Z Korczakiem w Szkole Podstawowej w Komarnie Kolonii

Na zaproszenie Dyrektora, Grona Pedagogicznego oraz Uczniów Szkoły Podstawowej w Komarnie Kolonii pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej uczestniczyli
w dniu 7 grudnia 2012 r. w uroczystości środowiskowej „Prawa dziecka według Janusza Korczaka”.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście. Na spotkaniu przybliżyliśmy dzieciom życie i postać Starego Doktora, prezentowaliśmy wystawę poświęconą Januszowi Korczakowi, dzieci miały też okazję zobaczyć jakimi zabawkami bawił się mały Korczak. Aby utrwalić wiedzę o Panu Doktorze dzieci odpowiadały na pytania dotyczące wyglądu zewnętrznego i życia Korczaka. W celu poznania i zrozumienia praw dziecka, których twórcą był Janusz Korczak dzieci prezentowały scenki inscenizujące poszczególne prawa, zaś pozostali mieli za zadanie odgadnąć „jakie to prawo ?”. Dzięki odgrywanym scenkom wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uroczystości towarzyszyła piękna część artystyczna w wykonaniu uczniów, nawiązująca do idei praw dziecka Janusza Korczaka. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor za zaproszenie i miłą atmosferę.

foto1 foto1
foto2 foto2
foto3 foto3
foto4 foto4
foto5 foto5
foto6 foto6
foto7 foto7
foto8 foto8
foto9 foto9
foto10 foto10
foto11 foto11
foto12 foto12
foto13 foto13
foto14 foto14
foto15 foto15
foto16 foto16

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 83 343 32 37. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . W wolnej chwili zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.