Co ciekawego w prasie? Podpowiedź znajdziesz w naszym najnowszym przeglądzie. Zapraszamy do lektury i wypożyczania czasopism.

ŚWIETLICA W SZKOLE nr 4/20

Wierszyki na dziecięce masażyki

Ciekawy sposób na relaks nie tylko w świetlicy, ale również w domu. Taką rozrywkę można połączyć z prostą lekcją anatomii. Przyjemne z pożytecznym!

Eksperymenty dla ciekawych świata.

Już dawno odkryto, że najlepiej uczymy się poprzez doświadczenia. Na rynku jest sporo dobrych książek podsuwających młodym odkrywcom proste  i bezpieczne działania wyjaśniające podstawowe  zjawiska zachodzące w otaczającym świecie. Tak zdobyta  wiedza na długo zostaje w pamięci.

BLIŻEJ PRZEDSZKOLA nr 7-8 /20

Kukiełki i marionetki z pudełka i skarpetki.

Chyba w każdym domu można znaleźć pojedyncze skarpetki (swoją drogą ciekawe co się dzieje z tą drugą?). Można je wykorzystać w bardzo pomysłowy sposób – zrobić z nich skarpetkowe dziwaki! Dodajmy teatrzyk zrobiony z pudełka po butach i nie grozi nam nuda pochmurny, deszczowy dzień.

Muzyczny kuferek zawiera  pomysły wykonania prostych instrumentów  z materiałów dostępnych w każdym domu. Pewnie przyda się odrobina naszej pomocy i …porządne słuchawki!

CHARAKTERY nr 8 /20

Jak poczucie przynależności zabezpiecza nas przed wykluczenie?

Wykluczenie – zjawisko stare jak świat, doświadczane przez większość z nas w różnych okresach życia. Skąd się bierze i do czego może prowadzić? Kto to robi? Dlaczego niechętnie wchodzimy w nowe relacje i interakcje? Czy już nie potrzebujemy przynależeć do jakiejś wspólnoty? Jak ma się do tego zjawisko pandemii? Odpowiedzi w artykule.

Złość nie taka zła?

Złość to nie tylko emocja, to także energia ukierunkowująca nas do walki o swoje potrzeby i wartości. Szukając  sposobu na poskromienie złości zacznij od nazwania precyzyjnie faktu, który wzbudza takie emocje, Później powiedz, jak odbierasz  zachowanie drugiej osoby (bez swojej interpretacji faktów). Następnie…

MÓWIĄ WIEKI  nr 8/20

Epidemie w dawnym Krakowie

Kraków, jak każde duże miasto na przestrzeni jego dziejów, dotykały nieszczęścia, klęski żywiołowe, pożary, wojny, przyczyniające się często do upadku miasta. W Krakowie co kilka lat wybuchały epidemie opisywane przez kroniki: morowe powietrze, zaraza, czarna śmierć i inne. Wszędzie leżały zwłoki i przybywało szczurów. Pomóc miał ocet czterech złodziei.

WYSOKIE OBCASY nr 35/20

Nie piję nie palę. Dbam o zwoje mózgowe

Artykuł o współczesnym autorytecie– prof. Marii Janion. Jaką kobietą była, jak żyła i pracowała. Ciekawy obraz  ciekawego człowieka.