Nowości multimedialne 2019

PDF Drukuj Email
205 odslon

Styczeń 2019

Emil. Nowe psoty Emila ze Smalandii

Sygnatura: DVD 3634

Film o największym psotniku ze Smalandii - psotniku, który jednak nie jest chuliganem i nie daje złego przykładu młodemu widzowi. Emil stawia czoła wyzwaniom zwykłej szarej rzeczywistości, ubarwiając ją swoimi pomysłami. Chłopiec często ponosi konsekwencje swej ciekawości świata i nie zawsze do końca przemyślanych poczynań. Wszystko to składa się na zabawną całość, przeznaczoną dla widza od lat 5.

 

 

 

 

 


 

Zimna wojna

Sygnatura: DVD 3635

Historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia ukazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku w Polsce oraz budzącej się do życia Europie. W ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

 

 

 

 

 


 

Cienie logopedyczne : ćwiczenia utrwalające wymowę głosek ciszących

Sygnatura: G 611

Cienie logopedyczne to zestaw 90 kolorowych obrazków, ich prawdziwych i fałszywych cieni oraz kart pracy. Materiał przeznaczony jest do ćwiczeń w utrwalaniu prawidłowej wymowy głosek ciszących: ś, ć, ź, dź. Rozwija również percepcję wzrokową, usprawnia technikę czytania i rozumienia czytanego tekstu, wzbogaca słownictwo dziecka i dostarcza satysfakcji z wykonania zadania. Publikacja przeznaczona jest dla logopedów, pedagogów, nauczycieli przedszkoli, nauczycieli nauczania początkowego, a także rodziców. Może być wykorzystywana do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym.

 

 

 

 


 

Katyń : ostatni świadek

Sygnatura: DVD 3612

Powojenny Bristol. Dziennikarz Stephen Underwood marzy o sławie i temacie, który wreszcie rozkręci jego karierę. Ta szansa rodzi się, gdy mężczyzna przypadkowo wpada na trop sprawy samobójstwa polskiego żołnierza przebywającego w lokalnym obozie dla uchodźców. Podążając za dziennikarskim instynktem, Stephen dociera do informacji o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. Ich ujawnienie wpłynie na losy całej powojennej Europy.

 

 

 

 

 


 

Gurgacz : kapelan wyklętych

Sygnatura: DVD 3624

Ksiądz Władysław Gurgacz - jezuita, kapelan Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. Głosił prawdę w czasach niewoli komunistycznej. Oddany sługa Maryi. Poszedł za głosem sumienia. Nie zostawił młodych żołnierzy, którzy z bronią w ręku przeciwstawili się komunistycznemu reżimowi. W 1939 roku, na początku swej kapłańskiej drogi, przed obrazem NMP Królowej Polski w obliczu nadchodzącej wojny złożył siebie w ofierze za ratowanie ukochanej Ojczyzny. Osiem lat później w więzieniu na Montelupich w Krakowie poniósł męczeńską śmierć. O tym właśnie jest film pt. "Gurgacz".

 

 

 

 


 

Wojtek : żołnierz bez munduru

Sygnatura: ACD 2484

"Wojtek : żołnierz bez munduru" to prawdziwa historia, historia niedźwiedzia, który wędrował z armią generała Andersa przez Bliski Wschód, a następnie znalazł się we Włoszech, gdzie walczył o Monte Cassino. To opowieść o wartościach i uczuciach: uczciwości, odwadze, wolności, przyjaźni, miłości, smutku i złości.

 

 

 


 

Skąd się biorą dziury w serze?  : historyjki dla ciekawskich dzieci

Sygnatura: ACD 2482

Dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej! Ta książka daje zaskakujące odpowiedzi na najrozmaitsze dziecięce pytania. Uczy - bawiąc, bawi - ucząc. Dziecko dowie się z niej : Dlaczego banany są krzywe ? Dlaczego świecą gwiazdy ? Gdzie podziewa się wiatr, kiedy nie wieje ? Dokąd słońce udaje się na nocny spoczynek? Skąd się bierze sól w morzu ? Dlaczego wypadają mleczne zęby ? Dziewiętnaście wesołych historyjek rozbawi każdego małego odkrywcę i dostarczy mu pasjonującej wiedzy o świecie. Nie tylko dzieci wiele się z niej nauczą!

 

 


 

Rebusomania : rebusy literowo-obrazkowe usprawniające percepcję wzrokową i naukę czytania

Sygnatura: G 639

"Rebusomania" to edukacyjna gra towarzyska doskonaląca umiejętność analizy i syntezy fonemowej wyrazów niezbędną w nauce czytania i pisania. Gra rozwija spostrzegawczość, pamięć wzrokową oraz uwagę, wzbogaca bierny i czynny słownik dziecka. Proponowane zabawy są uniwersalne, można je wykorzystać podczas zajęć grupowych i indywidualnych w przedszkolach, szkole czy świetlicy, ale z powodzeniem sprawdzą się także jako rodzinna rozrywka, która dostarczy wiele radości i satysfakcji, rozbudzi wyobraźnię i ciekawość.

 

 

 

 


 

Piosenki Duszka Babu. Jak zdrowo żyć

Sygnatura: CD 2480

"Piosenki Duszka Babu: Jak zdrowo żyć" to projekt edukacyjny - uczący zasad zdrowego odżywiania z 10 zadaniami, przeznaczonymi dla dzieci. Kluczem do zadań są zamieszczone piosenki - wierszyki, w których Duszek Babu opowiada w łatwy i przystępny i zabawny sposób, jak jeść zdrowo. Proste i ciekawe zadania uczą liczenia, utrwalają kolory, a rytmiczne zabawy muzyczne wspomagają rozwój psychofizyczny dzieci. Książka wraz z płytą nadaje się do wspólnej, rodzinnej zabawy.

 

 

 


 

Bzdurki czyli Bajki dla dzieci (i) innych

Sygnatura: ACD 2528

Czerwony Kapturek, od ślubu z gajowym zwany Żoną Zielonej Czapki, w imieniu bohaterów starych bajek stanowczo domaga się nowych historii. Bo ile razy można być wyciąganym z brzucha wilka, gubić pantofelek czy uciekać z piernikowej chatki? Każdemu by się znudziło! Trzeba więc szybko pisać inne bajki! A kiedy zabiera się do tego Artur Andrus, należy być przygotowanym na wszystko: spotkanie ze smoczycą Eulalią Wawelską, studiującą na Uniwersytecie Czwartego Wieku przed Naszą Erą,  niedźwiedziem szukającym ciszy w mieście (bo w lesie ciągle ktoś tupie, ryje, kaszle, chrapie, charczy i mlaszcze), Dziadkiem Niejadkiem, który lubi jeść, ale nie lubi jeździć i innymi niezwykłymi postaciami. Może nawet trzeba będzie wziąć udział w konkursie na wyroby z rzodkiewek!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
free pokereverest poker revie

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny

lubelskie.pl

LEKTURY SZKOLNE

Oferta dla szkół i przedszkoli

Biblioterapeutyczny Kramik

Edukacja filmowa w szkole

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

BiblioGratka

ACADEMICA

IBUK

Nowości Książki

Nowości multimedialne

CZYTAK

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.