Kwiecień 2018

PDF Drukuj Email
262 odslon

 

 

Domek

Sygnatura:  G 518

W ciągu dwunastu rund zbierzesz tyle kart, by zapełnić swoją planszę pokojami, wybrać kolor dachu i znaleźć miejsce na stylowe lub praktyczne dodatki, tworząc tym samym niepowtarzalny "Domek" z charakterem. Na koniec gracze porównują swoje dzieła i zliczają punkty za funkcjonalność, dobry projekt, jakość dachu i wykończenie całości.

 

 

 

 


 

Kwiatki

Sygnatura:  G 516

Kwiatki to przyjemna gra dla par, której uczestnicy starają się ułożyć jak najpiękniejszy bukiet kwiatów. Korzystając z dostępnych akcji będą sadzić i pielęgnować kwiaty w doniczkach, dbając by urosły jak największe. Następnie będą je ścinać i dodawać do własnych zbiorów, gromadząc punkty i torując sobie drogę do zwycięstwa.

 

 

 

 


 

Sensokarty. Cz. 1, System przedsionkowy

Sygnatura:  G 525

SENSOKARTY to zestaw kilkudziesięciu kart z ćwiczeniami, wzbogaconych kolorowymi ilustracjami oraz opisami, które mają na celu pomoc w stworzeniu i realizacji prawidłowej diety sensorycznej oraz pomogą terapeutom i rodzicom poprowadzić i urozmaicić terapię. W każdej talii (oddzielnej dla poszczególnych systemów sensorycznych) znajduje się ok. 20 kart z ćwiczeniami. Na jednej stronie znajdziemy rysunek ćwiczenia, a na drugiej jego dokładny opis, podzielony na trzy sekcje. Pierwsza z nich (Cele) mówi o korzyściach terapeutycznych jakie możemy osiągnąć. Druga (Wskazówki) to informacje dla terapeuty, podpowiedzi jak kontrolować wykonanie ćwiczenia lub propozycje jego modyfikacji. Ostatnia sekcja (Ćwiczenie) to informacje dla dziecka jak krok po kroku wykonać ćwiczenie.

Dysfunkcja systemu przedsionkowego polega na nieskutecznym przetwarzaniu w mózgu wrażeń otrzymywanych z ucha wewnętrznego. Dzieci mają trudności w odbiorze informacji na temat siły ciężkości, równowagi i ruchu w przestrzeni, mogą się również nie rozwinąć reakcje posturalne potrzebne do przyjęcia pozycji wyprostowanej.

Polecane w zestawie ćwiczenia to: piłka do skakania, deskorolka, hamak - bocianie gniazdo, huśtawka, kordonka - pojazd GO, Superman, żółwik, zielone żabki, gra w klasy, przysiady, pajacyki, trampolina, nierówny teren, tunel, Jeżykowa droga, wspinaczka, przewroty, duża piłka, równoważnia, helikopter.

 

 


Afryka Zachodnia. Cz. 1

Sygnatura:  DVD 3467

Tym razem wędrówkę zaczynamy w Senegalu, a dokładnie w stolicy. Jak wygląda Dakar, prawdziwie afrykańska metropolia, położona nad Oceanem Atlantyckim? Wojciech Cejrowski odwiedza lokalne fast foody, wyjaśnia też kim są i czym się zajmują grioci. Następnie udamy się na sawannę, uznawaną za kolebkę ludzkości. Zapoznamy się z baobabem, który według miejscowych wierzeń jest świętym drzewem, a także , wielką, darmową spiżarnią. Na koniec zawitamy do Gambii. Odwiedzimy m. in. Jufureh, wioskę słynnego Kunta Kinte. Sprawdzimy czy rzeczywiście w każdej chacie mieszka najbliższa rodzina gambijskiego herosa.

 

 

 


 

Emotki

Sygnatura:  DVD 3493

Ruszaj na spotkanie przygody w tajemniczym świecie skrytym wewnątrz Twojego smartfona. Leży tam Tekstopolis, gwarne miasto, w którym mieszkają i pracują emotki, a każda z nich wyraża jedną, konkretną emocję - każda, oprócz Minka, który potrafi wyrazić wiele emocji. Minek bardzo pragnie być "normalny", taki jak wszystkie inne emotki, prosi więc o pomoc swojego przyjaciela, Piatkę i super hakerkę Matrix. Razem wyruszają w wielką, pełną niespodzianek i przygód wyprawę po zakamarkach apki, by znaleźć kod, który naprawi Minka i ocali Tekstopolis.

 

 

 

 


 

Wiosenne układanki

Sygnatura:  CD-R 2217

"Wiosenne układanki" autorstwa Jolanty Łukowskiej to płyta z programem komputerowym dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, na którym znajdują się: loteryjki, które polegają na szukaniu jednakowych obrazków (12 loteryjek) ; układanki - składanie obrazków (25 obrazków) ; zadania polegające na układaniu podpisów pod obrazkami za pomocą liter (15 zadań) ; układanka - szukanie podpisów do obrazków ; zadania - liczenie przedmiotów na obrazku, w zakresie od 1 do 10 (30 zadań) ; zadania ćwiczące dodawanie oraz odejmowanie w zakresie od 1 do 10 (łącznie 50 zadań).

 

 

 


Planeta Ziemia : jakiej nigdy wcześniej nie widziałeś. Odc. 1-4

Sygnatura:  DVD 3494 - 3497

Odcinek 1 - Od bieguna do bieguna : W tym odcinku oglądamy naszą planetę jako całość i zastanawiamy się nad głównymi czynnikami jakie ją ukształtowały - słońce, oceany, deszcze. Przez ponad trzy lata kamery BBC nagrywały w pętli czasowej niesamowite zmiany, jakie powodują w ciągu roku na kuli ziemskiej powodzie. W głębi oceanu kamera "Planety Ziemia" podążała za wspaniałym żarłaczem białym podczas jego ataku na fokę. Jedna sekunda wysokooktanowej akcji zwolniona została czterdziestokrotnie, żeby po raz pierwszy pokazać sekrety polowania wielkiego drapieżnika oceanów.

Odcinek 2 - Góry : Film zabierze nas w podróż po najpotężniejszych łańcuchach górskich. Zaczniemy od obserwacji narodzin góry w jednym z najniżej położonych miejsc na Ziemi, a skończymy na szczycie Everestu. Góry są domem jednych z najbardziej nieśmiałych zwierząt na naszej planecie, pośród których żyje też groźny drapieżca - lampart śnieżny. Niesamowite zdjęcia tego skrytego zwierzęcia polującego pośród szczytów w Pakistanie są pierwszymi tego typu na świecie.

Odcinek 3 - Woda : Woda to nasz najcenniejszy skarb naturalny. To od jej zasobów uzależnione jest całe życie na Ziemi. W tym odcinku popłyniemy z nurtem rzek od ich źródeł w górach, aż po morze i zobaczymy wyjątkowe, pełne niespodzianek sytuacje rozgrywające się w ich niezbadanych wodach. Będziemy świadkami dramatycznych momentów z życia zwierząt, takich jak pełne napięcia starcia indyjskich wydr z krokodylami błotnymi. Zobaczymy też zapierające dech w piersiach widowisko, w którym po raz pierwszy na świecie sfilmowano przy pomocy ultraszybkiej kamery krokodyle nilowe wciągające w wodne odmęty antylopę.

Odcinek 4 - Jaskinie : W tym odcinku zejdziemy do tajemniczego świata jaskiń, żeby pokazać jedne z najbardziej niesamowitych zwierząt na naszej planecie - począwszy od żyjących w jaskiniach ptaków z rodziny jerzykowatych, które latają w atramentowym mroku i budują gniazda przy pomocy własnej śliny, po trylobionty, przedziwne stworzenia, które nigdy nie oglądały światła dziennego ani nie pojawiły się na powierzchni. Zawędrujemy także w głąb pełnych trujących oparów lub zatopionych jaskiń z bogactwem stalaktytów, stalagmitów i kolonii jednokomórkowych organizmów.

 

 


Obrazki i wyrazy do badania i doskonalenia słuchu fonemowego dzieci

Sygnatura:  G 487

Słuch fonemowy to element niezwykle istotny w terapii logopedycznej. Rozróżnianie fonemów, czyli "cegiełek", z których zbudowane są wszystkie wyrazy, jest efektem prawidłowego działania słuchu fonemowego. Rozróżnianie to przebiega na zasadzie wychwytywania opozycji takich jak dźwięczność-bezdźwięczność czy też miękkość-twardość danej głoski. Prezentowany zestaw logopedyczny, którego autorem jest Bronisław Rocławski, składa się z 252 obrazków i wyrazów na kartonikach. Materiały te służą zarówno do badania, jak i doskonalenia słuchu fonemowego u dzieci, rozwijają koordynację wzrokowo - ruchową, rozwijają wyobraźnię, mogą służyć do innych ćwiczeń z zakresu nauki czytania i pisania. Zestaw adresowany jest nie tylko do logopedów, lecz również glottodydaktyków i nauczycieli szkolnych oraz przedszkolnych.

 

 


 

Lasy bagienne

Sygnatura:  DVD 3526

Film "Lasy bagienne" przez 2 lata realizowała ekipa Leśnego Studia filmowego ORWLP w Bedoniu. Ludzie rzadko docierają w głąb lasów bagiennych. To miejsca wyjątkowo niedostępne, ale z tego też powodu bardzo ciekawe. Z obszarami podmokłymi związanych jest wiele gatunków zwierząt. W filmie pojawiają się ptaki wodno-błotne, łosie na Bagnach Biebrzańskich, puszczyki mszarne, żółwie błotne, bobry, wilki. Piękne, niedostępne krajobrazy leśnych moczarów wraz z ich skrytymi mieszkańcami tworzą wyjątkowy klimat filmu. Zdjęcia ukazują to, co niedostępne i wyjątkowe w tych siedliskach. Ols potocznie nazywany jest "lasem na kępach" lub "lasem na wodzie". Tworzą go drzewostany zdominowane przez olszę czarną, której czasem towarzyszą brzoza omszona, jesion wyniosły czy sosna zwyczajna. Niedostępny, stary ols jest miejscem gniazdowania żurawi. Kamera pokazuje młode żurawie, którymi czule opiekują się rodzice, przeganiając drapieżników, czyhających na młode. Obszary podmokłe to także takie rzadkie siedliska, jak borealna świerczyna bagienna, ograniczona do wąskiego pasa na północnym wschodzie kraju, czy bory bagienne, które zajmują w Polsce jedynie 1% obszarów leśnych. Na północy i wschodzie Polski, w zagłębieniach terenu o wysokim poziomie wód gruntowych, rośnie brzezina bagienna. Taki las, niemal czysto brzozowy, tworzy niezwykły pejzaż.

 

 


 

Niosła go Polska  : filmowa biografia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Sygnatura:  DVD 3529

Film "Niosła go Polska" to dokumentalna opowieść o Prezydencie Lechu Kaczyńskim - jego drodze do pierwszej "Solidarności", walce w podziemiu "solidarnościowym" w latach 80., udziale w obradach Okrągłego Stołu. To wreszcie film o politycznych zmaganiach Lecha Kaczyńskiego w III RP, ukoronowanych prezydenturą, którą przerwała tragiczna śmierć w katastrofie pod Smoleńskiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
free pokereverest poker revie

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.