Baw się i ucz z Kubusiem Puchatkiem

PDF Drukuj Email
225 odslon

Kubuś Puchatek to jedna z najbardziej znanych i lubianych postaci dziecięcych. Zdobył on popularność i sympatię milionów dzieci na całym świecie. Jego urodziny przypadają w Dzień Edukacji Narodowej, więc imprezę czytelniczą w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej obchodzono 23 i 24 października. Szacowny jubilat w tym roku skończył 93 lata.  Na jego urodziny przybyli milusińscy z Samorządowego  Przedszkola Integracyjnego nr 16 im. Jana Brzechwy oraz z Przedszkola Niepublicznego im. Przyjaciół  Kubusia Puchatka w Białej Podlaskiej.

Przedszkolaki poznały historię powstania książki o Kubusiu Puchatku. Brawurowo poradziły sobie z odgadnięciem zagadek związanych z przyjaciółmi Kubusia Puchatka. Na urodzinach nie mogło zabraknąć opowieści rodem ze Stumilowego Lasu, przedszkolaki poznały więc perypetie  Misia o Bardzo Małym Rozumku związane z obchodami jego urodzin.

Bogata oferta zabaw zaangażowała wszystkie przedszkolaki. Dzieci przyczepiały  Kłapouchemu zagubiony ogon, układały interaktywne puzzle, kodowały Kubusia na macie do kodowania, próbowały słodki przysmak Kubusia Puchatka uczestnicząc w konkurencji sprawnościowej polegającej na wyciąganiu słodkiego miodu z ula pełnego papierowych pszczółek.
W plebiscycie życzliwości prym wiódł Kubuś Puchatek.  Ostatnia zabawa cieszyła się wśród uczestników urodzin największym powodzeniem, a były nią „skoki Tygryska”. Po zabawach ruchowych dzieci odwiedziły kącik Kubusia Puchatka, w którym zgromadzone zostały zabawki, gadżety, książki i wszystko inne co jest związane z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi ze Stumilowego lasu. Na zakończenie urodzin, odbyła się pyszna " Kubusiowa biesiada”. Niecodzienne urodziny zakończyła wspólna fotografia z jubilatem.

foto1
foto1 foto1
foto2
foto2 foto2
foto3
foto3 foto3
foto4
foto4 foto4
foto5
foto5 foto5
foto6
foto6 foto6
foto7
foto7 foto7
foto8
foto8 foto8
foto9
foto9 foto9
foto10
foto10 foto10
foto11
foto11 foto11
foto12
foto12 foto12
foto13
foto13 foto13
foto14
foto14 foto14
foto15
foto15 foto15
foto16
foto16 foto16
foto17
foto17 foto17

 
free pokereverest poker revie

„Z książką na start”

„Z książką na start”

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Konkursy przedmiotowe 2019/2020

Edukacja filmowa w szkole

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.