Co możemy więcej zrobić, by nasi uczniowie bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystali z zasobów dostępnych w sieci – relacja z konferencji

PDF Drukuj Email
521 odslon

30 października w naszej bibliotece odbyła się kolejna konferencja z cyklu Biblioteka Pedagogiczna Nauczycielom. Tym razem nasi prelegenci skupili swoją uwagę na tym, Co możemy jeszcze zrobić, by nasi uczniowie bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystali z zasobów dostępnych w sieci. Partnerem biblioteki w organizacji konferencji była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Białej Podlaskiej.

Tematyka konferencji była ściśle związana z jednym z kierunków polityki oświatowej państwa na rok 2018/2019. Jej celem było pokazanie uczestnikom praktycznych rozwiązań, jak dorośli mogą wskazać  dzieciom właściwe i bezpieczne kierunki korzystania  z zasobów dostępnych w Internecie. Uczestniczyli w niej dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, psycholodzy, a także inni specjaliści pracujący na co dzień z dziećmi i młodzieżą.

Jako pierwsza wystąpiła Krystyna Orluk, która przedstawiła działania Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Anetta Mąka z Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w  Białej Podlaskiej omówiła Problemy dzieci i młodzieży wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu.  W kolejnym wystąpieniu Ewa Domańska i Arkadiusz Michałowski z Urzędu Komunikacji Elektronicznej w  Warszawie zaprezentowali Dzieci w cyfrowym świecie – edukacja i bezpieczeństwo. Wyniki badań i praktyka.
Ostatni z prelegentów Łukasz Wojtasik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę przybliżył Rolę rodziców i nauczycieli w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa online.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej dziękuje wszystkim, zarówno uczestnikom, jak i prelegentom za udział w konferencji.

foto1
foto1 foto1
foto2
foto2 foto2
foto3
foto3 foto3
foto4
foto4 foto4
foto5
foto5 foto5
foto6
foto6 foto6
foto7
foto7 foto7
foto8
foto8 foto8
foto9
foto9 foto9
foto10
foto10 foto10
foto11
foto11 foto11
foto12
foto12 foto12
foto13
foto13 foto13
foto14
foto14 foto14
foto15
foto15 foto15
foto16
foto16 foto16

 
free pokereverest poker revie

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.