Relacja ze spotkania literackiego

PDF Drukuj Email
1791 odslon

W związku z ogłoszeniem przez MEN roku szkolnego 2011/2012 Rokiem Szkoły z Pasją Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej podejmuje działania mające na celu prezentowanie talentów oraz pasji uczniowskich.

Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne wypowiedzi ministrów edukacji i kultury, którzy wspólnie deklarowali, że zależy im na tym, by co roku pierwszy dzień wiosny był obchodzony jako dzień odkrywania talentów.  21 marca 2012 r. w Bibliotece Pedagogicznej mieliśmy okazję poznać twórczość literacką młodych utalentowanych poetów - Katarzyny Sawczuk i Jakuba Sęczyka. To uczniowie bialskich liceów, członkowie Klubu Literackiego Maksyma, laureaci ogólnopolskich konkursów literackich, a także stypendyści Zarządu Województwa Lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej w kategorii literatura - poezja. To „młode pióra”, które weszły w bialski świat literacki.
Twórczość literacką naszych gości przybliżył Grzegorz Michałowski - redaktor naczelny Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego”, człowiek z pasją, promujący młode talenty, który też z pamięci recytował ich wiersze. Publiczność miała możliwość również wysłuchania utworów czytanych przez samych poetów. Spotkanie było bardzo interesujące, wywołało burzliwą dyskusję, tym samym nie nużyło zebranych.

 
free pokereverest poker revie

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 508 481 577. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . Po otwarciu biblioteki zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

„Z książką na start”

Nowości Książki

Nowości multimedialne

IBUK

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.