Maj 2018

PDF Drukuj Email
193 odslon

Mistrz bajek  : bajkowy quiz! : odpowiadaj na pytania i zbieraj puzzle do swojej baśni!


Sygnatura:  G 520

Co Czerwony Kapturek niósł dla babci? Kogo miała poślubić Calineczka? Co zgubił Kopciuszek? Znasz odpowiedzi? Świetnie! Masz szansę zostać MISTRZEM BAJEK! Znasz odpowiedzi? Świetnie! Masz szansę zostać MISTRZEM BAJEK! Odpowiadaj na pytania i zbieraj puzzle do swojej baśni. Uważaj! Wśród pytań ukryły się bajkowe chochliki, które bardzo lubią psocić i mogą ci przeszkodzić w grze. Nie daj się zwieść podchwytliwym pytaniom i ułóż swoje puzzle jak najszybciej! "Mistrz bajek" to gra dla dzieci w wieku 5+, przy której może bawić się cała rodzina - w rozgrywce może wziąć udział aż 5 graczy i moderator. W pudełku znajduje się 150 pytań sprawdzających wiedzę z 10 najpopularniejszych baśni, takich jak Królewna Śnieżka, Brzydkie Kaczątko, Śpiąca Królewna, Kot w butach, Kopciuszek, Calineczka, Mała syrenka, Czerwony Kapturek, Pinokio czy Jaś i Małgosia. Poziom trudności pytań jest bardzo zróżnicowany - od łatwych po takie, które nie sprawią trudności tylko uważnym czytelnikom.

 

 


 

Cortex : wyzwania

Sygnatura:  G 517

Gracze rywalizują ze sobą, szybko zgadując odpowiedzi na 8 rodzajów wyzwań, które rozwijają różne funkcje ludzkiego mózgu. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymują części układanki, a pierwsza osoba, która zdobędzie wszystkie 4 części i ukończy swój obrazek mózgu, zostanie zwycięzcą.

 

 

 

 


 

Cardline  : zwierzęta

Sygnatura:  G 514

To oczywiste, że owca jest większa i cięższa od jeża, ale czy żyje dłużej? Możliwe Co w takim razie z żółwikiem greckim? Jeż jest mały i lekki, a wydaje się, że może żyć długo Ale gdy porównamy to z długością życia słonia lub wieloryba ... Na te i inne pytania trzeba udzielić odpowiedzi w momencie zagrywania kart. W "Cardline : zwierzęta" celem gry jest prawidłowe wyłożenie wszystkich kart i uporządkowanie zwierząt według ich wagi, rozmiaru albo długości życia. Zestaw zawiera 110 kart ze zwierzętami z całego świata.

 

 


 

Afryka

Sygnatura:  DVD 3479

Olbrzymi, samotny, obszar ziemi opasany równikiem. Kontynent, który zdołał uchronić się przed niszczycielskim działaniem lodowców, rozkwitał dzięki delikatnym zmianom geologicznym i klimatycznym. W rezultacie zwierzęta i rośliny mogły rozwijać się tu w warunkach, których nie mógł im zapewnić żaden inny kontynent. To właśnie Afryka - bogata, różnorodna, fascynująca - serce świata. Kluczem naszej serii jest czas. Pod wpływem klimatu i zmian geologicznych to właśnie czas pozwolił Afryce na zebranie na swym obszarze zapierających dech w piersiach elementów przyrody, które możemy dziś podziwiać.

 

 

 

 


 

Kacperiada

Sygnatura:  DVD 3515

"Kacperiada" to współczesna pełna zwariowanych sytuacji komedia familijna. W każdym odcinku ważne sprawy są poruszane w ciepły i zabawny sposób, dlatego widzowie zostają z pozytywnym przekazem. Bohaterowie Kacper i Ada wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania na temat przyjaźni, szczerości, lojalności. Uczą się, jak radzić sobie z emocjami i próbują zrozumieć dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych.

 

 

 

 

 


 

Kołpeł  łołpeł  : bajka edukacyjna dla dzieci, które używają brzydkich słów

Sygnatura:  ACD 2337

Dzięki tej bajce przedszkolaki zobaczą, w jaki sposób brzydkie słowa wpływają na kontakty międzyludzkie i jak można sobie poradzić z wyeliminowaniem z języka tych "przerywników".

 

 

 

 

 


 

Planeta Ziemia II. Odc. 1-3

Sygnatura:  DVD 3506 - 3508

Odcinek 1 - Wyspy : Dla niektórych stworzeń odległe wyspy są ucieczką od niebezpieczeństw stałego lądu. Karłowaty leniwiec trójpalczasty tylko dzięki bezpieczeństwu i spokojowi, panującemu w jego domu na karaibskiej wyspie, a i morskie ptaki, takie jak albatros, doskonale funkcjonują w tym wolnym od drapieżników środowisku. Niestety życie na wyspie nie zawsze jest proste. Na jałowych, wulkanicznych wyspach Galapagos legwany morskie składając jaja na brzegu oceanu ryzykują, że duża część wykluwających się z nich małych stanie się pożywieniem jadowitych węży.

Odcinek 2 - Góry : W tym odcinku wspinamy się na najwyższe łańcuchy górskie świata. Bardzo niewiele gatunków posiada cechy, pozwalające przeżyć w takich miejscach, i są to jedne z najbardziej nieuchwytnych i tajemniczych zwierząt na naszej planecie. Będziemy zatem świadkami pierwszych w historii ujęć, pokazujących razem cztery śnieżne pantery - matkę z małym, uwięzione pomiędzy dwoma desperacko walczącymi samcami. Zobaczymy niedźwiedzie grizli ocierające się komicznie o drzewa, a także rudego rysia podczas polowania na kaczki.

Odcinek 3 - Dżungle : Dżungle to najbardziej zasobne miejsca na Ziemi. To magiczny świat niespodzianek, dramatów i niezapomnianych dzikich zwierząt. Od dżungli Brazylii, ojczyzny kajmanów, gadów z rodziny aligatorów polujących na jaguary, po Kostarykę, gdzie żaby ninja walczą z ogromnymi osami, zobaczymy zwierzęta, zmagające się z trudnościami życia w miejscu największej rywalizacji. Pójdziemy śladami pięknego indrisa, skaczącego po drzewach w lasach Madagaskaru i doczekamy głębokiej nocy, by sfilmować świecące w ciemności stworzenia. Zobaczymy też miniaturowe smocze jaszczurki i ich specjalne sztuczki, umożliwiające przetrwanie w dżungli.

 

 


 

Byli sobie wynalazcy

Sygnatura:  DVD 3487 – 3491

Kolekcja filmów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży odkrywająca przed młodym widzem sylwetki wielkich wynalazców i ich osiągnięcia, dzięki, którym nasze życie stało się prostsze. Skąd się wziął prąd, jak działa maszyna parowa? Te i wiele innych ciekawych rzeczy dowiesz się dzięki tej kolekcji.


 

 

 

 

 


 

Emocje

Sygnatura:  G 528

Wesoła nauka rozpoznawania i wyrażania stanów emocjonalnych. Buzie wyrażające różne odczucia i uczucia zachęcają do empatii. Gra wyposażona jest w system autokontroli. W zestawie: 50 kart podzielonych na 10 serii przedstawiających różne ekspresje (karty z czerwoną obwódką, przedstawiających różne wyrazy twarzy: zadowolenie, zaskoczenie, złość, płacz/ smutek, mrugnięcie, pokazywanie języka, nadmuchane policzki, krzyk, spanie, buziak) oraz 40 kart z postaciami, do których należy dopasować powyższe karty (karty z niebieską obwódką ze zdjęciami osób wyrażających powyższe ekspresje: chłopiec, dziewczynka, mężczyzna i kobieta).

 

 


 

 

Błogosławiona wina

Sygnatura:  DVD 3528

 

W 1631 roku nagle uzdrowiony, zuchwały Polak, Mikołaj Sapieha, kradnie z Watykanu cudowny obraz Matki Bożej Gregoriańskiej. Po udanej ucieczce przed pościgiem wojsk papieskich, magnat wraz z obrazem dociera do Kodnia. Odpowiedzi na pytanie: Czy jest to prawda? - mógłby udzielić jedynie Jan Fryderyk Sapieha, który spisał tę historię i zostawił potomnym. Od pierwszego dnia obecności obrazu w Kodniu, dzieją się cuda wina staje się błogosławioną? Twórcy filmu "Błogosławiona wina", na kanwie dziejów rodu Sapiehów, przedstawiają znaczenie wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej w historii naszego narodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
free pokereverest poker revie

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.