Aktualności
Biblioterapia jako forma wsparcia dzieci i młodzieży - warsztaty dla nauczycieli PDF Drukuj Email

Zapraszamy nauczycieli na kolejne warsztaty - Biblioterapia jako forma wsparcia dzieci
i młodzieży
.

23 października 2019 r. - godz. 16.00-17.30 - Czytelnia.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

 
Konferencja z No Bell PDF Drukuj Email

W dniu 16 października 2019 r. w Czytelni  odbyła się konferencja „Kształcenie kreatywności 
i innowacyjności uczniów na przykładzie najlepszej szkoły na świecie No Bell z Konstancina Jeziornej” zorganizowana dla dyrektorów szkół, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycieli klas IV-VIII szkół podstawowych.

Honorowy patronat nad konferencją objął Pan Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowała TVP 3 Lublin, tygodnik „Słowo Podlasia” oraz „Tygodnik Podlaski”. Partnerami były szkoła No Bell w Konstancinie Jeziornie, Budząca się Szkoła oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Białej Podlaskiej.

Więcej…
 
Finał Konkursu Fotograficznego w Bibliotece Pedagogicznej PDF Drukuj Email

Dnia 10 października 2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego „Zaczynając od wiersza“. Uczniowie szkół ponadpodstawowych przygotowali prace inspirowane wierszem Czesława Miłosza „Oczy“.

Więcej…
 
Warsztaty „Jak wykorzystać książki dla dzieci i młodzieży w codziennej pracy nauczyciela bibliotekarza?” już za nami PDF Drukuj Email

W dniu 7 października  2019 r. odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2019/2020  spotkanie uczestników Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego.

Warsztaty na temat Jak wykorzystać książki dla dzieci i młodzieży w codziennej pracy nauczyciela bibliotekarza? przeprowadziła Pani Mariola Szupiluk - kierownik  Barwnej Multimedialnej Biblioteki  dla Dzieci i Młodzieży w Białej Podlaskiej. Prowadząca zaprezentowała nauczycielom bibliotekarzom 76 książek, które można wykorzystać w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Więcej…
 
Zapraszamy na konferencję PDF Drukuj Email

 
Zapraszamy na wystawy – I semestr roku szkolnego 2019/2020 PDF Drukuj Email

ROK MATEMATYKI I DOKTOR DOLITTLE, CZYLI WYSTAWY W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W BIAŁEJ PODLASKIEJ

I semestr roku szkolnego 2019/2020

Zaremba, Banach, Ulam, Sierpiński, Rejewski…

To nazwiska tych, którzy przyczynili się do niezwykłego rozwoju polskiej matematyki, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Fenomen polskiej szkoły matematycznej odkrywa wystawa zorganizowana w holu głównym Biblioteki. Ideą ekspozycji zatytułowanej „Polscy matematyczni geniusze – 2019 Rok Matematyki” jest promocja dokonań naukowców oraz zachęcenie przede wszystkim młodych ludzi do inspirowania się biografiami i osiągnięciami wielkich matematyków.

Więcej…
 
W świecie książek dla dzieci i młodzieży - Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego w roku szkolnym 2019/2020 PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2019/2020 tematem przewodnim pracy Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego jest W świecie książek dla dzieci i młodzieży.

Harmonogram spotkań:

  1. Jak wykorzystać książki dla dzieci i młodzieży w codziennej pracy nauczyciela bibliotekarza? – warsztaty. /październik 2019 r./
  2. Pokolenie iGen wyzwaniem dla współczesnej biblioteki szkolnej. /luty 2020 r./
  3. Biblioteka ZSZ nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej kreatywną przestrzenią aktywności ucznia i nauczyciela. /czerwiec 2020 r./

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych do udziału w spotkaniach Sieci.

Pierwsze spotkanie 7.10.2019 r. godz. 10.00 - Czytelnia biblioteki. Zapisy tylko przez formularz zgłoszeniowy.

Koordynatorzy sieci:
Krystyna Orluk
Maria Denko

tel. 83 343 32 37, w. 25
tel./fax 83 342 06 16
e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


Strona 1 z 71
free pokereverest poker revie

KONKURS FOTOGRAFICZNY

KONKURS FOTOGRAFICZNY

„Z książką na start”

„Z książką na start”

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2019/2020

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.