Obchody Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej

PDF Drukuj Email
184 odslon

10 maja 2019 r. gościliśmy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy PSW w Białej Podlaskiej oraz zaproszonych przez nich gości z UTW przy Domu Kultury "Zacisze" w Warszawie.

 

W związku z obchodami Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, tematem spotkania była postać i twórczość pisarza. Bialscy słuchacze stawili się licznie oczekując na gości ze stolicy. Po ich przywitaniu dyrektor Biblioteki, pani Anna Denkiewicz, zaprezentowała gościom naszą placówkę. Seniorzy zapoznali się z wystawą Jeśli echo ich głosów zamilknie – zginiemy poświęconą Gustawowi Herlingowi - Grudzińskiemu i literaturze łagrowej. Następnie, w czytelni, odbyło się spotkanie obu grup  zatytułowane Czas pogardy i zagłady poświęcone czasom i nurtowi, w który wpisuje się G. Herling-Grudziński. W napiętym programie znalazł się jeszcze czas na wymianę doświadczeń przy kawie i ciastku. Pełna sala i zadowoleni uczestnicy -  to zawsze powód do zadowolenia organizatorów.

20 maja odbyło się spotkanie na w/w temat ze słuchaczami UTW przy AWF w Białej Podlaskiej. Goście zapoznali się również z wystawą.

W ramach obchodów Roku G. Herlinga - Grudzińskiego w naszej bibliotece odbędzie się również konkurs w formie debaty czytelniczej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

foto1
foto1 foto1
foto2
foto2 foto2
foto3
foto3 foto3
foto4
foto4 foto4
foto5
foto5 foto5
foto6
foto6 foto6
foto7
foto7 foto7
foto8
foto8 foto8

 
free pokereverest poker revie

KONKURS FOTOGRAFICZNY

KONKURS FOTOGRAFICZNY

„Z książką na start”

„Z książką na start”

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.