A tak wyglądał Odjazdowy Bibliotekarz w Białej Podlaskiej

Organizatorem Rajdu Rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”, który wystartował 13 maja 2013 r. o godz. 12  była Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. W bieżącym roku uczestniczyliśmy w IV edycji Ogólnopolskiej Akcji Odjazdowego Bibliotekarza. Rajd organizowaliśmy wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną, bialskim oddziałem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Bialskim Klubem Rowerowym. „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków słowa pisanego i rowerów, zorganizowany był podczas Tygodnia Bibliotek, który  obchodzimy w dniach 8-15 maja pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”.

Trasa Odjazdowego Bibliotekarza biegła szlakiem bibliotecznym, tzn., że po drodze mijaliśmy biblioteki,  księgarnie i różne instytucje związane ze słowem pisanym. Do akcji włączyli się bibliotekarze bialskich bibliotek, nauczyciele, czytelnicy, uczniowie, studenci oraz miłośnicy rowerów. W Rajdzie Odjazdowy Bibliotekarz w Białej Podlaskiej wzięło udział ok. 50 osób.
Szczegółowa Trasa przejazdu wyglądała następująco: Start - Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej ul. Kolejowa 8
Przejazd ulicami: Kolejowa, Rondo Dmowskiego, Aleja Tysiąclecia, Kościuszki, Handlowa, Sidorska – PSW (przystanek)- Sidorska, Włoska, Orzechowa- Filia nr 6 MBP(przystanek), Jana Pawła II, Terebelska, Zygmunta Starego – Filia nr 3 MBP (przystanek) Poprzeczna, Sitnicka, Olimpijczyków, Akademicka- Biblioteka AWF (przystanek), Spółdzielcza, Warszawska MBP (przystanek), Warszawska, Plac Wolności – Meta.
Na Mecie odbyły się  konkursy oraz akcja „uwalniania książek".
Kolorem akcji jest pomarańczowy, dlatego uczestnicy rajdu, mieli pomarańczowe koszulki, które ufundował Prezydent Miasta Biała Podlaska. Patronat medialny nad akcją objęli: Radio Biper, BialaTV, Telewizja Lublin.
Odjazdowy Bibliotekarz to kolorowa, pozytywna akcja, bibliotekarzy i czytelników oraz wszystkich miłośników książek i rowerów. Pierwsza edycja rajdu odbyła się w Łodzi w 2010 roku. Imprezę wymyśliła łódzka bibliotekarka Paulina Milewska.
W naszym mieście Rajd Odjazdowy Bibliotekarz był organizowany po raz pierwszy, choć mamy nadzieję, że nie ostatni. Dlaczego właśnie u nas? – Biała Podlaska to piękne miasto byłoby co najmniej dziwne, gdybyśmy nie chcieli wziąć udziału w tak pozytywnej akcji.
Jeżeli ktoś jeszcze myśli, że bibliotekarze to sami nudziarze i sztywniaki, teraz na pewno zmieni zdanie. Mamy nadzieję, że dzięki Odjazdowemu Bibliotekarzowi kilka osób uda się przekonać do czytania, odwiedzania bibliotek, a kilka innych - do częstszego jeżdżenia rowerem!
Bardzo dziękujemy Policji za umożliwienie bezpiecznego przejazdu, ratownikom za opiekę medyczno-serwisową, mediom za zainteresowanie i fotorelacje. Wszystkim uczestnikom rajdu dziękujemy za udział, dobre humory, śmiało wznoszone okrzyki m.in. Bialscy bibliotekarze - to świetni kolarze!
Do zobaczenia za rok!!!

Film z Rajdu Odjazdowy Bibliotekarz

Jeszcze jeden film z Rajdu

Konkursy przedmiotowe 2018/2019

Copyright © 2019 Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone.