Czika, piesek w getcie

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau

Rok wydania:  2018

Sygnatura: Czytelnia 118968

Głównym bohaterem historii jest pięcioletni Michałek i jego piesek Czika. Niemcy zamykają rodzinę Michałka w getcie, następnie każą pozbyć się pieska, a pewnego dnia przychodzą po chłopca i jego rodziców. Dzięki kryjówce rodzinie udaje się przetrwać wojnę. Po wyzwoleniu chłopiec odzyskuje swojego ukochanego zwierzaka, oddanego na przechowanie do mieszkającej na wsi Hani, polskiej przyjaciółki rodziny. Ta opowiedziana przystępnym językiem historia ma ułatwić nauczanie o tragedii Żydów podczas II wojny światowej. Jest to propozycja dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą przybliżyć swoim dzieciom i uczniom ten trudny temat.

Chcesz skorzystać z platformy IBUK LIBRA , ale nie jesteś zapisany w naszej bibliotece? Zadzwoń pod numer 508 481 577. Poprosimy Cię o dane kontaktowe. Po rejestracji wydamy Ci kod dostępu do IBUK LIBRY . Po otwarciu biblioteki zapraszamy po odbiór karty czytelnika, która umożliwi Ci korzystanie z naszych zbiorów.

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.