Marzec 2018

PDF Drukuj Email
375 odslon

Grażyna Małgorzata Nowak

Czytanie ze zrozumieniem. Wybór tekstów dla klasy 7.

Wydawnictwo WIR Alaksandra Jaglarz

Rok wydania: 2017

Sygnatura: 114774

Wybór testów dla klasy 7" zawiera 11 testów sprawdzających umiejętność cichego czytania ze zrozumieniem. Ćwiczenia zostały przygotowane w oparciu o utwory literackie (w całości lub ich fragmenty), wybrane z wykazu lektur obowiązkowych nowej podstawy programowej języka polskiego z 2017 roku - klasa VII. Materiał został podzielony według rodzajów literackich: liryka, epika, dramat.

 

 


Magdalena Rokicka, Bogumił Strączek

Bioetyka. Scenariusze dla nauczycieli biologii, etyki, wychowania do życia w rodzinie, wychowawców i katechetów.

Katarzyna Król Wydawnictwo i Hurtownia Rubikon

Rok wydania: 2016

Sygnatura: 115047

Informacje z biotechnologii i współczesnej medycyny są już włączone do nauczania szkolnego. Zapłodnienie pozaustrojowe, diagnostyka prenatalna, transplantacja narządów, komórki macierzyste – nowe techniki i terapie budzą wielkie nadzieje. Jednocześnie powstają obawy, że niewłaściwe ich wykorzystanie może spowodować gwałtowne załamanie wartości i norm moralnych. Stąd potrzeba etycznej refleksji nad granicami ingerencji w życie ludzkie. Wyjaśnienia i odpowiedzi na wiele pytań zawiera „Bioetyka dla młodych. Przewodnik”, a uzupełnieniem tej pozycji są scenariusze zajęć dla nauczycieli biologii, wychowania do życia w rodzinie oraz wychowawców i katechetów. Zaproponowane metody aktywizujące i prezentacje multimedialne pomogą uczniom uporządkować wiedzę, rozwinąć umiejętności i wykształcić właściwe postawy. Podejmowane problemy są tak istotne, że nie powinny być pominięte w edukacji młodego człowieka.


Agnieszka Fabisiak-Majcher, Elżbieta Ławczys

Sylaby i zadania do pisania. Karty pracy dla klasy I.

Wydawnictwo WIR Aleksandra Jaglarz

Rok wydania" 2017

Sygnatura: Czytelnia 115172

Zestaw jest obszerną i gruntownie przemyślaną pomocą w nauce pisania. Autorki, korzystając z własnych doświadczeń językoznawczych i logopedycznych, opracowały zbiór kart pracy, który wesprze pierwszoklasistów w rozwijaniu umiejętności pisania. Aby ułatwić ten proces, w pierwszej części zestawu zawarto około 200 prostych zdań, zbudowanych z sylab otwartych. Następnie, stopniowo, wprowadzane są trudniejsze, bardziej rozbudowane konstrukcje. Opracowane w odpowiedniej kolejności sylaby i zdania można przepisywać, pisać z pamięci lub ze słuchu (dyktanda). Przepracowanie materiału kart pracy zgodnie z zaproponowanym planem znacznie poprawi umiejętność pisania.
Zbiór polecamy nauczycielom, logopedom i rodzicom

 


Mark L. Sundberg

VB-MAPP. Ocena osiągania kamieni milowych rozwoju i planowania terapii. Program do oceny umiejętności językowych i społecznych dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju. Podręcznik.

Wydawnictwo: Fundacja Scolaris

Rok wydania: 2015

Sygnatura: Czytelnia 115721

VB-MAPP podręcznik. Zawiera kryteria oceny, przykłady, pogłębiony opis każdego kamienia milowego, bariery i pomiar dotyczący przejścia do innej struktury nauki, a także ogólne zasady dokonywania oceny i wskazówki dla osoby dokonującej oceny. Podręcznik zawiera też skrócony opis funkcjonalnej analizy języka Skinnera i jak należy korzystać z niej do oceny umiejętności językowych. Wybór celów do Indywidualnych Planów Terapeutycznych. Pomaga interpretować wyniki oceny dla każdego ze 170 kamieni milowych, zaplanować interwencję i priorytety do programu, a także wyznaczyć cele do IPT, które będą mierzalne, znaczące i osiągalne.


Małgorzata Mirowska

Magia przyrody. Scenariusze zajęć na cały rok.

Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze

Rok wydania: 2015

Sygnatura: Czytelnia 115753

Zabawy edukacyjne. Magia przyrody w prosty, ale zarazem magiczny sposób pozwoli na inspirującą realizację treści programowych związanych z edukacją przyrodniczą i ekologiczną w przedszkolu. Scenariusze zajęć z przyrody na cały rok 40 scenariuszy, po 10 na każdą porę roku, podzielonych na 4 grupy wiekowe (3 6 lat). Każdy scenariusz zawiera opracowane cele ogólne, cele operacyjne, formy pracy, metody, pomoce dydaktyczne, potrzebne materiały i narzędzia oraz odwołania do kart pracy i doświadczeń, które zamieszczone zostały w programie na płycie CD. Książka obfituje w niebanalne zabawy, autorskie utwory poetyckie i muzyczne o tematyce przyrodniczej, pomysłowe prace plastyczne, a także co najważniejsze oryginalne propozycje doświadczeń. Program na płycie CD zawiera: podstawy teoretyczne metodyczne wskazówki ukazujące znaczenie kontaktu z przyrodą, integracji zajęć przyrodniczych z innymi dziedzinami wiedzy, polisensoryczności poznawania świata oraz uczenia się przez doświadczenia scenariusze elektroniczna wersja planów zajęć opublikowanych w książce karty pracy tematycznie dopasowane do scenariuszy niezwykłe pomysły na prace plastyczne doświadczenia szczegółowe instrukcje wywołania magicznych zjawisk przyrodniczych muzyka teksty specjalnie przygotowanych piosenek, które znajdują się na płycie audio Płyta audio z muzyką zawiera: 5 utworów wokalnych autorskie piosenki nagrane na potrzeby scenariuszy przyrodniczych 5 utworów z muzyką ilustracyjną wyjątkowe kompozycje instrumentalne, idealne do wykorzystania w tematycznych wizualizacjach 5 utworów w wersji karaoke instrumentalne wersje utworów wokalnych, przydatne do muzycznych zabaw w konwencji karaoke.


Małgorzata Swędrowska

Nauka czytania i pisania przez ćwiczenia i zabawy grafomotoryczne.

Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze

Rok wydania: 2017

Sygnatura: Czytelnia 115754

Książka dla nauczycieli przedszkolnych ze scenariuszami zajęć i zabaw obejmujących wyrabianie gotowości do nauki czytania i pisania oraz elementarną naukę czytania i pisania, z bogatym zestawem kart pracy na CD.

 

 


Małgorzata Swędrowska

Nauka czytania i pisania przez gry i zabawy aktywizujące.

Oficyna MM Wydawnictwo Prawnicze

Rok wydania: 2018

Sygnatura: Czytelnia 115755

Publikacja, dzięki której dzieci mogą poznawać litery i rozpocząć przygodę z nauką czytania i pisania bez większego trudu, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Książka przeznaczona jest dla osób pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym, składa się z 80 scenariuszy gier i zabaw obejmujących aktywności przygotowujące do nauki czytania i pisania. Scenariusze zawierają opisy aktywnych zabaw z literami, sylabami i wyrazami, działań z jednej strony pobudzających przedszkolaki w każdym wieku do samodzielności, z drugiej rozwijających umiejętność współdziałania w zespole. Niezbędnym uzupełnieniem zajęć są karty pracy z bogatego zestawu na CD, gotowe do wydruku oraz autorskie rymowanki zachęcające dzieci do gimnastyki nie tylko języka, a także pomysły na pomoce dydaktyczne do samodzielnego wykonania przez dzieci.

 


Agnieszka Martinka

Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki.

Wydawnictwo: Agnieszka Martinka

Rok wydania: 2016

Sygnatura: 115758

Ta opowieść wciąga, dotyczy bowiem wędrówki w kilku wymiarach, wędrówki przez czas (kilkadziesiąt lat) i przestrzeni (tysiące kilometrów). Wędrówki przymusowej i tragicznej (choć zakończonej szczęśliwym powrotem do domu) dla Ojca i wędrówki przemyślanej, podjętej z zapałem i sentymentem - dla Córki. Opowieść o rowerowej wyprawie trojga "romantików" na Ural w XXI wieku, obserwacje i opisy mijanych miejsc oraz spotykanych ludzi różnych narodowości, wyznań i kultur splatają się z poszukiwaniem i próbą zrozumienia mrocznej i groźnej przeszłości, czasów totalitaryzmu i pogardy, kiedy to z podróży na Ural się już nie wracało.


Hanna Duda

Badania kinestezji artykulacyjnej. Kwestionariusze i karty.

Wydawnictwo: Harmonia

Rok wydania: 2017

Sygnatura: 115795
Publikacja stanowi zestaw kwestionariuszy obrazkowo-wyrazowych służących do badania kinestezji artykulacyjnej dzieci pięcioletnich i starszych. Składa się z części A, dotyczącej głosek dźwięcznych i bezdźwięcznych, oraz części B, dotyczącej głosek ustnych i nosowych, twardych i miękkich, o różnych miejscach artykulacji i odmiennym stopniu zbliżenia narządów mowy. Do każdego kwestionariusza załączono kartę logopedyczną, która jest integralną częścią narzędzia badania kinestezji artykulacyjnej. Materiały adresowane są zarówno do specjalistów (logopedów, psychologów dziecięcych, pedagogów, terapeutów), jak i do rodziców, nauczycieli, wychowawców oraz opiekunów.


Małgorzata Rocławska-Daniluk

Czytanie i pisanie. Metodyka zajęć korekcyjno-wyrównawczych.

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego

Rok wydania: 2017

Sygnatura: 115801

Omówiono czytanie i pisanie w aspekcie teoretycznym (czym jest, rozwój, dojrzałość, rola funkcji słuchowej, podstawowe objawy zaburzeń), program nauki czytania i pisania Bronisława Rocławskiego (pod nazwą glottodydaktyka) na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ćwiczenia muzyczno-ruchowe obejmujące elementy rytmiki Emila Jacquesa-Dalcroze'a oraz elementy metody Carla Orffa (koncepcja określona jako logorytmika). Podano - uszeregowane wg stopnia trudności - ćwiczenia (częściowo z uwagami skierowanymi do nauczyciela) do wykorzystania na zajęciach korekcyjno-wyrównawczych w zakresie czytania i pisania.

 


  
free pokereverest poker revie

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.