Zbiory graficzne - Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej

Biologia : graficzne karty pracy dla klasy 6

Sygnatura: G 1465

Graficzne karty pracy pomogą uporządkować wiedzę biologiczną o zwierzętach małych i dużych; o tych, które zamieszkują różne kontynenty, a także wnętrze naszego organizmu.
Teczka zawiera: 41 kart do samodzielnego uzupełnienia w formacie A4 i 41 uzupełnionych kart, które można wykorzystać jako gotową notatkę.
Karty mogą być wykorzystywane: na lekcjach biologii w szkole, w edukacji domowej oraz do samodzielnego powtarzania materiału. [opis od Wydawcy]

Afazja : ćwiczenia językowe dla dzieci. Cz. 3

Sygnatura: G 1443

Seria pomocy dla dzieci z afazją, które mają problem z rozumieniem i nadawaniem komunikatów językowych. Składa się z zestawów ćwiczeń kształtujących rozumienie, powtarzanie, słuchanie, mówienie, czytanie i pisanie.
Część 3 zawiera ćwiczenia usprawniające: rozumienie i użycie wyrazów, zdań prostych i rozwiniętych z dopełnieniem i przydawką; zapamiętywanie zdań prostych i rozwiniętych; odmianę rzeczowników; zapamiętywanie sylab otwartych w izolacji i w sekwencjach, wyrazów w sekwencjach, formuł typu rzepkowego; czytanie sylab otwartych ze spółgłoskami: P, M, B, L, F, W, T; czytanie wyrazów o schemacie: samogłoska + sylaba otwarta, identyfikowanie sylab otwartych; czytanie wyrazów znaczących złożonych z dwóch sylab otwartych; myślenie kategorialne z materiałem obrazkowym oraz pojęciowym; planowanie ruchów ręki.
Do każdego zaproponowanego zadania dołączone są szczegółowe instrukcje dla terapeuty/rodzica. [opis od Wydawcy]

Mam odwagę budować prywatny dobrostan

Sygnatura: G 1436

Karty Dobrostanu to doskonała pomoc dydaktyczna i narzędzie terapeutyczne dla wychowawców, trenerów, terapeutów, nauczycieli, pedagogów, psychologów i innych specjalistów do pracy z dziećmi i młodzieżą. [opis od Wydawcy]

 

Jak ogarnąć emocje? Złość

Sygnatura: G 1433

Seria kart pracy dla nastolatków Jak ogarnąć emocje? to sprawdzona i ciekawa pomoc wspierająca trening uważności oraz pracę z emocjami.
Karty zawierają elementy sketchnotingu, wykorzystują stonowaną kolorystykę i kreatywne grafiki. Uruchamiają skojarzenia i polisensoryczne spostrzeganie świata emocji, co z kolei pomaga utrwalić poznawane treści. Forma i struktura kart zachęca nastolatków do pracy, pomaga w koncentracji uwagi i wspiera zarówno myślenie logiczne, jak i kreatywne.

Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej

  • 21-500 Biała Podlaska
    ul. Kolejowa 8
  • tel: 83 343 32 37
  • tel: 83 342 06 16
  • sekretariat@bialabp.edu.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 10:00 - 18:00
sobota 09:00 - 15:00
wakacje i ferie - 08:00 - 15:00

Zamknij menu
Wróć na początek strony