Grudzień 2017

PDF Drukuj Email
545 odslon

100 pomysłów na deszczowe dni. Zabawy kreatywne dla dzieci.

Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Rok wydania: 2017

Sygnatura: Czytelnia 114626

Książka zawiera zadania o zróżnicowanej tematyce i różnym poziomie trudności. Łamigłówki nie wymagają umiejętności czytania ani rozpoznawania cyfr lub liter. Przeznaczone są dla dzieci ze starszych grup przedszkolnych lub zerówki. Oprócz tradycyjnych zadań wymagających użycia kredek, książka zawiera instrukcje składania modeli z papieru, które urozmaicają zabawę.

 

 


Dorota Gromnicka

Asertywność w praktyce

Wydawnictwo: Edgard

Rok wydania: 2017

Sygnatura: 114630

Poradnik dla osób, które chcą być asertywne w praktyce, pragną poprawić relacje z ludźmi, znaleźć wyjście z najbardziej skomplikowanych sytuacji, stawiać innym granice oraz komunikować swoje uczucia, potrzeby i oczekiwania. Przykłady przeróżnych scenek i dialogów, z którymi można spotkać się w pracy, w rodzinie, w relacji społecznej czy osobistej, zostały opatrzone profesjonalnym komentarzem, analizą zachowania rozmówców oraz scenariuszem asertywnego rozwiązania problemu. Ćwiczenia, wskazówki i praktyczne zwroty pomagają przećwiczyć ważne rozmowy z partnerem, rodzicami i dziećmi, a także z przełożonym, urzędnikiem czy przypadkowym towarzyszem podróży.

 


Wojciech Jan Cynarski

Czas wolny, turystyka i rekreacja w perspektywie socjologicznej.

Wydawnictwo: Universitas

Rok wydania: cop. 2017

Sygnatura: 114640

Autor wykazał się bogatą wiedzą humanistyczną, którą poparł prezentacją własnych opracowań, jak również szeroką znajomością krajowych i zagranicznych publikacji z zakresu nauk społecznych. Praca składa się z czterech części, obejmujących całość zagadnień zapowiadanych w tytule. Ukazują one najważniejsze oryginalne myśli autora, które logicznie wynikają z przyjętej analizy problematyki badawczej. Stanowią one ważny wkład w rozwój teorii czasu wolnego, turystyki i rekreacji. Wiele zagadnień podjętych w przedmiotowej pracy wartych jest kontynuacji, ale w obecnej wersji dzieło to, oparte o szeroką wiedzę humanistyczną autora oraz wybrane publikacje krajowe i zagraniczne z tego zakresu, predestynuje do uznania tej pracy za najbardziej wartościową, nie tylko w literaturze polskiej, ale i światowej.

 


Iza Bartosz, Kapsyda Kobro-Okołowicz

Ksiądz Jan Kaczkowski. Czekam na was, ale się nie spieszcie.

Wydawnictwo Czerwone i Czarne

Rok wydania: 2017

Sygnatura: 114641

Niezwykły portret niezwykłego księdza. Jana Kaczkowskiego pokochała cała Polska za nieprzeciętne poczucie humoru, które pozwalało oswoić ludziom najcięższe choroby a nawet śmierć. Sam, chory na raka, odszedł przed rokiem, ale został we wspomnieniach rodziny i przyjaciół. Ich wspaniałe opowieści pokazują księdza, jakiego nie znaliśmy.

 

 

 


Czy wiesz, że...? Ciekawostki przyrodnicze.

Wydawnictwo: P.H.W. Fenix

Rok wydania: 2017

Sygnatura: Czytelnia 114645

Na lekcji biologii, w licznych publikacjach poznajemy informacje o świecie fauny i flory, dowiadujemy się, jak sklasyfikowane są zwierzęta i rośliny, gdzie występują, czym się charakteryzują itp. To wydanie pozwoli poszerzyć wiedzę o zdumiewające i nieznane dotąd informacje o gatunkach z wielkich królestw zwierząt i roślin. Dzięki tej książce poznasz niesłychane naukowe nowinki, przeczytasz ciekawostki, dzięki którym jeszcze lepiej zrozumiesz świat przyrody i zaimponujesz niejednej osobie.

 

 


Grażyna Herbst

Dobre maniery, czyli Savoir-vivre dla dzieci.

Wydawnictwo Aksjomat

Rok wydania: 2017

Sygnatura: Czytelnia 114650

Kto komu pierwszy podaje rękę? Jak ułożyć sztućce na talerzu, gdy skończyło się już posiłek? Jak przyjmować urodzinowe prezenty? "Dobre maniery" to praktyczny poradnik, który pomoże dziecku odnaleźć się w każdej sytuacji, budować dobre relacje z innymi i zawsze zachować się jak prawdziwy dżentelmen lub dama. Grunt to dobre wychowanie.

 

 


Małgorzata Podleśna

Elementarz do nauki czytania dla I etapu nauczania uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

Wydawnictwo Harmonia

Rok wydania: 2017

Sygnatura: Czytelnia 114659
Ćwiczenia zawarte w Elementarzu do nauki czytania mają na celu pomoc uczniom w opanowaniu: umiejętności rozpoznawania drukowanych liter wielkich i małych; techniki czytania sylab otwartych oraz dwu, trzysylabowych wyrazów zbudowanych z sylab otwartych; na dalszym etapie - całościowego czytania sylaby zamkniętej. W publikacji pominięto: samogłoski ó, ę, ą; spółgłoski miękkie; dwuznaki: cz, sz, ch, rz, dz, dź, dż oraz spółgłoskę j jako trudne do opanowania przez uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Zamieszczony materiał stanowi podstawę (bazę) do nauki czytania w pełnym zakresie. Może on także służyć uczniom w normie intelektualnej.


Małgorzata Parcheta-Kałuszuk

Emocjonalki. Bajki psychoterapeutyczne.

Wydawnictwo Harmonia

Rok wydania: 2017

Sygnatura: Czytelnia 114660

Emocjonalki to zbiór bajek psychoterapeutycznych, których bohaterem jest kangur Mat. Chodzi on do szkoły, ma rodzinę, przyjaciół i przeżywa problemy takie jak większość dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

 


Henryk Kazimierz Mizerek

Ewaluacja edukacyjna. Interdyskursywne dialogi i konfrontacje.

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Impuls"

Rok wydania: 2017

Sygnatura: 114661

Książka dzieli się na dwie części. Pierwsza - "Tradycje i współczesność" - pokazuje genezę, rozwój oraz współczesne "sposoby istnienia" ewaluacji edukacyjnej w dwóch jej postaciach: jako praktyki nieodłącznie związanej z dziejami naszego gatunku oraz jako grupy nurtów, podejść i teorii istniejących w ramach dyscypliny akademickiej powstałej w latach 50. ubiegłego stulecia w Stanach Zjednoczonych. Drugiej części książki nosi tytuł "Słowa wytrychy, słowa klucze". Autor analizuje tu sześć kategorii: wartości, refleksję, dialog, podmioty sceny edukacyjnej, odpowiedzialność i jakość.

 


Wojciech Czerski

Gotowość nauczycieli do stosowania nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych

Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej

Rok wydania: 2017

Sygnatura: 114663

W ostatnich latach z prawdziwą satysfakcją odnotować trzeba wzrost liczby prac dotyczących edukacyjnych konsekwencji rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych, zawłaszcza że rosnącej liczbie publikacji towarzyszy poszerzenie pola badań i refleksji oraz – co istotne – dbałość o ich poziom merytoryczny. W tym „modnym” kierunku dociekań mieści się książka Wojciecha Czerskiego. Praca powinna okazać się atrakcyjna dla tych pedagogów i nauczycieli, którzy w imię własnych pasji informatycznych czy medialnych, świadomi rosnącej roli technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz ich znaczenia dla kształtu współczesnej edukacji w Polsce, podejmują trud racjonalnego i efektywnego wykorzystania mediów cyfrowych w swej pracy zawodowej dla dobra powierzonych ich pieczy dzieci i młodzieży.


 


 

 


 
free pokereverest poker revie

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.