Relacja ze spotkania w ramach Sieci wspólpracy i samoksztalcenia nauczycieli bibliotekarzy - Biblioteka II LO im. E. Plater w Białej Podlaskiej miejscem atrakcyjnym i przyjaznym dla czytelników

28 marca bieżącego roku odbyło się trzecie w tym roku szkolnym spotkanie nauczycieli bibliotekarzy w ramach działającej  w naszej bibliotece Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy  Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego. Spotkanie to odbyło się tym razem w II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater w Białej Podlaskiej.

Poprowadziły je  Mirosława Mikiciuk i Agnieszka Romaniuk – nauczyciele bibliotekarze pracujący w bibliotece szkolnej II LO. Panie zaprezentowały zebranym różne formy swojej pracy z młodzieżą. Podkreślały też, jak ważna jest dobra współpraca nauczyciela bibliotekarza
z innymi nauczycielami uczącymi w szkole, bo to jak widzą tę współpracę uczniowie, przekłada się później na ich kontakty z biblioteką.

Biblioteka II LO w swoich działaniach realizuje różne formy, m. in.:  spotkania autorskie w ramach cyklu spotkań Ambasadorzy Platerki, Panoramę wierszy współczesnych poetek polskich, Debiut poetycki w Platerce będący prezentacją własnej twórczości uczniów, różnorodne konkursy, debaty czytelnicze, wystawy tematyczne, warsztaty poezjoterapii. W bibliotece działa też Młodzieżowy Klub Książki. Biblioteka organizuje także w szkole m. in.:  Narodowe Czytanie, Szkolny Dzień Poezji czy obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Dużą aktywnością wykazuje się biblioteka poprzez włączenie się w realizację treści regionalnych związanych z miastem, regionem i szkołą. Szczególną uwagę poświęca historii szkoły z racji jej 100-lecia. Podczas spotkania zaprezentowana została sylwetka Wandy Madler  - dyrektora Gimnazjum Żeńskiego im. E. Plater w Białej Podlaskiej w latach 1929-1939. Bardzo aktywnie do tej prezentacji zaangażowana została młodzież, która w poetycki sposób przedstawiła zebranym losy byłej pani dyrektor.

Każdego roku, z myślą o nowych uczniach, biblioteka organizuje  wystawę Z kart przeszłości Platerki, po to by zapoznać ich z bogatą historią szkoły.

Z okazji 100-lecia szkoły przygotowywana jest w bibliotece gra miejska Śladami stulecia dotycząca wybranych postaci – dyrektorów, nauczycieli i absolwentów - wpisanych w historię szkoły i miasta. Gra adresowana będzie do uczniów szkoły.

Podczas spotkania nie zabrakło również wizyty w bibliotece i podziwiania zgromadzonych w niej m.in. książek pochodzących z początku XIX wieku.

Wszystkie działania, które prowadzi biblioteka szkolna wskazują na to, że jest to miejsce atrakcyjne i przyjazne dla współczesnego czytelnika – ucznia i nauczyciela.

Dziękujemy za zorganizowanie tego spotkania i prezentację biblioteki.

foto1 foto1
foto2 foto2
foto3 foto3
foto4 foto4
foto5 foto5
foto6 foto6
foto7 foto7
foto8 foto8
foto9 foto9
foto10 foto10
foto11 foto11
foto12 foto12
foto13 foto13
foto14 foto14

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.