Rajd Odjazdowy Bibliotekarz w Białej Podlaskiej

PDF Drukuj Email
3823 odslon

Organizatorem Rajdu Rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”, który wystartował 14 maja 2015 r. o godz. 12  była Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. W bieżącym roku uczestniczyliśmy w VI edycji Ogólnopolskiej Akcji Odjazdowego Bibliotekarza. Rajd organizowaliśmy wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną, bialskim oddziałem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Bialskim Klubem Rowerowym. „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków słowa pisanego i rowerów, zorganizowany był podczas Tygodnia Bibliotek, który  obchodziliśmy w dniach 8-15 maja pod hasłem „Wybieram bibliotekę”.

Trasa Odjazdowego Bibliotekarza biegła ulicami Białej Podlaskiej: wystartowaliśmy z Biblioteki Pedagogicznej, następnie gościliśmy w Bibliotece Państwowej Szkoły Wyższej , kolejno w Filii nr 6 i nr Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nasz przejazd zakończyliśmy w Parku Radziwiłłowskim. Do akcji włączyli się bibliotekarze bialskich bibliotek, nauczyciele, czytelnicy, studenci, ratownicy z Koła Naukowego "eRka" oraz miłośnicy rowerów. Kolorem akcji jest pomarańczowy, dlatego uczestnicy rajdu, mieli pomarańczowe koszulki. Odjazdowy Bibliotekarz to kolorowa, pozytywna akcja, bibliotekarzy i czytelników oraz wszystkich miłośników książek i rowerów. Jesteśmy przekonani, że dzięki Odjazdowemu Bibliotekarzowi kilka osób uda się przekonać do czytania, odwiedzania bibliotek, a kilka innych - do częstszego jeżdżenia rowerem!
Wszystkim uczestnikom rajdu dziękujemy za udział, ratownikom dziękujemy za opiekę medyczną. Co najważniejsze dopisały pogoda oraz dobre humory.
Do zobaczenia za rok!!!

Galeria Biała24

 
free pokereverest poker revie

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 508 481 577. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . Po otwarciu biblioteki zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

„Z książką na start”

Nowości Książki

Nowości multimedialne

IBUK

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.