WSPOMAGANIE EDUKACJI

Przyroda, geografia, biologia, ekologia, nauka

Gry edukacyjne – wybór ze zbiorów Biblioteki

png (1)

Quiz - przyroda i geografia Polski

Uczestnicy biorą udział w emocjonującej zabawie, a jednocześnie zdobywają wiele ciekawych informacji na temat geografii i przyrody Polski. Gracze mają do dyspozycji 456 kart, na których znajdują się 184 pytania i 368 odpowiedzi. "Quiz" to dobry pomysł łączenia zabawy z nauką.

trefl-polska-poznaj-swoj-kraj-gra-edukacyjna-6205492

Polska poznaj swój kraj - gra edukacyjna

Zbiór gier edukacyjnych, które w przyjazny sposób wprowadzają dziecko w świat natury i zmian zachodzących w przyrodzie. Dzieci uczą się nazw zwierząt i słownictwa z nimi związanego, nazw pór roku oraz przyporządkowania różnych czynności odpowiednim porom dnia. Gry i zabawy zawarte w zestawie pomagają kształtować i rozwijać zainteresowania przyrodnicze, a także stanowią dobrą podstawę w edukacji wczesnoszkolnej.

unnamed

Cztery pory roku

"Cztery pory roku" to gra ucząca dzieci o zmianach zachodzących w przyrodzie w ciągu całego roku. Pozwala ona za pomocą obrazków i poszczególnych plansz poznać życie lasu i jego mieszkańców.

31

4 pory roku: zestaw zabaw

"4 pory roku" - to zestaw zabaw, który pomoże poznać wszystkie pory roku i ich symbole. Zmiany w przyrodzie, jakie zachodzą przez cały rok przedstawione zostały na 24 klockach ze specjalną warstwą dotykową. 14 pomysłowych zabaw oraz zagadki-rymowanki zapewnią dziecku wspaniałą zabawę i jednocześnie pomogą zdobyć nowe umiejętności.

G 522

Piotruś edukacyjny: ptaki

Talia do gry zawiera 25 kart: 12 par z obrazkami tego samego rodzaju w każdej parze oraz "Piotrusia", niemającego pary. "Piotruś edukacyjny : ptaki" ma wyrabiać spostrzegawczość, rozwijać skojarzenia, a także uczyć zachowań proekologicznych. Pary na obrazkach dobiera się kierując się względami edukacyjnymi. Dobrać należy ptaki i ich pióra, które spotkać można w Drawieńskim Parku Narodowym. W zestawie znajdują się następujące ptaki: czapla siwa, puszczyk, rudzik, bogatka, dudek, czubatka, dzięcioł duży, kowalik, wilga, zięba, strzyżyk, dzięcioł czarny.

2199904949921

Zwierzęta - pomyśl i połącz: gra karciana

Czy uchatka ma błony pławne? Czy krokodyl jest wszystkożerny? Czy mucha ma sierść? Sprawdźcie swoją wiedzę z zoologii. W tej grze karton z rysunkami zwierząt należy przyporządkować odpowiednie karty z ich opisami. Kto pierwszy pozbędzie się swoich kart, wygrywa. Poćwiczcie: nazwy, gatunki i cechy zwierząt.

rebel-gra-karciana-cardline-zwierzeta-b-iext44176898

Cardline: zwierzęta

To oczywiste, że owca jest większa i cięższa od jeża, ale czy żyje dłużej? Możliwe Co w takim razie z żółwikiem greckim? Jeż jest mały i lekki, a wydaje się, że może żyć długo Ale gdy porównamy to z długością życia słonia lub wieloryba ... Na te i inne pytania trzeba udzielić odpowiedzi w momencie zagrywania kart. W "Cardline : zwierzęta" celem gry jest prawidłowe wyłożenie wszystkich kart i uporządkowanie zwierząt według ich wagi, rozmiaru albo długości życia. Zestaw zawiera 110 kart ze zwierzętami z całego świata.

G 599

Quiz zwierzęta: karty edukacyjne

Karty edukacyjne "Quiz Zwierzęta" opracowane przez dr. Pawła Czapczyka prezentują królestwa owadów, ryb, płazów, gadów, ptaków, ssaków, ich nazwy gatunkowe oraz miejsce występowania. Na 55 dwustronnych kartach znajdują się fascynujące ciekawostki podane w formie podchwytliwych pytań quizowych dotyczące cech wyglądu zwierząt (awers) oraz kolorowe fotografie znanych i egzotycznych gatunków zwierząt (rewers). Możliwość sprawdzenia poprawności odpowiedzi utrwala zdobytą wiedzę, pozwala rozwijać zainteresowania przyrodnicze oraz zostać ekspertem zoologicznym, który potrafi ciekawie opowiedzieć o każdym zwierzęciu zaprezentowany w quizie.

b303b4d2fa2708f1747b70640f56ba4e

Quiz zoologiczny

"Quiz zoologiczny" to emocjonująca zabawa przy okazji której dziecko zdobędzie konkretną wiedzę dotyczącą świata zwierząt. W quizie liczy się nie tylko wiedza, ale i umiejętność podejmowania ryzyka - to gracz decyduje, ile punktów będzie warta jego odpowiedź. Gra uczy realnej oceny swojej wiedzy.

G 646

Spotkaj łosia, żółwia i …

Gracze zdobywają punkty za zbieranie kolekcji zdjęć, które robią podczas wycieczki po Poleskim Parku Narodowym. Wcielając się w turystów spotykają zwierzęta, obserwują rośliny oraz krajobrazy, upamiętniając te spotkania zrobieniem fotografii. Grę wygrywa ta osoba, która po skończonej wędrówce będzie miała najcenniejszą kolekcję zdjęć w swoim albumie.

4e8435fc18f6823a7f23a27fb00be745a068007a

Prehistoria i dinozaury

Gra "Prehistoria i dinozaury" polecana jest zarówno tym, którzy od dawna są zafascynowani dinozaurami oraz naszymi praprzodkami i dużo o nich wiedzą, jak i tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z najdawniejszymi dziejami życia na naszej planecie. Zawiera 150 ciekawych pytań o różnym stopniu trudności dotyczących prehistorii, przodków człowieka i dinozaurów. Trzy warianty rozgrywki gwarantują całej rodzinie doskonałą zabawę połączoną z nauką.

rebel-gra-strategiczna-kwiatki-b-iext52620681

Kwiatki

"Kwiatki" to przyjemna gra dla par, której uczestnicy starają się ułożyć jak najpiękniejszy bukiet kwiatów. Korzystając z dostępnych akcji będą sadzić i pielęgnować kwiaty w doniczkach, dbając by urosły jak największe. Następnie będą je ścinać i dodawać do własnych zbiorów, gromadząc punkty i torując sobie drogę do zwycięstwa.

pip_wszechswiat_104283.110832.800x0

Wszechświat - pomyśl i połącz

Czy Saturn ma księżyce? Czy Mars należy do planet skalistych czy gazowych? Sprawdźcie swoją wiedzę z astronomii! W tej grze, kartom z rysunkami poszczególnych elementów układu słonecznego należy przyporządkować odpowiednie karty z opisem. Kto pierwszy pozbędzie się swoich kart, wygrywa. Poćwiczcie: nazwy, podział i charakterystykę planet, księżyców i gwiazd.

10-985554_0

Wszechświat w pytaniach i odpowiedziach

Gra "Wszechświat w pytaniach i odpowiedziach" dedykowana jest zarówno tym, którzy od dawna są zafascynowani kosmosem i dużo o nim wiedzą, jak i tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją kosmiczną przygodę. Gra zawiera 165 ciekawych pytań o różnym stopniu trudności, dotyczących ciał niebieskich, astronomii i wypraw kosmicznych. Trzy warianty rozgrywki gwarantują wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny, będącą doskonałym połączeniem zabawy i nauki.

01269_150_01v2

Mistrz wiedzy

"Mistrz wiedzy" to gra zawierająca 300 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności dotyczących różnych dziedzin. Pytania podzielone są na 4 kategorie: przyroda, nauka, historia i wynalazki oraz kultura i sztuka. Trzy warianty rozgrywki gwarantują dobrą zabawę dla całej rodziny. Jest to gra o walorach edukacyjnych, doskonałe połączenie zabawy i nauki. Granie trenuje pamięć, ćwiczy umiejętność skupienia uwagi oraz logicznego myślenia.

trefl-gra-edukacyjna-cialo-czlowieka-01273

Ciało człowieka

Gra zawierająca 150 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności dotyczących budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu. Pytania podzielone są na 4 kategorie: "Narządy i ich funkcjonowanie", "Układ ruchu", "Co to jest?" oraz "Tak czy nie?". Trzy warianty rozgrywki gwarantują wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny, będącą doskonałym połączeniem zabawy i nauki. Granie trenuje pamięć, ćwiczy umiejętność skupienia uwagi oraz logicznego myślenia.

pomysl-i-polacz-cialo-czlowieka

Ciało człowieka - pomyśl i połącz: gra karciana

Czy ucho składa się z komórek? Czy mięsień naramienny znajduje się w części szyjnej i czy szczęka to ludzki organ? Sprawdźcie swoją wiedzę z anatomii! W tej grze kartom z rysunkami części ciała należy przyporządkować odpowiednie karty z ich opisami. Kto pierwszy pozbędzie się swoich kart, wygrywa! Liczy się wiedza i liczy się szczęście. Poćwiczcie: nazwy, układy i charakterystykę różnych części ludzkiego ciała.

png

Dzieci kontra Rodzice: Ciało człowieka

Co sprawia, że ruszamy się, a co że słyszymy? Skąd bierze się sen? Zabawne pytania pomogą poznać ciekawostki anatomii człowieka. Dzieci rywalizują z rodzicami. W grze znajdziecie pytania specjalnie przygotowane dla dzieci i dla rodziców.

5902410004850

Quiz przyrodniczy z wesołymi zagadkami

Zestaw zawiera aż 100 kart z zabawnymi rymowanymi zagadkami o zwierzętach i roślinach. Gra uczy logicznego myślenia, kojarzenia faktów, rozumienia ze słuchu i jest także ciekawą alternatywą nauki o przyrodzie. Oprócz cech edukacyjnych zestaw skłania dzieci do pozytywnej rywalizacji w grupie.

gry-dla-dzieci-na-ce-i-w-sadzie-loteryjka-5902410005642-adamigo-ceny-opinie

Na łące i w sadzie: loteryjka edukacyjna

Czy Twoje dziecko wie jakie zwierzątka można spotkać w parku lub w ogrodzie? Jakie owoce zbiera się w sadzie? Gdzie mieszka kret? Pomóż mu odpowiedzieć na te nurtujące, a jednocześnie niezwykle ciekawe pytania. Gra "Na łące i w sadzie" rozbudza u dzieci ciekawość świata, ćwiczy spostrzegawczość i rozwija refleks. Jest bardzo dobrym sposobem nauki, która jednocześnie dostarcza wielu pozytywnych emocji.

kapitan-nauka-gra-edukacyjna-polska-b-iext52359907

Polska: gra edukacyjna

Fascynująca gra, z którą poznacie najciekawsze zakątki Polski! Gdzie można zobaczyć foki szare albo pogłaskać ryby? Czy w Polsce są pustynie i wulkany? W którym mieście jeździ trolejbus Ziutek? Czy trzeba bać się dziada kapuścianego i na jakiej górze lubiły spotykać się czarownice? "Polska : gra edukacyjna" to wyścig, w którym o zwycięstwie decydują spostrzegawczość, refleks, łut szczęścia oraz znajomość polskiej przyrody, historii i geografii. Dzięki różnorodnym wariantom rozgrywki zabawę można dostosować do wieku i temperamentu graczy. Opisy wielu ciekawostek i atrakcji zainspirują z pewnością do wspólnego, rodzinnego podróżowania po kraju - nie tylko palcem po mapie! W trakcie rozgrywki gracze poznają tajemnice polskich miast, ich historię, zabytki oraz ciekawostki dotyczące różnych regionów kraju.

png (2)

Wielka Gra: Polska

"Wielka Gra Polska" to progresywny quiz fotograficzny w oparciu o program nauczania w szkole podstawowej. Znajdziesz tu ponad 700 pytań z kategorii: Historia i Geografia, Flora i Fauna, Sławne Postacie, Województwa oraz Tradycje. Dzięki grze odkryjesz prawdziwe uroki naszego kraju i dowiesz się o nim wielu ciekawostek. Produkt posiada niezwykle zabawny i ciekawy mechanizm gry.

trefl-polska-poznaj-swoj-kraj-gra-edukacyjna-6205492

Polska. Poznaj swój kraj

Zapraszamy na wyprawę po różnych zakątkach naszego kraju, w czasie której zdobędziecie wiele interesujących informacji na jego temat. Gra rozbudzi w Małych Odkrywcach ciekawość i pozwoli im lepiej poznać naszą Ojczyznę. Czy wiecie, jakie są symbole narodowe Polski? Jakie są najważniejsze miejsca w naszym kraju? Dzięki tej grze dowiecie się wielu ciekawych rzeczy na ten temat. Zadania na planszach obejmują różnorodne zagadnienia z zakresu edukacji językowej przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Gra zawiera zestaw 16 dwustronnych plansz edukacyjnych: flaga / godło, stolica Warszawa, waluta, język polski, zwierzęta w lesie, ptaki, zwierzęta pod ochroną, rośliny, ptaki zimą, powiedzenia i przysłowia, symbole, polskie wynalazki, państwa Europy, miasta, legendy, Warszawa, Kraków, Bałtyk, polscy władcy, insygnia władzy, co z czego?, hymn, polskie stroje ludowe, słynne budynki i pomniki, krajobrazy, polskie przysmaki, miasta i ich symbole, legendarne postacie, uprawy, sławni ludzie, drzewa, poznaj Polskę!

rebel-podroz-po-polsce-gra-familijna-6354137

Podróż po Polsce

Ciekawe pytania i zabawne odpowiedzi sprawią, że poczujecie się jak w prawdziwej podróży. Trzy rodzaje kart: "Co widać za oknem", "Jak było kiedyś" i "Ciekawi Polacy" sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.

pol_pl_Polska-Quiz-Miasta-i-krainy-4558_1

Polska quiz: miasta i krainy

Gdzie leży Giewont, a gdzie Mazury? Z jakim miastem kojarzą się pierniki, z jakim molo, a z jakim disco polo? Zabawne pytania i odpowiedzi dostarczą wiele ciekawych informacji o naszym kraju.

popol.121659.800x0-620x546

Poznaję Polskę: gra edukacyjna

"Poznaję Polskę - gra edukacyjna" to zestaw gier, które uczą i bawią! W grze gracze podróżują po naszej ojczyźnie odpowiadając na pytania znajdujące się na dociąganych kartach i starając się jak najszybciej dotrzeć do mety. Gra pomaga utrwalić wiedzę i poznać ciekawostki związane z Polską, ćwiczyć pamięć i spostrzegawczość i świetnie bawić się w rodzinnym gronie!

0414_1

Quiz o Polsce

"Quiz o Polsce" to świetna gra i emocjonująca zabawa, w której można sprawdzić i wzbogacić swą wiedzę na temat polskiej historii, geografii, kultury i przyrody. Podstawowe zadanie graczy - to wskazanie właściwej odpowiedzi (jednej z trzech) na wybrane losowo pytanie. Dodatkowym urozmaiceniem są zadania sprawdzające znajomość ortografii, umiejętność wymowy trudnych polskich zdań i próba zręczności. Ciekawa tematyka pytań "Quizu o Polsce" i często zabawne zmagania z dodatkowymi zadaniami zapewniają dużo dobrej zabawy połączonej ze zdobyciem wielu informacji o Polsce i Polakach.

alexander-poznaj-polske-gra-edukacyjna-6341917

Poznaj Polskę: zabawa i gry edukacyjne

Zestaw gier i zabaw edukacyjnych, których tematem przewodnim jest Polska. Łatwa forma zdobywania i przyswajania wiedzy z zakresu historii, geografii, przyrody i zwyczajów narodowych. Wiedza potrzebna do przeprowadzenia rozgrywki zawarta jest w załączonym do zestawu folderze. Wiadomości o Polsce uzupełniają dwie plansze składane z dwustronnych puzzli, przedstawiające mapy Polski z podziałem na województwa, z zaznaczeniem ich stolic, prezentacją strojów ludowych i przedstawieniem najciekawszych obiektów i miejsc na terenie naszego kraju.

6a4e1e8d06515e62d6aed6dc73526ce7

Polska - pytania i odpowiedzi

W tej edukacyjne grze znajdziesz 2400 pytań dotyczących Polski i jej obywateli. Pytania podzielone są na sześć kategorii: historia, kultura, przyroda/technika/nauka, geografia, sport oraz wiedza ogólna. Podczas gry oprócz tego, że będziesz się świetnie bawić dowiesz się także wiele interesujących informacji o swoim kraju. Abyś mógł zwyciężyć będzie Ci potrzebna nie tylko wiedza, ale również odrobina szczęścia.

G 519

Aktywuj Warszawę

Wyobraź sobie, że masz zorganizować grę miejską, kino plenerowe, piknik kulinarny czy debatę dzielnicową. Od czego zaczniesz? Czego będziesz potrzebować? Gdzie bedziesz szukać wsparcia, a gdzie funduszy? Wylosuj kartę celu i podejmij wyzwanie! Warszawa to przestrzeń pełna mozliwości. Planuj swoje działania, zdobywaj zasoby i realizuj pomysły! Jesteś o krok od zaktywizowania Stolicy!

granna-gra-rodzinna-od-helu-do-wawelu-b-iext44188789

Od Helu do Wawelu

Każdy z nas jako dziecko lubił jeździć palcem po mapie. Teraz mamy możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o położeniu geograficznym najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce. Gracze wcielają się w rolę podróżników, którzy mają na celu określenie położenia miast i atrakcyjnych obiektów względem siebie.

png (4)

Odkrywamy Polskę

Wewnątrz opakowania znajdziecie dwustronną układankę przedstawiającą fizyczną i polityczną mapę Polski wraz z informacjami o najważniejszych jeziorach i rzekach. Ponadto znajdziecie talię kart, aby grać i poznawać najważniejsze polskie zabytki w poszczególnych regionach oraz wzbogacić swoje wiadomości na temat głównych miast oraz ludności i powierzchni kraju.

png (3)

Odkrywamy Europę

Uczenie się geografii Europy jeszcze nigdy nie było tak zabawne! Wewnątrz opakowania znajdziecie dwustronną układankę z fizyczną i polityczną mapą Europy oraz rysunkami wszystkich flag europejskich. Ponadto do zestawu dołączona jest talia kart, którą możecie grać i uczyć się przy okazji nazw głównych stolic europejskich oraz poznawać dane na temat ludności i powierzchni krajów. Zostały uwzględnione tylko kraje należące do Unii Europejskiej.

1

Europa

"Europa" to gra, w której sprawdzisz swoją wiedzę na temat naszego kontynentu. Dzięki niej poznasz flagi, stolice i języki państw europejskich, a także najważniejsze budowle. Jest to gra o walorach edukacyjnych z pięcioma emocjonującymi wariantami - doskonałe połączenie zabawy i nauki. Granie doskonali pamięć, ćwiczy umiejętność skupienia uwagi oraz logicznego myślenia.

2

Quiz o Europie: mini

"Quiz o Europie" - fascynująca gra i świetna zabawa, w trakcie której uczestnicy odpowiadają na pytania o Europie. Gracze mogą odpowiadać na 180 pytań z 45 kart, a do wyboru mają 540 odpowiedzi. Tematami pytań i odpowiedzi są: historia, geografia i przyroda, nauka i technika oraz kultura i sztuka Europy. "Quiz o Europie" to atrakcyjna i emocjonująca rozrywka dla całej rodziny, w czasie której jej uczestnicy mogą jednocześnie poszerzyć swoją wiedzę o Europie.

alexander-gra-edukacyjna-quiz-o-europie-w-iext43814460

Quiz o Europie

"Quiz o Europie" - fascynująca gra i świetna zabawa, w trakcie której uczestnicy odpowiadają na pytania o Europie. Gracze mogą odpowiadać na 388 pytań z 97 kart, a do wyboru mają 1164 odpowiedzi. Tematami pytań i odpowiedzi są: historia, geografia i przyroda, nauka i technika oraz kultura i sztuka Europy. Podczas gry można wykazać się również swoją zręcznością, strzelając z katapulty do celu. "Quiz o Europie" to atrakcyjna i emocjonująca rozrywka dla całej rodziny, w czasie której jej uczestnicy mogą jednocześnie poszerzyć swoją wiedzę o Europie.

3

Unia Europejska: dwustronna gra planszowa

Unia Europejska to dwie gry planszowe, dzięki którym dzieci będą miały okazję zaznajomić się z krajami Wspólnoty Europejskiej. Wybierając się w fascynującą podróż po całej Europie, gracze poznają państwa należące do Unii, ich lokalizację na kontynencie europejskim oraz nazwy poszczególnych stolic. Odwiedzając stolice różnych krajów, gracze zbierają flagi narodowe i zapoznają się z podstawowymi informacjami na temat każdego z państw członkowskich.

5

Kontynenty

Poznaj najdłuższe rzeki, najwyższe szczyty i wodospady oraz najgłębsze i największe jeziora na różnych kontynentach. Dowiedź się, który kontynent jest najmniejszy i zobacz, jakie zwierzęta na nim żyją! Gracze, przez 10 rund, podróżują po kontynentach i wykonują tajne misje, które mają na kartach, zdobywając w ten sposób określone żetony Lokalizacji. Uwaga! W każdej lokalizacji są tylko dwa żetony, dlatego gracze muszą wykazać się sprytem, żeby zdobyć je przed innymi.

dzielni-podroznicy-3d

Dzielni podróżnicy; Dookoła świata

Co trzeba zrobić, żeby zostać superpodróżnikiem? Wystarczy poćwiczyć mnożenie i dzielenie. Zbierz pamiątki z każdego kontynentu i dowieź je do muzeum przed innymi graczami - powodzenia! W grze na dzielenie gracze maja za zadanie przebyć 7 kontynentów i z każdego z nich zabrać po jednej pamiątce. Pamiątki zdobywa się, prawidłowo rozwiązując działanie mnożenia zapisane na planszy. Pod koniec gry wszystkie pamiątki należy dostarczyć do muzeum. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zostawi wszystkie pamiątki dotrze do ostatniego pola. W grze na mnożenie wygrywa gracz, który pierwszy uzbiera 8 żetonów pamiątek. Pamiątki zdobywa się, poruszając się po torze w kształcie koła i rozwiązując zadania na kartach (podanie iloczynu, podanie działania do iloczynu, bitwa o żeton).

Domino. Afryka

Innowacyjne połączenie klasycznej gry DOMINO z planszą. Jest to gra dla naszych najmłodszych pociech. Rewelacyjna zabawa pokazuje najbardziej popularne zwierzątka Afryki. Dzieci układają klocki domino na jednym z torów na planszy, gdzie po drodze natykają się na różne zadania. Zróżnicowanie stopnia trudności torów pozwalają na dostosowanie czasu gry do umiejętności skupienia dziecka. Mnóstwa emocji dostarczają zdarzenia, które są wprowadzone w postaci wierszyków - rymowanek. Dzięki tej grze dziecko uczy się łączyć w pary, poznaje zwierzątka (słonia, lwa, żyrafę, papugę, wielbłąda, hipopotama,strusia), doskonale przyswaja wyliczanki-rymowanki.

Siedem kontynentów - Afryka

Zestaw edukacyjny "Siedem kontynentów Afryka" to zabawa, dzięki której dzieci poszerzają swoją wiedzę o poszczególnych kontynentach i ich mieszkańcach. Dodatkową atrakcją zestawu są fotografie zwierząt, umieszczone na 30 kartach, dzieci poznają je podczas zabawy. Gra rozwija percepcję wzrokową oraz wyobraźnię przestrzenną.

Siedem kontynentów - Europa

Zestaw edukacyjny "Siedem kontynentów - Europa" to zabawa, dzięki której dzieci poszerzają swoją wiedzę o poszczególnych kontynentach i ich mieszkańcach. Dodatkową atrakcją zestawu są fotografie przedstawiające charakterystyczne miejsca w krajach Europy oraz zwierząt, umieszczone są one na 34 kartach, przeznaczonych do gry w memory. Gra poszerza wiedzę o krajach europejskich i ich położeniu geograficznym, rozwija percepcję wzrokową, wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętność poszukiwania.

Siedem kontynentów - Australia

Zestaw edukacyjny "Siedem kontynentów Australia" - to zabawa, dzięki której dzieci poszerzają swoją wiedzę o poszczególnych kontynentach i ich mieszkańcach. Dodatkową atrakcją zestawu są fotografie zwierząt i nie tylko, umieszczone na 34 kartach, dzieci poznają je podczas zabawy. Gra rozwija percepcję wzrokową oraz wyobraźnię przestrzenną.

Siedem kontynentów - Ameryka Południowa

Zestaw edukacyjny "Siedem kontynentów - Ameryka Południowa" to zabawa, dzięki której dzieci poszerzają swoją wiedzę o poszczególnych kontynentach i ich mieszkańcach. Dodatkową atrakcją zestawu są fotografie przedstawiające charakterystyczne miejsca w krajach Ameryki Południowej oraz zwierząt zamieszkujących ten kontynent. Umieszczone są one na 36 kartach, przeznaczonych do gry w memory.

6

Wszystkie flagi świata

Flagi są niepowtarzalnym symbolem każdego kraju. W tej grze poznasz flagi różnych państw, ich stolice oraz dowiesz się wiele ciekawych informacji na ich temat. Możesz wybrać stopień trudności w zależności od poziomu Twojej wiedzy. Ta gra przewiduje 3 warianty gry dla dorosłych ora 1 wariant dla dzieci. Zasady można dostosować według stopnia trudności oraz własnych pomysłów.

7

Kolorowy świat odpadów: edukacyjna gra ekologiczna

Celem gry jest przedstawienie prawidłowej segregacji odpadów z papieru, szkła, plastiku, metalu, resztek jedzenia itp.

8

Elektroodpowiedzialni to my

Celem gry jest przedstawienie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym.

9

ECO playing cards

Talia 55 kart przypomina o prostych, ale ważnych działaniach proekologicznych. Fabryka Kart Trefl-Kraków wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia zachęca, by włączyć się w ochronę środowiska naturalnego. To proste zaczynamy od siebie i najbliższego otoczenia sortując śmieci. Karty ECO powstały ze szkła, plastiku, metalu i tektury. Do kart dołączone są dwie książeczki: jedna broszura edukacyjna przygotowana przez Fundację Nasza Ziemia pt. O recyklingu i druga pt. "Zasady gier" z zasadami 5 gier karcianych: kierki, makao, wist, remik, 66.

10

Ekologia

Gra "Ekologia w pytaniach i odpowiedziach" polecana jest zarówno tym, którzy od dawna zafascynowani są środowiskiem oraz jego ochroną i dużo na ten temat wiedzą, jak i tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ekologią. Gra zawiera 165 ciekawych pytań o różnym stopniu trudności dotyczących ekologii, podzielonych na 4 kategorie: "Segregowanie i recykling", "Pod ochroną", "Zanieczyszczenie planety", "Dobre nawyki". Trzy warianty rozgrywki gwarantują całej rodzinie wspaniałą zabawę połączoną z nauką.

Wiem, co jem: uczy jak zdrowo się odżywiać

Gra, która zapoznaje dzieci z podstawowymi zasadami zdrowego żywienia. W przystępny i zabawny sposób uczy jak komponować zdrowe posiłki.

11

Było sobie życie: Jedz, biegaj i rośnij zdrowo

Gra w ciekawy i atrakcyjny sposób uczy zasad dobrego żywienia. Co to znaczy zdrowo się odżywiać? Dlaczego powinno się jeść owoce i warzywa? Jak układać zdrowe posiłki? Ta gra odpowiada na te pytania, ale w sposób lekki poprzez zabawę. Gracze komponują menu na cały dzień. Zbierają odpowiednie składniki, pokonują Głodomora, mierzą się z Łakomczuchem.

12

Wiem, że zdrowo jem!

Prozdrowotna gra planszowa , która zapoznaje dziecko z zasadami zdrowego żywienia. Poszerza jego wiedzę na temat produktów spożywczych i edukuje w kwestii roli sportu i zbilansowanej diety w życiu człowieka. się z Łakomczuchem.

13

Zdrów jak ryba

Po czym poznać lekarza? Co robimy przed jedzeniem? Czy masz gorączkę? Wesoła gra o zdrowie! Zabawne pytania sprawią, że nie będziesz już musiał chorować, a przy okazji dowiesz się jak być zdrowym.