Sympozjum Korczakowska wizja dzieciństwa a idea praw dziecka

1981 odslon

W dniu 26 marca 2012 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej odbyło się sympozjum pt. „Korczakowska wizja dzieciństwa a idea praw dziecka” oficjalnie inaugurujące całoroczny projekt edukacyjny pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Biała Podlaska.

W sympozjum uczestniczyło 60 osób, m.in. nauczyciele różnych przedmiotów, nauczyciele bibliotekarze bibliotek szkolnych, akademickich, publicznych i pedagogicznych, uczniowie oraz zaproszeni goście. Na sympozjum przybył Andrzej Czapski Prezydent Miasta Biała Podlaska, który nawiązując do postaci Janusza Korczaka, uznał naszą inicjatywę jako bardzo cenną dla środowiska oświatowego. Sympozjum rozpoczęła Bogusława Misiejuk dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej, która powitała zaproszonych gości oraz uczestników spotkania. Prowadząca sympozjum Aleksandra Wegiera kierownik Wydziału Udostępniania Zbiorów zapoznała zebranych z planowanymi działaniami w ramach całorocznego projektu KORCZAKOWSKA WIZJA DZIECIŃSTWA oraz przedstawiła program sympozjum. Wykład „Prawa dziecka i ich ochrona - przezwyciężanie mitów i stereotypów”, który  wygłosił prof. dr hab. Ryszard Rosa, spotkał się z uznaniem ze strony słuchaczy. Poruszając tematykę praw dziecka, profesor odwoływał się do czasów współczesnych, w których dzieci dotykają nowe zagrożenia m.in. eurosieroctwo. W dalszej części miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Janusz Korczak- lekarz z wykształcenia, pisarz z talentu, wychowawca i pedagog z powołania”. Wystawę zaprezentowały Edyta Kulawiec i Renata Adamczuk nauczyciele bibliotekarze naszej biblioteki. Po przerwie uczestnicy obejrzeli film o życiu Janusza Korczaka.

W organizacji sympozjum pomogli: Prezydent Miasta Biała Podlaska, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Zakład Mięsny  "Mościbrody", P.H.U.P. „Partner” Jadwiga Turuta, Zakłady Mięsne „Feliks”, PSS „Społem” w Białej Podlaskiej, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział Biała Podlaska, Drukarnia Calamus, którym serdecznie dziękujemy.
Patronat medialny nad sympozjum objęli: radiobiper, Biała Podlaska TV.

foto1 foto1
foto19 foto19

Konkursy przedmiotowe 2019/2020

No images

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.