Polub książkę- relacja z warsztatów dla nauczycieli bibliotekarzy

PDF Drukuj Email
1798 odslon

24 lutego 2017 r. w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej odbyły się warsztaty "Polub książkę"- Grafika i aplikacje internetowe w pracy nauczyciela bibliotekarza.

Warsztaty odbyły się w ramach Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego, która w roku szkolnym 2016/2017 związana jest z tematem Jak zachęcić uczniów do czytania książek?

Uczestnicy warsztatów pracowali w dwóch grupach, łącznie z warsztatów skorzystało 32 nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych. Prowadząca warsztaty pani Elżbieta Reniszak, konsultant ds. wdrażania nowych technologii LSCDN Oddział w Białej Podlaskiej zapoznała nauczycieli bibliotekarzy z zasadami pracy w programie  Paint.NET, służącym do edycji fotografii i grafiki cyfrowej. Następnie, każdy z uczestników poznając sposób pracy w Padlecie, miał możliwość utworzenia własnej wirtualnej tablicy.

Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem i zostały docenione przez uczestników. Poznane proste narzędzia i programy posłużą nauczycielom bibliotekarzom do promocji czytelnictwa w szkołach, będą pomocą i inspiracją do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży.

image1
image1 image1
image2
image2 image2
image3
image3 image3
image4
image4 image4
image5
image5 image5
image6
image6 image6
image7
image7 image7
image8
image8 image8
image9
image9 image9
image10
image10 image10
image11
image11 image11

 
free pokereverest poker revie

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.