Porady
Dlaczego warto czytać dzieciom? PDF Drukuj Email

Rodzina odgrywa bardzo ważną rolę w kształtowaniu u dziecka nawyku czytania. To właśnie w domu rodzinnym ma miejsce pierwszy kontakt dziecka z książką.

Więcej…
 
Pierwszy dzień w szkole PDF Drukuj Email

Więcej na ten temat przeczytasz m.in. w ....

Moment rozpoczęcia nauki szkolnej rozpoczyna nowy, bardzo ważny, a zarazem trudny okres w życiu każdego dziecka.
Dziecko musi przystosować się do nowego trybu życia, nowych zadań, obowiązków i wymagań, nowej pani i kolegów oraz otoczenia.

Więcej…
 
Nieśmiałość u dzieci PDF Drukuj Email

Nieśmiałość jest częstym problemem wśród przedszkolaków, charakteryzującą się czerwienieniem, poceniem, nie odzywaniem, nie patrzeniem w oczy, przygarbioną lub usztywnioną sylwetką. Te zewnętrzne cechy są w zasadzie uniwersalne dla wszystkich nieśmiałych dzieci, a także i dla innych ludzi w chwili skrępowania.

Więcej…
 
Mali buntownicy PDF Drukuj Email

Wg psychiatry S. Tureckiego:

  1. Trudne dzieci są absolutnie normalne – nie zaobserwowano u nich uszkodzeń mózgu, zaburzeń emocjonalnych ani chorób psychicznych.

  2. Nie są trudne z winy rodziców – to jedynie kwestia ich charakteru.

Więcej…
 
Każde dziecko jest zdolne PDF Drukuj Email

Czym są uzdolnienia? Czy można je rozpoznać już we wczesnym dzieciństwie? Po czym rozpoznać, że dane dziecko jest wybitnie uzdolnione?
Wielu Rodziców zadaje sobie pytanie, czy i w jakim stopniu mogą wpływać na uzdolnienia swoich dzieci, skoro w świetle najnowszych odkryć genetyki są one wrodzone.

Więcej…
 
Dojrzałość szkolna PDF Drukuj Email

Rola rodziców w osiąganiu przez dzieci dojrzałości szkolnej

Bardzo ważnym momentem w życiu dziecka jest rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej. Fakt ten przeżywają także rodzice. Wokół tak istotnego wydarzenia tworzy się radosna atmosfera, przepełniona często niepewnością i niepokojem. Świadczy to o tym, że rodzice są przekonani, iż powodzenie szkolne zależy nie tylko od umiejętności czytania czy pisania, ale także od dojrzałości szkolnej. Określając stopień tej dojrzałości, warto uwzględnić trzy aspekty: rozwój fizyczny, rozwój umysłowy oraz rozwój uczuciowo-społeczny.

Więcej…
 
Więcej artykułów…


Strona 1 z 2
free pokereverest poker revie

quizy online

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 83 343 32 37. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . W wolnej chwili zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

„Z książką na start”

Nowości Książki

Nowości multimedialne

IBUK

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.