Warto przeczytać
Dzień czekolady PDF Drukuj Email

Anna Onichimowska

Wydawnictwo Literatura

Rok wydania: 2017

Sygnatura: 117953

Opowieść o czasie, który wszystko zmienia, o lękach, marzeniach, tęsknocie, a przede wszystkim - o miłości. Jej bohaterowie - siedmioletni Dawid i Monika - przeżywają problemy zbyt trudne na swój wiek. Radzą sobie z nimi, oswajając rzeczywistość na swój dziecięcy sposób. Książka została nagrodzona w I Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren i jest inspiracją do filmu pod tym samym tytułem w reżyserii Jacka Piotra Bławuta.

 
Sztuka wychowania PDF Drukuj Email

Pino Pellegrino

Wydawnictwo Salezjańskie

Rok wydania: 2003

Sygnatura: 117618

Publikacja ta próbuje pomóc rozwiązać problemy związane z wychowaniem. Kiedy powiedzieć "nie"? Kiedy mówić "tak"? Jak reagować na kaprysy, kłamstwa, brzydkie słowa, nieustające niespodzianki? Wysłać czy nie wysłać dziecko do przedszkola? Jak długo pozwalać dzieciom oglądać telewizję? Pomagać czy nie pomagać w odrabianiu prac domowych?

 
12 ważnych praw : polscy autorzy o prawach dzieci PDF Drukuj Email

Joanna Krzyżanek

Publicat

Rok wydania: cop. 2017

Sygnatura: 117766

Dzieci wiedzą, że mają  swoje prawa. Dowiadują się o tym w przedszkolu i w szkole. Jak je rozumieją i  czy odkrywają ich głęboką treść? Czy dostrzegają, że prawa mogą być przywilejami, albo że mogą wiązać się z obowiązkami? W rozmowach z dziećmi o ich prawach pomaga ta książka. W dynamicznych, a czasami także dowcipnych tekstach przedstawia konkretne, bliskie najmłodszym sytuacje. Z łatwością dają się one wykorzystać do pogłębionej refleksji na temat praw dziecka. Dwunastu autorów napisało 12 opowiadań, które opisują kluczowe prawa dzieci. Jest tu prawo do odpoczynku, do wyrażania poglądów i emocji, równouprawnienie, prawo do opieki lekarskiej - i wiele innych. Tematy łatwe i mniej łatwe. Przyjemne i mniej przyjemne.

 
Mam na imię Marina i jestem alkoholiczką PDF Drukuj Email

Marina Rowan

Media Rodzina

Rok wydania: cop. 2013

Sygnatura: 117737

Książka ta została napisana przez kobietę, która po ponad dwudziestu latach picia znalazła się na oddziale odwykowym z całkowicie wyniszczonym systemem nerwowym. Autorka ukończyła dwa fakultety, ma męża, dziecko, mieszkanie, a więc mitem jest, że alkoholiczka to osoba, która brudna i zaniedbana śpi w rowie lub na dworcowej ławce. Jest to książka o poszukiwaniu własnej tożsamości i o tym, jak trudno odnaleźć się w nowym, trzeźwym życiu. Jest to również opowieść o pojmowaniu dobra i zła, a także o odpowiedzialności za własne czyny i za drugiego człowieka. Jest to też opowieść o miłości...

 


Strona 1 z 195
free pokereverest poker revie

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.