Baw się i ucz z Kubusiem Puchatkiem

Kubuś Puchatek to jedna z najbardziej znanych i lubianych postaci dziecięcych. Zdobył on popularność i sympatię milionów dzieci na całym świecie. Jego urodziny przypadają w Dzień Edukacji Narodowej, więc imprezę czytelniczą w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej obchodzono 23 i 24 października. Szacowny jubilat w tym roku skończył 93 lata.  Na jego urodziny przybyli milusińscy z Samorządowego  Przedszkola Integracyjnego nr 16 im. Jana Brzechwy oraz z Przedszkola Niepublicznego im. Przyjaciół  Kubusia Puchatka w Białej Podlaskiej.

Przedszkolaki poznały historię powstania książki o Kubusiu Puchatku. Brawurowo poradziły sobie z odgadnięciem zagadek związanych z przyjaciółmi Kubusia Puchatka. Na urodzinach nie mogło zabraknąć opowieści rodem ze Stumilowego Lasu, przedszkolaki poznały więc perypetie  Misia o Bardzo Małym Rozumku związane z obchodami jego urodzin.

Bogata oferta zabaw zaangażowała wszystkie przedszkolaki. Dzieci przyczepiały  Kłapouchemu zagubiony ogon, układały interaktywne puzzle, kodowały Kubusia na macie do kodowania, próbowały słodki przysmak Kubusia Puchatka uczestnicząc w konkurencji sprawnościowej polegającej na wyciąganiu słodkiego miodu z ula pełnego papierowych pszczółek.
W plebiscycie życzliwości prym wiódł Kubuś Puchatek.  Ostatnia zabawa cieszyła się wśród uczestników urodzin największym powodzeniem, a były nią „skoki Tygryska”. Po zabawach ruchowych dzieci odwiedziły kącik Kubusia Puchatka, w którym zgromadzone zostały zabawki, gadżety, książki i wszystko inne co jest związane z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi ze Stumilowego lasu. Na zakończenie urodzin, odbyła się pyszna " Kubusiowa biesiada”. Niecodzienne urodziny zakończyła wspólna fotografia z jubilatem.

foto1 foto1
foto2 foto2
foto3 foto3
foto4 foto4
foto5 foto5
foto6 foto6
foto7 foto7
foto8 foto8
foto9 foto9
foto10 foto10
foto11 foto11
foto12 foto12
foto13 foto13
foto14 foto14
foto15 foto15
foto16 foto16
foto17 foto17

Internetowy Konkurs Matematyczny "2+1"

2+1

Konkursu na prezentację multimedialną ... Moniuszko

konkursu na prezentację multimedialną „Znam, wiem, lubię … Stanisław Moniuszko”

Konkursy przedmiotowe 2019/2020

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.