Podróżniczka Agnieszka Martinka na spotkaniu autorskim w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej

PDF Drukuj Email
599 odslon

11 października w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się spotkanie z Agnieszką Martinką – podróżniczką, autorką książki “Połowinka –  Rowerem na Ural do miejsca zesłania Ojca”. W prelekcji udział wzięli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku  oraz uczniowie I LO im. J.I. Kraszewskiego.

Agnieszka Martinka to znana podróżniczka przemierzającą  świat na rowerze. Efektem wypraw są książki, m.in. „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki”, prezentowana na spotkaniu. Autorka,  z wykształcenia geolog i menager, z zamiłowania podróżnik i fotograf, pochodzi z Tomaszowa Lubelskiego, a mieszka w Lublinie.
Po pionierskiej wyprawie rowerowej wokół Jeziora Wiktorii oraz zdobyciu Kilimandżaro (ok. 2000 km) napisała książkę „Szybsza niż lew”, co przyniosło jej nagrodę Johnnie Walker Keep Walking Award „za pasje i odważnie zrealizowane marzenia”. Za wyprawę rowerową z dwójką znajomych na Ural, do miejsca zesłania Ojca, podczas IX Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „KOLOSY 2006” otrzymała wyróżnienie, a magazyn turystyczny „Podróże” przyznał jej tytuł Podróżnika Roku. Książka łączy w sobie elementy pamiętnika, reportażu, książki podróżniczej, eseju i powieści historycznej. Jest serdecznym hołdem złożonym ojcu.
Spotkanie rozpoczął utwór „Roztocze” dedykowany pani Agnieszce przez znajomego z lat szkolnych. Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację, której towarzyszyła relacja Agnieszki Martinki z wyprawy na Ural do Połowinki, miejsca zsyłki ojca w czasach stalinowskiego terroru. Chciała poznać to miejsce osobiście, a jednocześnie upamiętnić losy Polaków zesłanych na Sybir. Trasa  trójki podróżników wiodła z Lublina przez Białystok, Wilno, Moskwę, Połowinkę do Jekaterynburga. Łącznie pokonali  prawie 5 tysięcy kilometrów. Opowieść  dotyczyła ciekawych miejsc, ludzi  spotykanych na trasie i trudów wyprawy. Mimo, że spotkanie trwało blisko dwie godziny, dzięki żywiołowości autorki, minęło jak chwila. Oczywiście uczestnicy spotkania mogli kupić książki z dedykacją.

foto1
foto1 foto1
foto2
foto2 foto2
foto3
foto3 foto3
foto4
foto4 foto4
foto5
foto5 foto5
foto6
foto6 foto6
foto7
foto7 foto7
foto8
foto8 foto8
foto9
foto9 foto9
foto10
foto10 foto10
foto11
foto11 foto11
foto12
foto12 foto12
foto13
foto13 foto13

 
free pokereverest poker revie

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.