Korczakowska wizja dzieciństwa

1964 odslon

Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej rozpoczyna realizację całorocznego projektu edukacyjnego pod hasłem KORCZAKOWSKA WIZJA DZIECIŃSTWA związanego z obchodami roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka. W bieżącym roku obchodzona jest 70 rocznica śmierci Janusza Korczaka i setna rocznica założenia przez niego Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej w Warszawie. Zasadniczym celem projektu, który będzie realizowany od lutego do grudnia 2012 r. jest przypomnienie i ożywienie postaci i myśli Korczaka wśród nauczycieli, wychowawców, rodziców i uczniów.

Na projekt, którego pomysłodawcą jest biblioteka składają się m.in.:

26 marca                     Sympozjum Korczakowska wizja dzieciństwa a idea praw dziecka:

Wykład Prawa dziecka i ich ochrona- przezwyciężanie mitów i stereotypów- prof. dr hab. Ryszard Rosa

Uroczyste otwarcie wystawy Janusz Korczak- lekarz z wykształcenia, pisarz z talentu, wychowawca i pedagog z powołania

Prezentacja filmu o życiu Janusza Korczaka

luty- grudzień               Zajęcia biblioteczne dla uczniów:

Janusz Korczak Król dzieci
Prawa dziecka
Tolerancja jako postawa oparta na poszanowaniu praw człowieka

kwiecień - sierpień Rajd rowerowy Odkrywanie miejsc pamięci i niepamięci

I część rajdu Holokaust na terenie regionu bialskiego

II część rajdu Zbrodnie przeciw ludzkości na przykładzie Janusza Korczaka: Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Walki i Męczeństwa Treblinka

III część rajdu Droga bialskich i międzyrzeckich Żydów do Obozu zagłady w Sobiborze

wrzesień                     Konferencja Dziecko jako wartość współczesnej pedagogiki

październik                  Warsztaty dla nauczycieli Wsparcie dzieci z grup ryzyka

grudzień                     Podsumowanie projektu

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 83 343 32 37. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . W wolnej chwili zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.