Obchody Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej

10 maja 2019 r. gościliśmy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy PSW w Białej Podlaskiej oraz zaproszonych przez nich gości z UTW przy Domu Kultury "Zacisze" w Warszawie.

W związku z obchodami Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, tematem spotkania była postać i twórczość pisarza. Bialscy słuchacze stawili się licznie oczekując na gości ze stolicy. Po ich przywitaniu dyrektor Biblioteki, pani Anna Denkiewicz, zaprezentowała gościom naszą placówkę. Seniorzy zapoznali się z wystawą Jeśli echo ich głosów zamilknie – zginiemy poświęconą Gustawowi Herlingowi - Grudzińskiemu i literaturze łagrowej. Następnie, w czytelni, odbyło się spotkanie obu grup  zatytułowane Czas pogardy i zagłady poświęcone czasom i nurtowi, w który wpisuje się G. Herling-Grudziński. W napiętym programie znalazł się jeszcze czas na wymianę doświadczeń przy kawie i ciastku. Pełna sala i zadowoleni uczestnicy -  to zawsze powód do zadowolenia organizatorów.

20 maja odbyło się spotkanie na w/w temat ze słuchaczami UTW przy AWF w Białej Podlaskiej. Goście zapoznali się również z wystawą.

W ramach obchodów Roku G. Herlinga - Grudzińskiego w naszej bibliotece odbędzie się również konkurs w formie debaty czytelniczej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

foto1 foto1
foto2 foto2
foto3 foto3
foto4 foto4
foto5 foto5
foto6 foto6
foto7 foto7
foto8 foto8

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.