Teatrzyk Kamishibai – nowa propozycja Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej

Zapraszamy nauczycieli przedszkoli i klas I-III szkoły podstawowej

na zajęcia z dziećmi wykorzystujące metodę Kamishibai

Kamishibai to papierowy teatrzyk wykorzystujący kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynką, wzorowaną na parawanie z teatrzyków marionetkowych.

Proponujemy następujące spotkania:

1. Mój przyjaciel Kemushi - historia o przyrodzie i jej przemianach, o tym czym jest tożsamość i przemijanie.
  2. Szukając Marudka - wzruszająca opowieść o przyjaźni.
  3. Kotka Milusia - opowieść o tym, czy możemy żyć samotnie, czym jest wolność i jakie są jej granice.
  4. Dobrze mieć przyjaciół – opowieść o przyjaźni.
  5. Legenda o Skarbniku - najsłynniejsza śląska legenda o duchu wszystkich kopalń, który pomaga w niedoli górnikom i jest ich przewodnikiem
  6. Trzeba będzie… - opowieść poruszająca najistotniejsze problemy współczesnego świata opisana oczami dziecka.
  7. Calineczka

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty:

Wydział Multimediów i Wspomagania Edukacji

tel. (83) 343-32-37 lub (83) 342-06-16 w. 25

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.