Żubr żuł żuchwą żurawinę... : wierszyki ortograficzne

Danuta Ludwiczak

Klub dla Ciebie - Bauer-Weltbild Media

Rok wydania:  copyright 2005

Sygnatura: 119397

Zabawny zbiór wierszyków najeżonych trudnościami ortograficznymi. Mogą one posłużyć za krótkie dyktanda, teksty do ćwiczeń logopedycznych, a także... za lekturę dla zwykłej przyjemności czytania. Historyjki są bowiem pełne humoru, roi się w nich od zabawnych zdarzeń i postaci. Podróżujący z pasją hrabia Hipolit, gadatliwy hydraulik Henio czy Hoża Helena z pewnością zaskarbią sobie sympatię dzieci i pomogą im w utrwaleniu zasad pisowni trudnych wyrazów. Hrabia Hipolit horoskopy czytał, w hamaku leżąc, a miał też kapitał. W horoskopach było, że na horyzoncie podróże, podróże, podróże wyłącznie. W histerię wpadł hrabia i z hamaka ruszył, hej! - huknął rodzinie i trochę się wzruszył. Koszulę khaki zapiął na hafteczki, hałaśliwie zamknął cztery walizeczki.

I Regionalny konkurs teatralny

KONKURS TEATRALNY

Rok Świętego Jana Pawła II

100 rocznica urodzin Jana Pawła II

Konkursy przedmiotowe 2019/2020

Copyright © 2020 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.