Konwersatorium Wsparcie dzieci z grup ryzyka

PDF Drukuj Email
5043 odslon

28 listopada 2012 r. w sali LSCDN odbyło się konwersatorium „Wsparcie dzieci z grup ryzyka”, którego organizatorami była Biblioteka Pedagogiczna oraz Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna. Zorganizowane przez obie placówki spotkanie kończy całoroczny projekt edukacyjny „Korczakowska wizja dzieciństwa” realizowany przez bibliotekę w 2012 r.

W konwersatorium uczestniczyło 45 osób: nauczyciele przedszkoli, szkół, bialskiego żłobka i innych placówek oraz zaproszeni goście. Na spotkanie przybyła dr Joanna Marchel Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Białej Podlaskiej i Agnieszka Olszewska przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Szczególnym wyróżnieniem jest kolejny list gratulacyjny Pana Krzysztofa Hetmana Marszałka Województwa Lubelskiego. Zaproszonych gości oraz uczestników spotkania przywitała Bogusława Misiejuk dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Prowadząca Renata Adamczuk kierownik Wydziału Informacyjno Bibliograficznego i Czytelni zapoznała z programem konwersatorium. Spotkaniu towarzyszyła wystawa zbiorów biblioteki związanych z omawianą tematyką. Dla wszystkich uczestników zostały przygotowane materiały zawierające prezentację multimedialną i zestawienia bibliograficzne. Wykłady  na temat diagnozowania poziomu rozwoju, potrzeb i możliwości oraz zaburzeń rozwojowych dzieci poprowadziły: dr n. med. Aneta Stanisławek dyrektor Żłobka Miejskiego „Skarbiec Skrzata” oraz Ewa Tatarczak, Halina Plecha, Anna Telaczyńska i Marta Łukowska Almaszy z  Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Mamy nadzieję, że przekazane podczas spotkania informacje pomogą nauczycielom wcześniej rozpoznawać wśród dzieci nieprawiłowości, aby wspólnie z rodzicami i fachowcami wdrożyć odpowiednie działania.
Już dzisiaj zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego obchody Roku Korczakowskiego realizowanego przez naszą bibliotekę, który będzie dostępny w grudniu na naszej stronie www.

foto1
foto1 foto1
foto2
foto2 foto2
foto3
foto3 foto3
foto4
foto4 foto4
foto5
foto5 foto5
foto6
foto6 foto6
foto7
foto7 foto7
foto8
foto8 foto8
foto9
foto9 foto9
foto10
foto10 foto10
foto11
foto11 foto11

 
free pokereverest poker revie

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 83 343 32 37. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . W wolnej chwili zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

„Z książką na start”

Nowości Książki

Nowości multimedialne

IBUK

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.