Listopad 2018

PDF Drukuj Email
150 odslon

 

Kapelusz Pani Wrony

Sygnatura: ACD 2392

Dowcipne i mądre opowiadania, których akcja dzieje się w lesie, ogrodzie i na łące. Posłuchamy o tym, w jaki sposób odnalazł się zaginiony kapelusz pani Wrony, jakiego bohaterskiego czynu dokonał bojaźliwy Wystraszek, poznamy historię niezwykłego małżeństwa bociana Mikołaja z piękna żabką i zobaczymy ogród, w którym zamieszkało NIC.

 

 

 


 

Tajemnica człowieka z blizną

Sygnatura: ACD 2411

Tajemnice znajdziemy w każdej rodzinie. Jasiek to dwunastoletni chłopiec, który chciałby zawsze znać prawdę postanawia więc rozszyfrować zagadkową bliznę, która skrywa się pod brodą taty. Wyobraźnia podpowiada mu rozmaite scenariusze, ale czy uda mu się odkryć prawdziwą historię? Komedia i kryminał w jednym wciągnie każdego ciekawskiego czytelnika!

 

 

 

 

 


Wielki wybuch, czyli K. kontra K.

 

Sygnatura: ACD 2412

Świat wirtualny ma wiele zalet: można w nim szybko i łatwo nawiązywać nowe znajomości, być, kim tylko się chce. Można opowiadać o sobie niestworzone historie, bo przecież nikt tego nie sprawdzi! Czy na pewno? Ksenia i Kryspin bohaterowie Wielkiego Wybuchu w realu są zakompleksionymi, niezdarnymi outsiderami, w sieci zaś kreują się na pewnych siebie liderów, którzy budzą postrach wśród rówieśników. Jak długo jednak można udawać kogoś, kim się nie jest? I co się stanie, gdy prawda w końcu wyjdzie na jaw?

 


 

Władca Lewawu

Sygnatura: ACD 2415

CZARODZIEJSKA OPOWIEŚĆ O ODWADZE, KTÓRA POKONUJE ZŁO. KSIĄŻKA UWIELBIANA PRZEZ DZIECI, POLECANA RÓWNIEŻ JAKO MAGICZNE LEKARSTWO NA BRAK PEWNOŚCI SIEBIE! Mały, trzynastoletni chłopiec, sierota z tajemniczą blizną, odważnie stawia czoło potężnemu czarownikowi. Wbrew pozorom to nie Harry Potter, tylko skromny Bartek z Krakowa, bohater słynnej powieści Doroty Terakowskiej. Bartek, samotny mieszkaniec domu dziecka, bardzo pragnie odnaleźć swoich rodziców. W swoich poszukiwaniach trafia na Wawel, który okazuje się drzwiami do innego, zaczarowanego miasta, podobnego do Krakowa i odmiennego zarazem. Niestety, świat ten jest we władaniu potężnego i niebezpiecznego władcy Lewawu. Mieszkańcy miasta, choć sympatyczni, panicznie się go boją, a strach sprawia, że nawet dobry człowiek jest zdolny do złych czynów. Czy Bartkowi uda się przekonać zastraszonych mieszkańców do walki i sprzeciwienia się złu? Czy w magicznym świecie odnajdzie rodziców? Opowieść o pokonywaniu zła, o potrzebie wolności i przyjaźni, która trzyma w napięciu do ostatnich stron.

 


 

Zawodowcy

Sygnatura: ACD 2416

Dorośli to mają fajnie! Nie muszą chodzić do szkoły, nie muszą odrabiać lekcji. Robią tylko to, co najbardziej lubią albo w czym są najlepsi i jeszcze dostają za to pieniądze. Po prostu zawodowcy! Założę się, że i wy marzycie o przejściu na zawodostwo. Zanim jednak podejmiecie pochopną decyzję, przeczytajcie lepiej, co się przydarzyło Piekarzowi Piotrkowi, Strongmanowi Stefanowi, Aktorce Agacie, Informatyczce Irence i jeszcze kilku innym zawodowcom. Podejrzewam, że każde z nich chętnie by się z wami zamieniło miejscami!

 


 

Nowe imperium

Sygnatura: DVD 3555

35 rok naszej ery. Cesarz Tyberiusz jest zaniepokojony nasilaniem się dziwnych zjawisk, takich jak jednoczesne zaćmienie słońca i trzęsienie ziemi. Jego astrolodzy są zgodni - znaki te zapowiadają, że dawni bogowie przestaną istnieć, a świat czeka wielki wstrząs. Na wschodzie powstanie nowe królestwo. Cesarz wzywa na pomoc najwybitniejszego śledczego Rzymu, Taurusa, aby ten odnalazł przyczynę złowieszczych zjawisk. Wszystko wskazuje na to, że mają one związek ze śmiercią ubogiego żydowskiego rabina, zwanego Jezusem z Nazaretu. Taurus udaje się do Jerozolimy i odkrywa tajemnicę tak potężną, że zagrozić może istnieniu imperium rzymskiego.

  


 

FAS ma twarz

Sygnatura: DVD 3571

Celem filmu jest upowszechnianie informacji dotyczących szkodliwości spożywania alkoholu w czasie ciąży. W filmie przedstawiono historię dwuletniej Wiktorii - ponosi ona konsekwencje zachowania matki, która poprzez nadużywanie alkoholu przyczyniła się do nieuleczalnej choroby dziewczynki. Wiktoria ma zespół FAS. Od dwóch lat przebywa w rodzinie zastępczej. Ania, która sprawuje nad nią opiekę dzieli się swoimi doświadczeniami wynikającymi z choroby Wiki. Opowiada o trudnościach. W filmie występuje również Małgorzata, która miała doświadczenia z ośmioletnim chłopcem chorym na FAS, oraz Sebastian, który od dwóch lat rehabilituje Wiktorię.

 

 

 

 


 

Przepite życie

Sygnatura: DVD 3572

W filmie przedstawiamy historię dwóch bohaterów, którzy przepili nie tylko swoje życie... Opowiadają o początkach "bezpiecznego" picia, późniejszego uzależnienia i konsekwencjach dokonywanych przez siebie wyborów. Każdy, bez względu na wiek powinien obejrzeć film i poznać historię Dawida i Ryszarda, którzy ponieśli nieodwracalne straty wynikające z picia alkoholu. Film uświadamia, że alkohol jest substancją psychoaktywną i ma bezpośredni wpływ na funkcje mózgu czego efektem są zmiany nastroju, postrzegania, świadomości i zachowania!

 

 

 

 


Dysortografia : symultaniczna nauka poprawnej pisowni dla dzieci w wieku 7-8 lat

Sygnatura: G 536

Autorka ćwiczeń zastosowała efektywną metodę nauki ortografii polegającą na globalnym zapamiętywaniu wyrazów (ortogramów). To sprawdzone rozwiazanie dla dzieci, które znając reguły ortograficzne, wciąż nie potrafią ich zastosować i sprostać wymaganiom edukacyjnym.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Rozwijanie komunikacji : karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem oraz problemami w komunikowaniu się

Sygnatura: G 591

Karty pracy powstały z myślą o uczniach mających problemy z komunikowaniem się. Proponowane zadania rozwijają kompetencje społeczne, uczą prawidłowych relacji oraz interakcji z innymi. Uczeń może lepiej pokonywać komunikacyjne bariery, zdobywając przy tym narzędzia do sprawniejszego porozumiewania się. Dzięki temu może on nabyć szereg umiejętności niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu. Publikacja zawiera zbiór ćwiczeń do wykonania. Dziecko na kolejnych kartach pracy uczy się nazywać emocje, mówić o sobie, o opowiadaniach, które słyszało, poznaje bariery komunikacyjne i sposoby ich pokonywania, zaznajamia się z różnymi sposobami komunikowania się. Zadania uwzględniają specyfikę pracy z osobami porozumiewającymi się pozawerbalnie i są zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Umożliwia to dostosowanie pracy do indywidualnych możliwości danego ucznia. Część z zadań po rozwiązaniu może posłużyć uczniowi jako karty do porozumiewania się z otoczeniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
free pokereverest poker revie

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.