Relacja ze spotkania literackiego

W związku z ogłoszeniem przez MEN roku szkolnego 2011/2012 Rokiem Szkoły z Pasją Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej podejmuje działania mające na celu prezentowanie talentów oraz pasji uczniowskich.

Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne wypowiedzi ministrów edukacji i kultury, którzy wspólnie deklarowali, że zależy im na tym, by co roku pierwszy dzień wiosny był obchodzony jako dzień odkrywania talentów.  21 marca 2012 r. w Bibliotece Pedagogicznej mieliśmy okazję poznać twórczość literacką młodych utalentowanych poetów - Katarzyny Sawczuk i Jakuba Sęczyka. To uczniowie bialskich liceów, członkowie Klubu Literackiego Maksyma, laureaci ogólnopolskich konkursów literackich, a także stypendyści Zarządu Województwa Lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej w kategorii literatura - poezja. To „młode pióra”, które weszły w bialski świat literacki.
Twórczość literacką naszych gości przybliżył Grzegorz Michałowski - redaktor naczelny Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego”, człowiek z pasją, promujący młode talenty, który też z pamięci recytował ich wiersze. Publiczność miała możliwość również wysłuchania utworów czytanych przez samych poetów. Spotkanie było bardzo interesujące, wywołało burzliwą dyskusję, tym samym nie nużyło zebranych.

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 508 481 577. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . Po otwarciu biblioteki zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.