi radzić. Opowiadania wyjaśniają także różne emocje towarzyszące zabawie dzieci dowiadują się, jak zapraszać innych do zabawy, dołączać do trwającej już zabawy oraz jak nauczyć się przegrywać.

Kluczyki do muzyki

Sygnatura: CD 3161

Płyta “Kluczyki do muzyki” przedstawia 4 wartości, którymi są uniwersalizm, różnorodność, zabawa i edukacja. To zestaw bardzo urozmaiconych zarówno w brzmieniu jak i treściach piosenek, które mogą podobać się nie tylko dzieciakom, ale również ich rodzicom.

GRUDZIEŃ 2021

Wiewiórczy Zakątek : bajki o mediach społecznościowych

Sygnatura: ACD 3134

Poznajcie Tolę, dziewczynkę, która chce dostawać lajki. Mnóstwo lajków. W tej historii będzie też dużo wiewiórek i jedna piła mechaniczna. Pojawi się również król Hugon, piękne księżniczki i bardzo rozkojarzony krawiec. Wiewiórczy Z@kątek to opowieść o mediach społecznościowych. O tym, jak dzięki nim można zmieniać świat na lepszy, ale i o tym, jak poprzez nieumiejętne korzystanie z nich można wpaść w poważne kłopoty. Wiewiórczy Z@kątek to lektura obowiązkowa przed pierwszym zalogowaniem się do jakiegokolwiek serwisu społecznościowego!

Czerwona kartka dla Sprężyny

Sygnatura: ACD 3140

Marzenia Daniela mają szansę się spełnić. Został zauważony przez świetnego trenera piłki nożnej i rozpoczął treningi z prawdziwego zdarzenia. Nowi koledzy ze szkółki piłkarskiej, do której trafił, to wyjątkowe oryginały… Łączy ich jedno miłość do piłki i zapał do gry. Nieubłaganie jednak zbliża się godzina prawdy, czyli pierwsze poważne rozgrywki w Złotej Lidze Juniorów. Tytuł mistrza Warszawy drużyn amatorskich musi być ich! Chłopcy ze wszystkich sił i wszelkimi środkami będą dążyć do zwycięstwa. Otrzymają przy tym niezłą szkołę życia…

Wanda : opowieść o sile życia i śmierci : historia Wandy Rutkiewicz

Sygnatura: ACD 3170

Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz to znacznie więcej niż biografia. To opowieść o pokonywaniu własnych demonów, przełamywaniu swoich słabości
i o wielkiej, życiowej pasji, która, dając niebywałą siłę, może również spalać.

Luca

Sygnatura: DVD 4011

Pełna humoru przygoda na Riwierze Włoskiej! Disney i Pixar przedstawiają film Luca, historię o dorastaniu rozgrywającą się w nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej. Przyjaciele, Luca i Alberto, przeżywają niezapomniane lato pełne niezwykłych przygód. Beztroską zabawę może jednak w każdej chwili zepsuć głęboko skrywany sekret
w rzeczywistości chłopcy są morskimi stworami i żyją w wodnych głębinach.

Proxima

Sygnatura: DVD 4009

Sara jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia, pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli. Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji Proxima, jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką.

 


LISTOPAD 2021

Co w duszy gra

Sygnatura: DVD 4002

“Co w duszy gra” studia Pixar to przezabawny i wzruszający film. Głównym bohaterem filmu jest prowadzący szkolny zespół muzyczny Joe Gardner, którego pasją jest jazz.  Marzący o profesjonalnym wykonywaniu muzyki jazzowej na scenie w końcu dostaje szansę na spełnienie życiowego pragnienia. Jednak przedwczesny wypadek powoduje, że dusza Gardnera zostaje oddzielona od jego ciała i zamiast trafić do życia pośmiertnego, dociera do miejsca, gdzie dusze czekają na wcielenie. Tam Gardner musi pracować z duszami, takimi jak 22, aby powrócić na Ziemię, zanim jego ciało umrze.

Tajemnice Joan

Sygnatura: DVD 4005

Adaptacja opartego na faktach bestsellera o najbardziej zaskakującym szpiegu w historii Wielkiej Brytanii. Oddana matka i babcia Joan Elizabeth Stanley wiedzie spokojne życie na przedmieściach Londynu. Pewnego dnia agenci Służby Bezpieczeństwa aresztują starszą panią pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosjan. Przesłuchiwana w siedzibie MI5 emerytka przenosi się myślami do lat trzydziestych XX wieku. Młoda i nieśmiała Joan podczas studiów na Uniwersytecie Cambridge daje się uwieść Rosjaninowi Leo Galichowi. Pod jego wpływem angażuje się w działalność studenckiej organizacji komunistycznej.

Nieodnaleziona

Sygnatura: ACD 3133

“Nieodnaleziona” to wciągający thriller psychologiczny z wartką akcją i wydarzeniami, które mrożą krew w żyłach. Daniel Werner nie wie jeszcze, czego może się spodziewać, ale to dopiero początek jego licznych problemów. Może się okazać, że wcale nie widział swojej narzeczonej ostatni raz dziesięć lat temu!

Muzyka wieczorem

Sygnatura: CD 3079

Album “Muzyka wieczorem” to zbiór kompozycji do wierszy Jarosława Iwaszkiewicza. Jego tomik pod tym samym tytułem pojawił się w roku 1980, już po śmierci autora. Dwadzieścia pięć lat później Mirosław Czyżykiewicz zabiera nas w muzyczną podróż do świata poezji wielkiego polskiego poety i pisarza.

Śpiewające brzdące. Seria 11, część 4. Wesołe piosenki

Sygnatura: DT 1365 

Jeśli szukacie pomysłu na twórcze i wesołe zajęcia, to ta pozycja jest dla Was. Wszystkie przedstawione w książce propozycje wesołych piosenek rozwijają wyobraźnię dzieci, intelekt, kreatywność oraz sprawność ruchową dziecka.

Rozważny przedszkolak. Cz. 1, Opowiadania o tym, jak być bezpiecznym poza domem

Sygnatura: DT 1357

“Rozważny przedszkolak” to zbiór 12 opowiadań opisujących niebezpieczne sytuacje, jakie mogą się wydarzyć poza domem. Bohaterowie opowiadań poznają zasady bezpieczeństwa, jakimi należy się kierować w opisanych sytuacjach. Dzieci dowiadują się, jak właściwie postępować: gdy zobaczą potrzebujące pomocy zwierzę; gdy zgubią się w sklepie; w kontaktach z ogniem; podczas udzielania pierwszej pomocy; wobec obcych psów; podczas podróżowania środkami transportu; podczas przechodzenia przez ulicę. Dowiedzą się również, że nigdy nie należy oddalać się od dorosłych bez ich wiedzy; zawsze należy pływać tylko w miejscach do tego wyznaczonych; nie należy oddalać się z nieznajomymi; a zimą nie należy zjeżdżać na sankach w miejscach niedozwolonych oraz wchodzić na zamarznięte jezioro.