Sierpień 2018

PDF Drukuj Email
179 odslon

Potworna rodzinka

Sygnatura: DVD 3524

Przerażająco śmieszna i strasznie porywająca animowana opowieść o rodzinie przemiłych, choć dość niezdarnych potworów. Fay Sielska jest zwyczajną, nieco zbuntowaną nastolatka?. Jej młodszy brat Max z racji nieprzeciętnej inteligencji ma na pieńku ze szkolnymi łobuzami. Rodzice natomiast są tak zapracowani, że ledwie znajdują czas na życie rodzinne. Pewnego dnia Fay zabiera wszystkich Sielskich na bal przebierańców. Sama przebiera się za mumię, jej brat za wilkołaka, mama za wampirzycę, a tata za samego Frankensteina. Zabawa jest przednia, aż do chwili, gdy okazuje się, iż na skutek klątwy ich przebrania przestały być tylko żartem, a stały się rzeczywistością. Tak, tak! Sielscy zostali zamienieni w potwory! Od tej chwili robią wszystko, by zdjąć klątwę i uniknąć zaczepek ze strony namolnego hrabiego Draculi. Wkrótce okaże się też, że bycie potworem ma swoje dobre strony. Max może sam sobą poszczuć szkolnych rozrabiaków, jego tata jest silniejszy niż wszyscy Avengersi, mama hipnotyzuje nawet sprzedawców w sklepie, a Fay jest po prostu nieśmiertelna!

 


 

Bagna są dobre!

Sygnatura: DVD 3527


"Bagna są dobre!" - film w reżyserii Tomasza i Michała Ogrodowczyków z Leśnego Studia Filmowego ORWLP w Bedoniu opowiada o projekcie przywracania wody na Polderze Północnym Parku Narodowego "Ujście Warty". Kiedyś rozciągały się tam jedne z najbardziej niedostępnych i dzikich bagien Europy, jednak teren zmeliorowano ponad 3 wieki temu. Obecnie, w ramach projektu "Bagna są dobre!" blisko 5 tys. hektarów łąk przywracanych jest środowisku i ludziom. A to niezwykle ważne, bo bagna, tak cenne przyrodniczo i obfitujące w rzadkie gatunki roślin i zwierząt, zatrzymujące wodę, stabilizujące klimat, giną na naszych oczach. Nagrodzony film realizowany był przez niemal 5 lat, a powstał na zlecenie Stowarzyszenia "Ptaki Polskie". Film otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu edukacyjnego XVII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego.

 


 

Wędrówki z dinozaurami

Sygnatura: DVD 3483

Weź udział z całą rodziną w ekscytującej, prehistorycznej podróży i przekonaj się, jak naprawdę wyglądał świat, gdy Ziemią rządziły dinozaury. Najmniejszy z całej paczki, zabawny i sympatyczny Pachyrhinosaurus imieniem Paczi wyrusza w największa przygodę życia. Starając się odnaleźć swoje miejsce w świecie, otoczony przez kochających zabawę przyjaciół, spotyka na swej drodze kilku niebezpiecznych wrogów; musi odkryć w sobie wystarczającą siłę i odwagę, by stawić czoła wyzwaniom, stać się liderem stada... i bohaterem na wieki.

 

 

 


 

Piotruś edukacyjny : ptaki

Sygnatura: G 522

Talia do gry zawiera 25 kart: 12 par z obrazkami tego samego rodzaju w każdej parze oraz "Piotrusia", niemającego pary. "Piotruś edukacyjny : ptaki" ma wyrabiać spostrzegawczość, rozwijać skojarzenia, a także uczyć zachowań proekologicznych. Pary na obrazkach dobiera się kierując się względami edukacyjnymi. Dobrać należy ptaki i ich pióra, które spotkać można w Drawieńskim Parku Narodowym. W zestawie znajdują się następujące ptaki: czapla siwa, puszczyk, rudzik, bogatka, dudek, czubatka, dzięcioł duży, kowalik, wilga, zięba, strzyżyk, dzięcioł czarny.

 

 

 


 

Szeregi i relacje - mega zestaw 300 elementów

Sygnatura: G 529

Seria SYMULTANICZNE I SEKWENCYJNE STRATEGIE UCZENIA SIĘ przeznaczona jest dla dzieci: zagrożonych dysleksją i dyslektycznych, z trudnościami w nauce języka polskiego i obcego, z zaburzeniami rozwojowymi, w tym autystycznych, z zespołem Aspergera, alalią, afazją dziecięcą, także dla dzieci zdrowych, którym rodzice i opiekunowie chcą pomóc w usprawnieniu systemu językowego. Zadania usprawniają procesy myślowe, rozwijają podstawowe funkcje umysłowe, rozwijają lewopółkulowe poznawcze umiejętności oparte na strategiach symultanicznych (prawopółkulowych) i sekwencyjnych (lewopółkulowych). Ćwiczenia te są przydatne w terapii neurobiologicznej, stymulacji ogólnorozwojowej, terapii logopedycznej, reedukacyjnej. Zadania zawarte w grach rozwijają pamięć, analizę i syntezę wzrokową oraz słuchową, uczą logicznego myślenia, naśladowania i tworzenia sekwencji, przygotowują do nauki czytania i pisania. Zabawy można wykorzystać w codziennej pracy edukacyjnej w domu, przedszkolu i szkole.

 


Incepcja

 

Sygnatura: DVD 3481

Dom Cobb nie ma sobie równych w wykradaniu cennych sekretów ukrytych w ludzkiej podświadomości podczas fazy snu, w której umysł jest najbardziej podatny na ingerencję z zewnątrz. Wyjątkowe umiejętności Cobba czynią z niego pożądanego gracza w świecie szpiegostwa przemysłowego, ale również i zbiega, któremu przyjdzie zapłacić za nie wysoką cenę. Teraz Cobby dostanie drugą szansę, jeśli tylko zdoła dokonać rzeczy niemożliwej: incepcji - zamiast ukraść myśl, musi zaszczepić ja w czyimś umyśle. Jeśli mu się powiedzie, Cobb i jego zespół dokonają zbrodni doskonałej. Ale nawet najbardziej precyzyjne planowanie czy wyjątkowe umiejętności nie są w stanie przygotować ich na spotkanie z niebezpiecznym wrogiem, który wydaje się znać każdy ich krok. Wrogiem, którego nadejście może przewidzieć tylko Cobb.

 


 

Młynarski - piosenka finałowa

Sygnatura: DVD 3542

Film dokumentalny, to przede wszystkim ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, Rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył: wybitni kompozytorzy, aktorzy, piosenkarze. Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Wojtku zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami.

 

 


Drabina 1  : gra edukacyjna

Sygnatura: G 534

"Colorio" to pełna emocji gra rodzinna, w której dobra pamięć, logiczne myślenie oraz gotowość do podejmowania ryzyka są kluczem do zwycięstwa. Gracze przemieszczają białe korki na planszy odkrywając i zakrywając w ten sposób kolorowe pola. Starają się zapamiętać kolory zakrywanych pól. Jeżeli gracz, zdejmując korki z planszy, odkryje piąte pole w tym samym kolorze, odpada z gry.

 

 


 

Quiz o Europie

Sygnatura: G 552

"Quiz o Europie" - fascynująca gra i świetna zabawa, w trakcie której uczestnicy odpowiadają na pytania o Europie. Gracze mogą odpowiadać na 388 pytań z 97 kart, a do wyboru mają 1164 odpowiedzi. Tematami pytań i odpowiedzi są: historia, geografia i przyroda, nauka i technika oraz kultura i sztuka Europy. Podczas gry można wykazać się również swoją zręcznością, strzelając z katapulty do celu. "Quiz o Europie" to atrakcyjna i emocjonująca rozrywka dla całej rodziny, w czasie której jej uczestnicy mogą jednocześnie poszerzyć swoją wiedzę o Europie.

 


 

Colorio

Sygnatura: G 557

"Colorio" to pełna emocji gra rodzinna, w której dobra pamięć, logiczne myślenie oraz gotowość do podejmowania ryzyka są kluczem do zwycięstwa. Gracze przemieszczają białe korki na planszy odkrywając i zakrywając w ten sposób kolorowe pola. Starają się zapamiętać kolory zakrywanych pól. Jeżeli gracz, zdejmując korki z planszy, odkryje piąte pole w tym samym kolorze, odpada z gry.

 
free pokereverest poker revie

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.