Metoda Montessori do trzeciego roku życia : rady dla rodziców i zabawy dla dzieci na cały dzień

Charlotte Poussin

Wydawnictwo RM

Rok wydania:  2018

Sygnatura: 117450

Pedagogika Montessori pozwala dziecku osiągnąć świadomość siebie i we własnym tempie stawiać pierwsze kroki na drodze ku samodzielności. Dlaczego nie mamy pomóc dziecku w osiągnięciu pełni swoich możliwości już od chwili narodzin? Charlotte Poussin, praktyk metody Montessori, przytacza relacje ekspertów i nauczycieli Montessori oraz dzieli się z czytelnikami wiedzą na temat wdrażania montessoriańskiego podejścia, dzięki któremu dziecko może rozwijać się w zgodzie ze swoją osobowością i we własnym rytmie, wykorzystując cały swój potencjał. Zasada ta brzmi: pomagajmy dziecku, ale nie zanadto, obserwujmy je i z życzliwością zachęcajmy do aktywności. Dzięki takiemu podejściu ukształtujemy w dziecku pogodę ducha, samodzielność, pewność siebie, radość z uczenia się oraz świadomość siebie i innych.

I Regionalny konkurs teatralny

KONKURS TEATRALNY

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

Konkursy przedmiotowe 2019/2020

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.