Wsparcie dzieci z grup ryzyka

PDF Drukuj Email
1760 odslon

28 listopada 2012 r. w sali LSCDN odbyło się konwersatorium „Wsparcie dzieci z grup ryzyka”, którego organizatorami była Biblioteka Pedagogiczna oraz Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna. Zorganizowane przez obie placówki spotkanie kończy całoroczny projekt edukacyjny „Korczakowska wizja dzieciństwa” realizowany przez bibliotekę w 2012 r.

W konwersatorium uczestniczyło 45 osób: nauczyciele przedszkoli, szkół, bialskiego żłobka i innych placówek oraz zaproszeni goście. Na spotkanie przybyła dr Joanna Marchel Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Białej Podlaskiej i Agnieszka Olszewska przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Szczególnym wyróżnieniem jest kolejny list gratulacyjny Pana Krzysztofa Hetmana Marszałka Województwa Lubelskiego. Zaproszonych gości oraz uczestników spotkania przywitała Bogusława Misiejuk dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Prowadząca Renata Adamczuk kierownik Wydziału Informacyjno Bibliograficznego i Czytelni zapoznała z programem konwersatorium. Spotkaniu towarzyszyła wystawa zbiorów biblioteki związanych z omawianą tematyką. Dla wszystkich uczestników zostały przygotowane materiały zawierające prezentację multimedialną i zestawienia bibliograficzne. Wykłady  na temat diagnozowania poziomu rozwoju, potrzeb i możliwości oraz zaburzeń rozwojowych dzieci poprowadziły: dr n. med. Aneta Stanisławek dyrektor Żłobka Miejskiego „Skarbiec Skrzata” oraz Ewa Tatarczak, Halina Plecha, Anna Telaczyńska i Marta Łukowska Almaszy z  Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Białej Podlaskiej. Mamy nadzieję, że przekazane podczas spotkania informacje pomogą nauczycielom wcześniej rozpoznawać wśród dzieci nieprawiłowości, aby wspólnie z rodzicami i fachowcami wdrożyć odpowiednie działania.
Już dzisiaj zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego obchody Roku Korczakowskiego realizowanego przez naszą bibliotekę, który będzie dostępny w grudniu na naszej stronie www.

 
free pokereverest poker revie

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 83 343 32 37. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . W wolnej chwili zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

„Z książką na start”

Nowości Książki

Nowości multimedialne

IBUK

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.