Debata czytelnicza w Bibliotece Pedagogicznej

PDF Drukuj Email
909 odslon

„Historia – wciąż brzemię czy pomost między przeszłością a teraźniejszością na podstawie Innego świata Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i Dwojry Zielonej Zofii Nałkowskiej” – taki tytuł nosiła debata dla licealistów, która odbyła się 16 grudnia 2019 r.

Z tym niełatwym tematem zmierzyli się chętni uczniowie z I LO im. J. I. Kraszewskiego oraz II LO im. E. Plater. Spotkanie miało formułę konkursu, co dodatkowo wzmagało emocje. W zgodnej opinii jury, organizatorek oraz publiczności, uczestnicy wykazali się nieprzeciętnymi umiejętnościami dyskutowania. Zarówno obrońcy tezy stojący na stanowisku, że „historia jest nauczycielką życia”, jak i przeciwnicy dyskredytujący wartość powracania do przeszłości,  posługiwali się rzeczowymi argumentami, potrafili spojrzeć na omawiane zagadnienie z szerszej perspektywy i odnieść je do realiów współczesnego świata. Duże znaczenie miała też bardzo dobra znajomość literatury i historii. O sukcesie debaty zadecydowała jednak nie tylko jej merytoryczna wartość, wrażenie wywoływało zaangażowanie uczestników w obronę swojego stanowiska i emocjonalne podejście do tematu. Wsparciem dla dyskutujących była publiczność, również oceniająca wystąpienia.

Trwające niemal dwie godziny spotkanie zakończyło się wręczeniem laureatom dyplomów i nagród.

Nagrody Główne zdobyli: Michał Kowalina i Ignacy Siłuszyk z I LO im. J. I. Kraszewskiego.

Wyróżnienia otrzymali: Przemysław Szyc, Julia Juchimiuk, Jan Maksymiuk i Bartłomiej Rafalski.

Gratulujemy!

foto1
foto1 foto1
foto2
foto2 foto2
foto3
foto3 foto3
foto4
foto4 foto4
foto5
foto5 foto5
foto6
foto6 foto6
foto7
foto7 foto7
foto8
foto8 foto8
foto9
foto9 foto9
foto10
foto10 foto10
foto11
foto11 foto11

 
free pokereverest poker revie

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 83 343 32 37. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . W wolnej chwili zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

„Z książką na start”

Nowości Książki

Nowości multimedialne

IBUK

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.