Jak realizujemy projekt Korczakowska wizja dzieciństwa

W ramach realizowanego projektu KORCZAKOWSKA WIZJA DZIECIŃSTWA od 22 lutego do 24 maja 2012 r. w bibliotece odbyło się 35 zajęć lekcyjnych dla uczniów z różnych typów szkół, na wszystkich poziomach kształcenia. W zajęciach wzięło udział 708 uczniów ze szkół Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego. Wystawę obejrzało 837 uczniów w formie zorganizowanych grup. Ponadto wystawę zwiedzały osoby indywidualne.

Realizowaliśmy zajęcia dla różnych grup wiekowych o następującej tematyce:

1. Kogo chcemy uczcić na dzisiejszych zajęciach: lekarza – społecznika, pisarza a może autora pionierskich badań pedagogicznych, obrońcę praw dziecka, Żyda – Polaka czy też Polskiego Żyda (gimnazjum, szkoły średnie)
  2. Polacy wobec Żydów w czasie okupacji niemieckiej (gimnazjum, szkoły średnie)
  3. Śladami Warszawskiego Getta – czego symbolem jest  dzisiaj Umschlagplaz (gimnazjum, szkoły średnie)
  4. „O królu Maciusiu Pierwszym inaczej” – lekcja przybliżająca prawa dziecka (klasy I-III szkoły podstawowej)
  5. „Jest taka historia – opowieść o Januszu Korczaku” na podstawie książki Beaty Ostrowskiej i „Pamiętnika Blumki” Iwony Chmielewskiej.

Oprawę plastyczną do wystawy wykonali:

1. Uczniowie ze SP w Grabanowie- są to postacie Króla Maciusia I wykonane z modeliny,
  2. Uczniowie klasy V b ze SP nr 3 w Białej Podlaskiej pod opieką pani Józefy Gołębiowskiej- wykonali latawce
  3. Dzieci grupy przedszkolnej z Akademii Aktywnej Edukacji Montessori w Konstancinie- praca plastyczna „Król Maciuś I na bezludnej wyspie”

„Janusz Korczak i Stefania Wilczyńska?”- tak brzmiał tytuł spotkania Klubu Dyskusyjnego z okazji Dnia Kobiet, zorganizowanego 8 marca w bibliotece.
W czasie spotkania miało miejsce:
Zwiedzanie wystawy połączonej z prelekcją pt. „Janusz Korczak – lekarz z wykształcenia, pisarz
z talentu, wychowawca i pedagog z powołania”
Czytanie relacji Stefanii Wilczyńskiej z wychowankami Domu Sierot i z samym Korczakiem
Dyskusja –„ W jaki sposób Janusz Korczak i Stefania Wilczyńska rozwiązywaliby współczesne problemy wychowawcze?”

Projekt będzie realizowany do grudnia 2012 roku.

foto1 foto1
foto2 foto2
foto3 foto3
foto4 foto4
foto5 foto5
foto6 foto6
foto7 foto7
foto8 foto8
foto9 foto9
foto10 foto10
foto11 foto11
foto12 foto12
foto13 foto13
foto14 foto14
foto15 foto15
foto16 foto16
foto17 foto17
foto18 foto18
foto19 foto19

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 83 343 32 37. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . W wolnej chwili zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.