WSPOMAGANIE EDUKACJI

Język polski

Gry edukacyjne – wybór ze zbiorów Biblioteki

z misiem

Z misiem w literkowej krainie

Dzięki tej grze dziecko wyruszy w ekscytującą podróż do magicznej krainy literek. Gra skonstruowana jest tak, aby dzieci poznały kształt liter drukowanych i potrafiły je skojarzyć z odpowiadającymi im nazwami przedmiotów. Atutem gry jest jej wielowariantowość, dzięki czemu zaciekawi ona dzieci w różnym wieku. Gra rozwija wiele umiejętności, takich jak zdolność logicznego myślenia, koncentrację, a także pomaga dziecku w samodzielnym podejmowaniu decyzji. Zawiera w sobie element rywalizacji i dzięki temu staje się fascynującą formą nauki i zabawy w jednym.

ortografia

Ortografia na wesoło

Zachęcamy do wesołej zabawy, podczas której gracze utrwalą pisownię wyrazów z: ż, rz, ch, h, ó, u. Celem gry jest nauka ortografii w konwencji szlachetnej rywalizacji, poprzez wzrokowe kodowanie trudnych wyrazów. Śmieszne i żartobliwe wierszyki pozwolą na skuteczne utrwalenie poprawnej, niełatwej polskiej pisowni.

piracka-ortografia

Piracka ortografia

Wyrusz w niezapomniany rejs po bezkresnych morzach i oceanach ortografii! Piracka ortografia to: gra dla dzieci, które lubią opowieści o piratach, szybka i przyjemna nauka ortografii oraz wspaniała zabawa.

mistrz ortografii

Mistrz ortografii

Proponujemy zestaw służący do utrwalania ortografii języka polskiego z zakresu nauczania w klasie I-III. Zestaw nadaje się do wykorzystania na zajęciach z dziećmi podczas procesu dydaktycznego, jak również na zajęciach reedukacyjnych z uczniami mającymi trudności w nauce, np. w przypadku dysortografii i dysleksji.

ortografia kapitan

Ortografia z muchą i pietruchą: karty obrazkowe

Zestaw kart dla dzieci uczących się w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Przeznaczony jest do nauki i utrwalania ortografii języka polskiego zarówno w szkole jak i w domu. Na 10 kartach zamieszczono reguły ortograficzne a na pozostałych 100 kartach znajdują się słowa, których te reguły dotyczą.

ortografia z mrówką

Ortografia z mrówką i borówką: karty obrazkowe

Zestaw kart dla dzieci uczących się w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Przeznaczony jest do nauki i utrwalania ortografii języka polskiego zarówno w szkole jak i w domu. Na 10 kartach zamieszczono reguły ortograficzne a na pozostałych 100 kartach znajdują się słowa, których te reguły dotyczą.

6475004448175745

Ortografia w zagadkach

Karty obrazkowe "Ortografia w zagadkach" uczą ortografii poprzez zabawę, rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową, poszerzają wiedzę ogólną dziecka, rozbudowują zasób słownictwa. Na awersie znajdują się dwie ilustrowane zagadki, a na rewersie odpowiedzi do nich. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Świetnie sprawdzą się w domu, w przedszkolu czy szkole. Można zabrać je na spacer lub w podróż są doskonałym sposobem na naukę i ćwiczenie w każdej wolnej chwili!

ukladanie-zdan

Układanie zdań

Gra dydaktyczna "Układanie zdań" polega na układaniu kartoników z obrazkami i napisami (częściami mowy) w taki sposób, aby powstało logiczne i poprawne gramatycznie zdanie. Gra wprowadza dzieci w świat gramatyki, uczy logicznego myślenia, kształtuje słuch fonemowy, doskonali umiejętności wypowiadania się i uruchamia dziecięcą wyobraźnię.

sylaby

Sylaby

Układanka "Sylaby" kształci umiejętności ważne w nauce czytania i pisania. Do obrazka należy dopasować odpowiednie sylaby, aby powstała nazwa przedmiotu. Podczas zabawy dzieci rozwijają analizę i syntezę wzrokową i słuchową. Pomocna w nauczaniu początkowym. Zabawy proponowane to: wspólne rozwiązywanie układanek, samodzielne rozwiązywanie układanek, "kto pierwszy ten lepszy", dokładamy sylaby do rysunku, tworzymy nowe wyrazy.

sylabomania

Sylabomania

Do obrazka należy dopasować odpowiednie sylaby aby powstał wyraz. Gracze kolejno rzucają kostką i zmierzają w kierunku Mety, a po drodze wykonują polecenia przypisane do Pól Zdarzeń. Podczas zabawy dzieci kształcą umiejętności ważne w nauce czytania i pisania. Rozwijają analizę i syntezę wzrokową. Gra pomocna w nauczaniu początkowym. Również pomoc dydaktyczna dla dzieci z dysleksją i dysgrafią.

już czytam

Już czytam

Od liter przez sylaby aż po wyrazy - to słowna przygodę ze Smokiem Obibokiem! W tym pudełku znajdują się aż cztery różne gry. Dwie pierwsze to zabawy z puzzlami, które oswoją graczy z kształtem liter. Kolejna to sylabowe domino, dzięki któremu dzieci nauczą się tworzyć najprostsze wyrazy. Ostatnia zaś to prawdziwa gra słowna dla tych, którzy z wylosowanych liter układają już swoje słowa.

kangur-gra-bajki-filmy-i-seriale-dzieci-kontra-rodzice

Dzieci kontra Rodzice: Bajki, filmy i seriale

Co tygryski lubią najbardziej? Czym był Hogwart? Czy Gargamel lubi Smerfy? Z jakiego kraju pochodzi Mulan? Zabawne pytania przypomną bajkowy i filmowy świat. Dzieci rywalizują z rodzicami. W grze znajdziecie pytania przygotowane specjalnie dla dzieci i dla rodziców.

pan tw

Pan Twardowski: legendy polskie

Waszym zadaniem jest poszukiwanie Twardowskiego, który ukrył się wśród biesiadujących szlachciców. Obserwujcie uważnie karczmę. Jeden z Was podmienia wybrany kafelek, a Wy musicie wskazać gdzie zaszła zmiana. Jeśli uda Wam się to zrobić, będziecie mogli podejrzeć wskazówkę, która pomoże w poszukiwaniach. Wygrywa ten, kto pierwszy rozpozna Twardowskiego.

bazyliszek

Bazyliszek: legendy polskie

W piwnicach jednej z warszawskich kamienic mieszka bazyliszek - stwór, który jednym spojrzeniem potrafi zamienić człowieka w kamień. Wyruszacie do podziemi, by stawić czoło strasznemu potworowi. Podczas poszukiwań odwiedźcie jak najwięcej komnat. Pamiętajcie jednak, by zabrać ze sobą lustro - może uda Wam się upolować bazyliszka!

król popiel

Król Popiel: legendy polskie

Przebrała się miarka! Czas ukarać króla Popiela za jego potworne czyny! Przewodzicie stadu wygłodniałych myszy, które niespodziewanie wynurzają się z jeziora Gopła i nadciągają do wieży w Kruszwicy, by dopaść podłego władcę. Komu z was przypadnie sława bohatera, który w końcu uwolni gnębiony lud spod jarzma okrutnego Popiela? Ruszajcie do walki!

w pustyni

W pustyni i w puszczy

"W pustyni i w puszczy" jest edukacyjną grą kooperacyjną, w której gracze zwyciężają, jeśli uda im się przejść dwanaście wylosowanych przygód, przedstawiających zmagania bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza podczas ich podróży przez Afrykę. W tym celu należy umiejętnie wykorzystać zasoby dostępne na kartach bohaterów i na żetonach. Celem gry jest nauczenie współpracy i myślenia strategicznego - ponieważ dzięki nim gracze mogą odnieść końcowy sukces. Dobra zabawa służy utrwaleniu wiadomości na temat książki "W pustyni i w puszczy", a tych, którzy jej jeszcze nie przeczytali, na pewno zachęci do lektury.

mały książę

Mały Książę: droga do gwiazd

W grze "Mały Książę: Droga do Gwiazd" wyruszasz w wielką podróż z domku Dziadka na planetę Małego Księcia. Przesuwaj swój pionek po podniebnej trasie, zbierając gwiazdy. Samolot przemieszczasz dzięki kartom Lisa. Każdy gracz dysponuje tym samym zestawem kart na początku gry. W zależności od chmury, na której wyląduje Twój samolot, możesz zdobyć więcej kart, które pozwolą Ci podróżować dalej. Jeśli zatrzymasz się na chmurze, która jest już zajęta przez przeciwnika, zabierasz kartę z jego ręki i dajesz mu jedną ze swoich, przez siebie wybraną.

mały

Mały Książę: stwórz mi planetę

W tej grze każdy przyjaciel Małego Księcia buduje dla niego własną planetę, dom dla jego ukochanych zwierząt (lisa, owcy, słonia i węża) i postaci, które Mały Książę spotkał w czasie swojej podróży.

polski film

Polski film

Gra "Polski Film" nawiązuje, swoimi zasadami do znanej edukacyjnej gry "Polska: pytania i odpowiedzi". W tej quizowej, towarzyskiej grze znajdziecie 1800 pytań dotyczących polskiego filmu. Pytania podzielone są na sześć kategorii: film przed rokiem 1989, film po roku 1989, twórcy i aktorzy, cytaty, seriale/filmy animowane oraz kategoria różne. Dwustronna plansza do gry pozwala również na zagranie w wersję party, w której trzeba wykonać jedno z wylosowanych zadań polegające na narysowaniu, pokazaniu lub opisaniu swojej drużynie hasła związanego z filmem. Należy w ten sposób przejść przez poszczególne stopnie kariery "od statysty do filmowej gwiazdy". Aby zwyciężyć potrzebna jest nie tylko wiedza, ale również odrobina szczęścia.

filmomaniak

Filmomaniak

"Filmomaniak" to gra karciana przeznaczona dla miłośników polskich i zagranicznych filmów. Na kartach znajdziecie takie informacje, jak: tytuł filmu, reżyser, rok produkcji, głównych aktorów oraz ciekawostkę z nim związaną.