Sympozjum Korczakowska wizja dzieciństwa a idea praw dziecka

W dniu 26 marca 2012 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej odbyło się sympozjum pt. „Korczakowska wizja dzieciństwa a idea praw dziecka” oficjalnie inaugurujące całoroczny projekt edukacyjny pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Biała Podlaska.

W sympozjum uczestniczyło 60 osób, m.in. nauczyciele różnych przedmiotów, nauczyciele bibliotekarze bibliotek szkolnych, akademickich, publicznych i pedagogicznych, uczniowie oraz zaproszeni goście. Na sympozjum przybył Andrzej Czapski Prezydent Miasta Biała Podlaska, który nawiązując do postaci Janusza Korczaka, uznał naszą inicjatywę jako bardzo cenną dla środowiska oświatowego. Sympozjum rozpoczęła Bogusława Misiejuk dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej, która powitała zaproszonych gości oraz uczestników spotkania. Prowadząca sympozjum Aleksandra Wegiera kierownik Wydziału Udostępniania Zbiorów zapoznała zebranych z planowanymi działaniami w ramach całorocznego projektu KORCZAKOWSKA WIZJA DZIECIŃSTWA oraz przedstawiła program sympozjum. Wykład „Prawa dziecka i ich ochrona - przezwyciężanie mitów i stereotypów”, który  wygłosił prof. dr hab. Ryszard Rosa, spotkał się z uznaniem ze strony słuchaczy. Poruszając tematykę praw dziecka, profesor odwoływał się do czasów współczesnych, w których dzieci dotykają nowe zagrożenia m.in. eurosieroctwo. W dalszej części miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Janusz Korczak- lekarz z wykształcenia, pisarz z talentu, wychowawca i pedagog z powołania”. Wystawę zaprezentowały Edyta Kulawiec i Renata Adamczuk nauczyciele bibliotekarze naszej biblioteki. Po przerwie uczestnicy obejrzeli film o życiu Janusza Korczaka.

W organizacji sympozjum pomogli: Prezydent Miasta Biała Podlaska, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Zakład Mięsny  "Mościbrody", P.H.U.P. „Partner” Jadwiga Turuta, Zakłady Mięsne „Feliks”, PSS „Społem” w Białej Podlaskiej, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział Biała Podlaska, Drukarnia Calamus, którym serdecznie dziękujemy.
Patronat medialny nad sympozjum objęli: radiobiper, Biała Podlaska TV.

foto1 foto1
foto2 foto2
foto3 foto3
foto4 foto4
foto5 foto5
foto6 foto6
foto7 foto7
foto8 foto8
foto9 foto9
foto10 foto10
foto11 foto11
foto12 foto12
foto13 foto13
foto14 foto14
foto15 foto15
foto16 foto16
foto17 foto17
foto18 foto18
foto19 foto19

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 83 343 32 37. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . W wolnej chwili zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.