Prawo autorskie w zdalnej pracy nauczyciela bibliotekarza – szkolenie on-line

8 maja br. odbyło się szkolenie on-line Prawo autorskie w zdalnej pracy nauczyciela bibliotekarza. Jego uczestnikami byli  nauczyciele bibliotekarze bibliotek szkolnych Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego współdziałający w ramach sieci współpracy
i samokształcenia przy naszej bibliotece.

Podczas zdalnego spotkania padły odpowiedzi na często zadawane pytania typu:
z jakich zasobów online mogą korzystać nauczyciele bibliotekarze  bez zgody twórcy, kiedy jest ona potrzebna, jak mają się zapisy prawa autorskiego względem działalności edukacyjnej bibliotek szkolnych, czy można umieszczać w Internecie nagrania z czytania książek, czy można zamieszczać na stronie biblioteki teksty książek, w jaki sposób przestrzegać prawa autorskiego w mediach społecznościowych.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 508 481 577. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . Po otwarciu biblioteki zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.