Grudzień 2018

PDF Drukuj Email
161 odslon

 

 

Czy przemoc jest modna?

Sygnatura: DVD 3547

Przemoc jest obecna w życiu każdego człowieka. Czytamy o niej w gazetach, widzimy ją w telewizji, doświadczamy jej na ulicy. Przemoc fizyczna to naruszenie granic cielesności drugiego człowieka. Częściej spotykamy się jednak z przejawami przemocy psychicznej - słownej lub jej najnowszej - internetowej formy - hejtu. Jak je rozpoznać? I, co najważniejsze, jak sobie z nimi radzić? Książka z filmem edukacyjnym pomoże poprowadzić ciekawe zajęcia na temat rozpoznawania przyczyn i przejawów różnych form przemocy.

 

 

 

 


 

Kłopotliwe zachowania dzieci : mądre reakcje w trudnych sytuacjach

Sygnatura: ACD 2395

Książka przybliża skomplikowany świat dziecka, wyjaśnia motywacje i przyczyny jego problematycznych zachowań oraz ich związek z tym, co robią i jak funkcjonują rodzice. Zależność ta jest istotna, ponieważ często problemy wychowawcze z dzieckiem są nieświadomie prowokowane przez rodziców. Audiobook podpowiada także, jak pokonać trudności z karmieniem, treningiem czystości, sprzątaniem zabawek, a usypianie dziecka zamienić w sprawną procedurę ku radości maluchów i dorosłych. Zawiera też przykłady konkretnych odpowiedzi na trudne żądania dzieci wynikające z pragnienia posiadania zabawek, z nudy i frustracji, konfliktu z rodzeństwem i rówieśnikami. Słuchanie książki pomoże również rodzicom dzieci starszych zaakceptować zachowania swojego nastolatka, którego bardzo kochają, ale nie lubią jego ostrych manifestacji swojego "ja". Nade wszystko jednak umożliwi mamom i tatom poczuć się kompetentnymi i spełnionymi rodzicami.

 

 


 

Sposoby na złość : karty pracy

Sygnatura: G 530

Dziecięca złość jest emocją, która przysparza nauczycielom, rodzicom i psychologom najwięcej trudności. Karty powstały po to, by pomóc dzieciom rozpoznawać swoje uczucia, identyfikować przyczyny złości i radzić sobie z nimi bez uciekania się do agresji. Karty pracy przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Mogą być używane pojedynczo, w zależności od potrzeb i możliwości dziecka, jednak stanowią integralną całość i najlepsze efekty przynosi stosowanie ich w całości i po kolei.

 

 

 

 


 

Śpiewające brzdące. Ser. 8 cz. 9, Nasze emocje

Sygnatura: DT 1229

W książce znajdziecie Państwo piosenki w wersji wokalnej i instrumentalnej, nuty oraz inscenizacje ruchowe. Całość przystosowana do podstawy programowej wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Publikacja zawiera następujące piosenki: Rysowane emocje ; Przyjaciele ; Trenujemy uśmiechy ; Wesoła samba ; Jak się pozbyć złych emocji ; Stasiu u dentysty ; Ty i złość ; Do serca przytul psa ; Złość piękności szkodzi ; Nasze emocje.

 

 

 

 

 


 

Pasje i wartości młodzieży

Sygnatura: DVD 3544

Film pokazuje, jak ciekawie można spędzić czas w dobrym towarzystwie, bez udziału używek i ryzykownych zachowań. Zachęca młodzież do uprawiania sportu i aktywnego trybu życia.

 

 

 

 

 

 

 


List do świętego Mikołaja

Sygnatura: CD 2450

Zespół Mała Orkiestra Dni Naszych krążkiem "List do świętego Mikołaja" oddaje do rąk słuchacza nowe, autorskie piosenki wszechstronnie opisujące najpiękniejsze święta w roku, nadające się do słuchania przez całą rodzinę, przy choince i wigilijnym stole. Obok lekkich, żartobliwych utworów opisujących świąteczną rzeczywistość (Choinka i rodzinka, Kolędnicy na mojej ulicy), na płycie znajdziemy piosenki dla starszych dzieci, a nawet dorosłych, poważniejsze, refleksyjne, zadające pytania (Wolne krzesło przy stole, czy tytułowa List do świętego Mikołaja). Nie zabraknie też tematyki sylwestrowej, przewrotnie ukazującej problem zwierząt wystraszonych hałasami noworocznych zabaw (Petardy w Sylwestra).

 

 


 

Stara baśń

Sygnatura: ACD 2462

Historia o czasach króla Popiela i Piasta Kołodzieja. Tworzenie się zrębów polskiej państwowości, burzliwe losy miłości dwójki młodych bohaterów: Domana i Dziwy. Audiobook przybliża wiele zwyczajów słowiańskich, wierzenia naszych przodków, piękne legendy oraz obrzędy.

 

 

 

 

 

 

 


 

Polska stajenka czyli Jasełka Wigilijne : scenariusz jasełek dla uczniów szkół podstawowych klasy III-VIII

Sygnatura: DT 1242

Trzyaktowy scenariusz przeznaczony do realizacji przez uczniów szkół podstawowych (klasy III-VIII). STAJENKA POLSKA czyli jasełka wigilijne, to połączenie polskiej teraźniejszości z biblijną historią zbawienia. Postaci współczesne mieszają się z biblijnymi. Wszystko ma swój kontekst i symbolikę. Wigilia, rodzina, dom - my Polacy - nasza domowa i narodowa stajenka. Fragmenty scenariusza mogą znakomicie posłużyć przy okazji Wigilii szkolnych itp. . Piosenka pt. Wigilia zawiera wiele tak bliskich nam emocji związanych z tą piękną, polską tradycją. Dodatkowym walorem tego scenariusza jest wątek związany z babcią i dziadkiem. Znaczące role oraz piosenka pt. Babcia i dziadziuś Jezusa może uświetnić tak hucznie obchodzony w Polsce Dzień Babci i Dziadka.

 

 

 


Tuptaj, maluszku  : zajęcia muzyczne dla grup żłobkowych i młodszych przedszkolaków

Sygnatura: CD 2348

Na publikację składają się: płyta CD z kompletnymi, przeprowadzonymi zajęciami, zarejestrowanymi w formie audio, podzielonymi na pięć poziomów - z każdym poziomem wzrasta ich intensywność, różnorodność i poziom trudności (zajęcia prowadzi Pan Miłosz, który ciepłym głosem mówi, jakie ruchy należy wykonywać przy danej muzyce) ; książeczka, w której zamieszczono konspekty zajęć nagranych na płytę (jako pomoc zawierająca słowa piosenek i krótkie opisy, które precyzują polecenia zarejestrowane na nagraniu). Zajęcia podzielone zostały na pięć poziomów. Z każdym kolejnym poziomem wzrasta ich intensywność, różnorodność i poziom trudności. Poziomy I i II - zalecane są dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 2 lat. Nie wymagają od dzieci, aby śpiewały piosenki czy dysponowały rozwiniętymi zdolnościami motorycznymi. Z uwagi na krótki czas zdolności skupienia uwagi przez maluchy w tym wieku, zajęcia trwają po około 10 minut. Poziomy III i IV - zalecane są dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat. W nagraniach z tych poziomów znalazły się zabawy rozwijające umiejętności, które ułatwiają organizację grupy w żłobku, klubie malucha czy w przedszkolu: ustawienie się w koło, próby tworzenia "pociągu" lub par. Pojawiają się również piosenki, do których śpiewania dzieci są zachęcane. Zajęcia na tym poziomie trwają po około 15 minut. Poziom V - to około 20-minutowe zajęcia, które najlepiej sprawdzą się w młodszych grupach przedszkolnych lub w najstarszej grupie żłobkowej. W nagraniu pojawiają się szybkie tempo, zróżnicowane zadania, a od dzieci wymaga się znacznych zdolności motorycznych (bieg, skoki, chodzenie tyłem) oraz śpiewania piosenek.

 

 


 

Opowiadania (nie) dla wszystkich

Sygnatura: ACD 2402

Nie dla wszystkich, bo dla tych strachliwych to raczej nie. Ani dla tych zawsze poważnych, dla których śmiech to strata czasu. I raczej nie dla takich, którzy poznali już wszystkie tajemnice świata, a od niesamowitych historii zbiera im się na ziewanie. Pozostali znajdą w tym zbiorze smaczny koktajl przeróżnych opowieści: starych i nowych, długich i krótkich, wierszowanych i całkiem nie do rymu. W każdej jednak poczują znajomy smak humoru i zaskakujących pomysłów, którymi już od lat Paweł Beręsewicz częstuje swoich młodych czytelników.

 

 

 

 

 

 

 


 
free pokereverest poker revie

KONKURS FOTOGRAFICZNY

KONKURS FOTOGRAFICZNY

„Z książką na start”

„Z książką na start”

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.