WSPOMAGANIE EDUKACJI

Wychowanie przedszkolne

Gry edukacyjne – wybór ze zbiorów Biblioteki

pol_pl_Niebezpieczenstwo-w-plenerze-ukladanka-edukacyjna-4567_1

Niebezpieczeństwo w plenerze

8 historyjek obrazkowych przedstawiających 8 różnych zachowań, które niosą ze sobą niepożądany skutek: Przejście dla pieszych, Fotelik samochodowy, Lodowisko, Ognisko, Proca, Łyżworolki, Nad rzeką, Piłka. Należy dobrać odpowiednio 3 obrazki, które poprawnie ułożone pokażą historyjkę: złe zachowanie, skutek jaki wynika z tego zachowania, jak poprawnie powinno się zachować dziecko. Historyjki przyczynowo-skutkowe muszą być ułożone w odpowiedniej kolejności, czyli dziecko musi uporządkować wydarzenia w czasie i ma wskazać przyczynę oraz skutek.

pol_pl_Niebezpieczenstwo-w-domu-ukladanka-edukacyjna-4568_1

Niebezpieczeństwo w domu

8 historyjek obrazkowych przedstawiających 8 różnych zachowań, które niosą ze sobą niepożądany skutek: W łazience, Kontakt elektryczny, Na schodach, Przy oknie, W kuchni, Talerz, Na regale, Żelazko. Należy dobrać odpowiednio 3 obrazki, które poprawnie ułożone pokażą historyjkę: złe zachowanie, skutek jaki wynika z tego zachowania, jak poprawnie powinno się zachować dziecko. Historyjki przyczynowo-skutkowe muszą być ułożone w odpowiedniej kolejności, czyli dziecko musi uporządkować wydarzenia w czasie i ma wskazać przyczynę oraz skutek.

ekobohater

Ekobohater

EKOBOHATER to gra, która zapewni całej rodzinie świetną zabawę i zachęci do dbania o środowisko! Zadaniem graczy jest zebranie z planszy różnego rodzaju śmieci np.: puszek, starych gazet, butelek, plastikowych opakowań. Wygra ten, kto jako pierwszy posegreguje i wyrzuci śmieci do pojemnika w odpowiednim kolorze. Gra ta: rozwija świadomość ekologiczną, przekazuje wiedzę na temat segregacji odpadów, ćwiczy myślenie strategiczne.

Spinki-Zawody

Spinki. Zawody

"Spinki" to układanki edukacyjne przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym, w których należy skojarzyć odpowiednie elementy i spiąć je w pary.

G 228

Zawody: karty obrazkowe Poznaję świat

"Poznaję świat. Zawody" to wyjątkowy zestaw (poradnik + karty) pomagający dzieciom rozpoznawać osoby wykonujące różne profesje oraz atrybuty ich pracy. Dzieci nauczą się również, kogo należy poprosić o pomoc w konkretnych sytuacjach, oraz zwracać uwagę na charakterystyczne elementy stroju, cechy osobowości i umiejętności potrzebne, by wykonywać daną pracę.

Dźwięki: karty obrazkowe Poznaję świat

"Poznaję świat. Dźwięki" to wyjątkowy zestaw (poradnik + karty), który kształtuje umiejętność rozpoznawania dźwięków i przyporządkowywania ich do odpowiednich obrazów, aktywnie wspomaga rozwój mowy u najmłodszych dzieci, poszerza zasób słownictwa oraz uczy właściwego posługiwania się głosem. Korzystanie z kolorowych, usztywnionych kart pozwala rozpoznawać dźwięki naturalne, pochodzące z najbliższego otoczenia dziecka. Zabawy w naśladowanie odgłosów otoczenia rozwijają słuch, mowę, pamięć i uwagę oraz stanowią świetny trening buzi i języka, przygotowując narządy artykulacyjne do prawidłowej wymowy wszystkich głosek języka polskiego. "Poradnik Poznaję świat" zawiera komentarz oraz pomysły na gry i zabawy z kartami. Syczenie jak węże, wycie jak wilki - to tylko kilka propozycji ćwiczeń z kartami.

Emocje: karty obrazkowe Poznaję świat

"Poznaję świat. Emocje!" (poradnik + karty) to zestaw dla najmłodszych do nauki rozpoznawania i nazywania emocji. Pakiet ten pomaga rozpoznawać i opisywać podstawowe uczucia, takie jak: radość, smutek, zaskoczenie, gniew. Maluchy nauczą się je rozróżniać i nazywać w naturalny sposób, podczas wspólnej zabawy z opiekunami, a dzięki dodatkowym ćwiczeniom również adekwatnie reagować na osoby w ich otoczeniu, które przeżywają podobne emocje. W skład zestawu wchodzi 17 trwałych, starannie wykonanych kart obrazkowych, na których zamieszczono kolorowe, realistyczne, dostosowane do percepcji najmłodszych dzieci, fotografie twarzy osób w różnym wieku (awers) oraz wyrazy ekspresywne (rewers). Korzystanie z kolorowych, usztywnianych kart pozwala rozpoznawać emocje wyrażone za pomocą mimiki twarzy na fotografiach, a wyrazy ekspresywne pomagają wyrazić uczucia przedstawione na obrazku i wzbogacają zasób słownictwa dziecka, wspomagając tym samym rozwój mowy. Ponadto zabawa z kartami nauczy dziecko prawidłowo nazywać sytuacje społeczne, w których odczuwamy określone stany emocjonalne, oraz lepiej radzić sobie z własnymi emocjami i rozumieć uczucia innych.

kolory

Kolory: karty obrazkowe Poznaję świat

"Poznaję świat. Kolory" (poradnik + karty) to wyjątkowy zestaw dla najmłodszych do nauki rozpoznawania i nazywania kolorów. Zestaw pomaga dzieciom rozpoznawać i nazywać kolory, kształtuje ich spostrzegawczość i wrażliwość, wspomaga umiejętność dostrzegania różnych odcieni oraz zwracania uwagi na otaczające dziecko barwy. Sprzyja również rozwojowi wyobraźni i aktywności twórczej, a także pobudza ciekawość i zachęca do poznawania świata. Karty obrazkowe są integralną częścią książki. W skład zestawu wchodzi 17 trwałych, starannie wykonanych kart obrazkowych, na których znajduje się dany kolor i jego nazwa (awers) oraz realistyczne, dostosowane do percepcji najmłodszych, zdjęcia przedmiotów, zwierząt i roślin z najbliższego otoczenia dziecka (rewers). Korzystanie z kolorowych, usztywnianych kart pozwala rozpoznawać kolory na kartach i w otoczeniu dziecka, a ich nazwy sprzyjają nauce czytania globalnego oraz rozwijają umiejętność kojarzenia, koncentracji, doskonalą uwagę i pamięć. Dzięki zabawom z kartami starsze dzieci dowiedzą się, czym są kolory ciepłe i zimne, a także jakie są efekty mieszania barw.

Moje ciało: karty obrazkowe Odkrywam świat

"Odkrywam świat. Moje ciało" to rozwijający zestaw stworzony z myślą o maluchach już od 1. roku życia. Zabawa z zestawem wspiera rozwój zmysłów dziecka, umożliwia poznanie nazw części ciała i rozbudza ciekawość świata

w domu

W domu: karty obrazkowe Odkrywam świat

"Odkrywam świat. W domu" to wyjątkowy zestaw edukacyjny dla maluchów od 1. roku życia, służący do nauki nazw przedmiotów z codziennego otoczenia. Pakiet rozbudza ciekawość świata, poszerza zasób słownictwa, przygotowuje do nauki czytania i stymuluje rozwój intelektualny dziecka, a wszystko to podczas wciągającej zabawy!

Transport: karty obrazkowe

"Transport" to wyjątkowa propozycja dla rodziców i opiekunów wspomagająca wczesny rozwój umysłowy dzieci. Zabawa z kartami doskonale zaspokaja naturalną dla dzieci ciekawość świata, wspiera rozwój mowy i poszerza zasób słownictwa - a wszystko to podczas wspólnej, fascynującej zabawy!

Warzywa: karty obrazkowe

"Warzywa" to wyjątkowa propozycja dla rodziców i opiekunów wspomagająca wczesny rozwój umysłowy dzieci. Zabawa z kartami doskonale zaspokaja naturalną dla dzieci ciekawość świata, wspiera rozwój mowy i poszerza zasób słownictwa - a wszystko to podczas wspólnej, fascynującej zabawy!

Owoce: karty obrazkowe

"Owoce" to wyjątkowa propozycja dla rodziców i opiekunów wspomagająca wczesny rozwój umysłowy dzieci. Zabawa z kartami doskonale zaspokaja naturalną dla dzieci ciekawość świata, wspiera rozwój mowy i poszerza zasób słownictwa - a wszystko to podczas wspólnej, fascynującej zabawy!

Zwierzęta wiejskie: karty obrazkowe

"Zwierzęta wiejskie" to doskonała pomoc dla opiekunów, którzy mogą wykorzystywać grę do organizowania dzieciom zabaw wspierających ich rozwój, a także do nauki czytania globalnego. Na kartach zamieszczono kolorowe rysunki z podpisami (awers) i powtórzonym dużym podpisem (rewers). Zabawa z kartami znakomicie wspomaga rozwój mowy, rozbudza w dziecku ciekawość świata i stymuluje pracę jego mózgu. Dołączony do kart poradnik stworzyła para doświadczonych psychologów. W poradniku zamieścili pomysły na kilkadziesiąt rozbudowanych zabaw i gier przy użyciu kart.

Emocje

"Świat malucha. Emocje" to wyjątkowy pakiet wciągających zagadek i zabaw dla maluchów od 2 roku życia. Twórcze zadania wspierają rozwój emocjonalny i umysłowy malca, a przy tym są świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu i budowania więzi między opiekunem a dzieckiem.

Kalejdoskop emocji

"Kalejdoskop emocji junior" to gra towarzyska, polecana starszym przedszkolakom i uczniom klas I-III. Gra posiada dwa warianty rozgrywki, które w przyjemny sposób uczą rozpoznawania, nazywania i wyrażania emocji oraz zachęcają do wnikliwych obserwacji. "Kalejdoskop emocji" uczy empatii, tolerancji, właściwych relacji interpersonalnych, uwrażliwia na drugiego człowieka. Gra wyzwala pozytywne emocje, pobudza wyobraźnię oraz stymuluje umiejętność myślenia przyczynowo/ skutkowego. Uczestnicy zabawy ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację uwagi i pamięć. Gra rozwija umiejętności werbalne, a także pomaga w rozumieniu sensu informacji podawanych w formie uproszczonych rysunków, symboli. Gra stymuluje komunikację werbalną. Budzi u dziecka wiarę we własne możliwości oraz wyzwala popzytywne emocje.

Poznaję liczby

Książka "Poznaję liczby" oraz dołączony do niej zbiór 35 kart to doskonały zestaw do poznawania liczb od 1 do 10, przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia. Publikacja zawiera propozycje zabaw z kartami oraz zadania, które utrwalają naukę pierwszych liczb oraz umożliwiają wykonywanie prostych działań matematycznych. Pakiet obejmuje liczby od 1 do 10, każda liczba została zilustrowana pogodnymi rysunkami. Dzięki temu dziecko może samodzielnie lub przy pomocy rodzica uczyć się liczb, a także dodawania, odejmowania i porównywania. wyzwala pozytywne emocje.

Poznaję litery

Książka "Poznaj litery" oraz dołączony do niej zbiór 35 kart to doskonały zestaw do poznawania alfabetu, przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia. Publikacja zawiera propozycje zabaw z kartami oraz zadania, które utrwalają naukę liter. Pakiet obejmuje podstawowe litery (bez polskich znaków), dzięki czemu dziecko może samodzielnie lub przy pomocy rodzica poznawać alfabet i układać proste wyrazy.

Świat literek

To wesoła gra w dopasowywanie literek do obrazków. W trakcie gry dzieci uczą się liter, rozpoznawania przedmiotów i kojarzenia ich z nazwą. Gra rozbudza aktywność słowną, pomaga w rozwijaniu spostrzegawczości i koncentracji.

Litery i sylaby do zabawy: układanka edukacyjna

Układanka dla najmłodszych typu domino do nauki czytania, która polega na składaniu wyrazów z liter lub sylab.

Dzieci świata

Gra edukacyjna, który ma na celu zapoznanie dzieci z charakterystyką różnych rejonów świata, nabranie szacunku do innych kultur oraz doskonalenie umiejętności poznawczych.

Cztery pory roku

"Cztery pory roku" - to gra edukacyjna, która ma na celu zapoznanie dzieci z symbolami, które kojarzą się z określonymi porami roku, uświadomienie dzieciom zmian zachodzących w środowisku podczas całego roku oraz kształtowanie umiejętności umiejscowienia ważnych wydarzeń w określonych porach roku.

Bezpieczeństwo

Gra edukacyjna, która pomoże dzieciom zrozumieć i rozpoznać, a także eliminować zagrożenia z jakimi mogą się zetknąć w codziennym życiu.

Dominowy ruch drogowy

"Dominowy ruch drogowy" to zestaw, który składa się z 20 kart. Na każdej z nich umieszczone są znaki drogowe lub konkretna sytuacja do nich przypisana. Zestaw umożliwia świetną zabawę połączoną z nauką rozpoznawania znaków drogowych i regułami zachowania zarówno w przestrzeni miejskiej jak i poza nią. Pozwala on także rozwijać spostrzegawczość, wyobraźnię i pamięć wzrokową. Poglądowy obraz domina po złożeniu umieszczony jest na opakowaniu.

Poznaj swój kraj

Zestaw pomocy dydaktycznych, który ma na celu zapoznanie dzieci z charakterystyką poszczególnych regionów Polski, z ich ludowością i zwyczajami. Całość zestawu została wykonana w postaci kolorowych kart, które przybliżają dzieciom najważniejsze regiony i główne miasta naszego kraju.

Matematyka dla najmłodszych

Gry i zabawy matematyczne wpływają na rozwój tak wielu sfer umysłu dziecka, że warto wykorzystywać je już od najmłodszych lat. Ich celem nie jest bynajmniej wychowanie małego geniusza, ale rozbudzenie ciekawości poznawczej dziecka i umiejętności skutecznego poszukiwania odpowiedzi na stawiane problemy. Oczywiście bardzo ważne jest, aby zabawy były dostosowane do wieku dziecka, by stawiane zadania były interesujące, a ich wspólne wykonanie sprawiało radość.

Dźwięczna cyfrolandia

To zabawa edukacyjna podczas, której dzieci utrwalają pojęcie cyfr oraz poznają różne dźwięki

Kosmos

Zestaw edukacyjny "Kosmos" to zabawa dostarczająca w atrakcyjny sposób wiedzę o naszym Układzie Słonecznym. Całość przygotowana w formie puzzli, które po złożeniu tworzą obraz Układu Słonecznego. Dodatkowo w książeczce znajdziecie Państwo "kosmiczny słowniczek" oraz zadania dla dzieci.

Mój dzień

Zestaw edukacyjny rozwija zdolności planowania i określania kolejności zdarzeń. Jest także świetnym ćwiczeniem podstawowych umiejętności matematycznych, klasyfikowania i orientacji w przestrzeni. Zastosowane ilustracje przedstawiają typowe czynności dziecka, wykonywane w ciągu dnia. Dzięki temu zestawowi, dziecko doskonali aktywność słowną oraz ćwiczy koncentrację i sprawność motoryczną.

Siedem kontynentów - Afryka

Zestaw edukacyjny "Siedem kontynentów Afryka" to zabawa, dzięki której dzieci poszerzają swoją wiedzę o poszczególnych kontynentach i ich mieszkańcach. Dodatkową atrakcją zestawu są fotografie zwierząt, umieszczone na 30 kartach, dzieci poznają je podczas zabawy. Gra rozwija percepcję wzrokową oraz wyobraźnię przestrzenną.

Siedem kontynentów - Europa

Zestaw edukacyjny "Siedem kontynentów - Europa" to zabawa, dzięki której dzieci poszerzają swoją wiedzę o poszczególnych kontynentach i ich mieszkańcach. Dodatkową atrakcją zestawu są fotografie przedstawiające charakterystyczne miejsca w krajach Europy oraz zwierząt, umieszczone są one na 34 kartach, przeznaczonych do gry w memory. Gra poszerza wiedzę o krajach europejskich i ich położeniu geograficznym, rozwija percepcję wzrokową, wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętność poszukiwania.

Siedem kontynentów - Australia

Zestaw edukacyjny "Siedem kontynentów Australia" - to zabawa, dzięki której dzieci poszerzają swoją wiedzę o poszczególnych kontynentach i ich mieszkańcach. Dodatkową atrakcją zestawu są fotografie zwierząt i nie tylko, umieszczone na 34 kartach, dzieci poznają je podczas zabawy. Gra rozwija percepcję wzrokową oraz wyobraźnię przestrzenną.

Siedem kontynentów - Ameryka Południowa

Zestaw edukacyjny "Siedem kontynentów - Ameryka Południowa" to zabawa, dzięki której dzieci poszerzają swoją wiedzę o poszczególnych kontynentach i ich mieszkańcach. Dodatkową atrakcją zestawu są fotografie przedstawiające charakterystyczne miejsca w krajach Ameryki Południowej oraz zwierząt zamieszkujących ten kontynent. Umieszczone są one na 36 kartach, przeznaczonych do gry w memory.

Koła i kwadraty

"Figurolandia" to kreatywna zabawa dla 3-4 latków doskonaląca umiejętności rozpoznawania i nazywania figur geometrycznych. Zestaw zawiera 80 elementów. Przed przystąpieniem do zabawy nauczyciel rozdziela wszystkie puzzle i miesza je. Zadaniem dzieci jest połączenie pasujących elementów.

Szukaj i licz

"Szukaj i licz" to zestaw edukacyjny dzięki któremu dzieci utrwalają pojęcie liczb i cyfr oraz w dużym stopniu rozwijają swoją spostrzegawczość. Zestaw zawiera dwadzieścia ilustracji na których, w prawym górnym rogu umieszczone są różne symbole (postaci, zwierząt lub rzeczy). Zadaniem uczestników zabawy jest odnalezienie na ilustracji prezentowanego symbolu i podanie ilości w jakiej na niej wystąpił. Szukajcie, a znajdziecie!

Muzyczny pociąg

"Muzyczny pociąg" - to atrakcyjny zestaw edukacyjny, który poszerza wiedzę dziecka na temat muzyki rozwijając jednocześnie: refleks, spostrzegawczość, kojarzenie, percepcję, pamięć wzrokową i słuchową. Zestaw zawiera płytę CD oraz 40 kart podzielonych tematycznie: 4 karty pojazdy, 4 karty przedmioty, 4 karty instrumenty, 4 karty zwierzęta domowe, 4 karty piosenki ("Stary niedźwiedź mocno śpi", "My jesteśmy krasnoludki", "Mam chusteczkę haftowaną", "Wlazł kotek na płotek"), oraz 20 kart "uśmiech".

Rymolandia

"Rymolandia" to gra, która kształtuje percepcję słuchową, umiejętność analizy i syntezy sylabowej wyrazów oraz koordynację wzrokowo, słuchowo, ruchową. Umiejętności te są bardzo ważne w nauce czytania i pisania.

Numery alarmowe

Każde dziecko powinno znać numery alarmowe, aby w razie zagrożenia potrafiło wezwać pomoc. Sprawdź, jak łatwo można się ich nauczyć! Zabawa nie tylko uczy tych numerów, lecz także pomaga rozpoznawać cyfry.

Zieloni odkrywcy

Gra dydaktyczna, która poprzez zabawę uczy rozpoznawania owoców i warzyw, ich pochodzenia oraz możliwości przechowywania. Zestaw może być również stosowany do nauki kolorów.

Bajkowe zagadki

Zestaw edukacyjny, którego celem jest rozwijanie u dzieci zdolności kojarzenia, wyobraźni i powiększania zasobu słownictwa.

Eko bohaterowie

Gra edukacyjna zachęcająca dzieci do dbania o środowisko i rozwijająca świadomość ekologiczną. Zadaniem gracza jest zebranie i posegregowanie do odpowiednich pojemników różnych odpadów. Utrudnieniem wykonania zadania jest czarna postać, która rozsypuje zebrane śmieci.

Wiejska zagroda

To gra edukacyjna, która przybliża dzieciom gatunki zwierząt hodowlanych, kształtuje cierpliwość i pamięć, dostarcza mnóstwo emocji oraz daje świetną okazję do nauki zdrowej rywalizacji.

Domino. Afryka

Innowacyjne połączenie klasycznej gry DOMINO z planszą. Jest to gra dla naszych najmłodszych pociech. Rewelacyjna zabawa pokazuje najbardziej popularne zwierzątka Afryki. Dzieci układają klocki domino na jednym z torów na planszy, gdzie po drodze natykają się na różne zadania. Zróżnicowanie stopnia trudności torów pozwalają na dostosowanie czasu gry do umiejętności skupienia dziecka. Mnóstwa emocji dostarczają zdarzenia, które są wprowadzone w postaci wierszyków - rymowanek. Dzięki tej grze dziecko uczy się łączyć w pary, poznaje zwierzątka (słonia, lwa, żyrafę, papugę, wielbłąda, hipopotama,strusia), doskonale przyswaja wyliczanki-rymowanki.

Moja farma: zestaw układanek

Bardzo rozbudowany zestaw w którego skład wchodzą: układanka obrazkowa, gra pamięciowa, domino, puzzle, obrazki do kolorowania. Zestaw kształci pamięć, usprawnia koordynację wzrokowo - ruchową, rozwija wyobraźnię i spostrzegawczość. Dodatkowo w wyposażeniu znajduje się dysk optyczny CD-ROM zawierający nagrania 6 bajek (Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Alibaba, Alladyn, Sindbad) w formie słuchowiska oraz gry i zabawy multimedialne.

Biblioteczka Montessori: przyroda

150 trójdzielnych kart edukacyjnych oraz książka wyjaśniająca, w jaki sposób należy używać kart. Karty przedstawiają bogactwo świata przyrody podzielone na pięć kategorii: zwierzęta leśne, ptaki, owady, kwiaty i owoce. Z tym zestawem twoje dziecko poszerzy swoje słownictwo z zakresu przyrody, jak również przygotuje się do nauki czytania.

Biblioteczka Montessori: flagi świata

Zestaw przeznaczony do pracy metodą Montessori, dzięki któremu dziecko pozna wybrane państwa świata i ich flagi. Flaga jest jak dowód osobisty, symbolizuje kraj i często opowiada jego historię. W pudełku znajduje się 8-elementowa mapa świata do złożenia, pięćdziesiąt flag oraz książeczka z kartami kontrolnymi, w której znajdziemy opisy państw.

Polak mały

"Historia w kolorach" to projekt edukacyjny IPN skierowany do najmłodszych odbiorców historii najnowszej. Jego głównym celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie (za pomocą puzzli - które można również wykorzystać do zabawy w memory), polskich symboli narodowych - godła, flagi i hymnu.

Polak mały: quiz

Co oznaczają kolory na fladze? Jaki jest tytuł hymnu? Jakie są znane polskie marki? Ciekawe i zabawne pytania dotyczące polskich symboli, ale także polskich sukcesów, wynalazków, znanych miejsc i wydarzeń.

Polak mały: memory

Ulubiona zabawa dzieci, która ćwiczy pamięć. "Polak mały : memory" to karty kojarzące się z Polską. Zawierają symbole, które dzieci znają i chętnie zapamiętają.

Moja ojczyzna

"Moja ojczyzna" to zestaw edukacyjny, który pozwala uczestnikom zabawy poznać i przyswoić symbole narodowe naszego kraju. W zestawie znajduje się 40 kart: 9 kart puzzli przedstawiających godło Polski, 9 kart puzzli przedstawiających flagę i kontury Polski, 9 kart z czarnymi kropkami, 9 kart z niebieskimi kropkami, jedna karta godło, jedna karta kontury Polski w barwach flagi narodowej, dwie karty poglądowe z kropkami.

dzieci kontra

Dzieci kontra Rodzice: Historia Polski

Co to jest serdak? Kto założył Gniezno? Jak nazwano fiata 126 p? Kto to był hultaj? Ciekawe i zabawne pytania sprawią, że przeniesiecie się w niezwykły świat dawnej Polski. Dzieci rywalizują z rodzicami. W grze znajdziecie pytania przygotowane specjalnie dla dzieci i dla rodziców.

polska quiz

Polska: quiz dla dzieci

Wesoły quiz rysunkowy o Polsce. Pytania o polskie zwierzęta, potrawy, pory roku, miejsca i zwyczaje na pewno spodobają się ciekawskim maluchom. Karty zawierają rysunkowe odpowiedzi na pytania , dzięki czemu dzieci, które jeszcze nie czytają, będą się dobrze bawić.

pajdo

Pajdohistoryjki z Jasiem

"Pajdohistoryjki z Jasiem" polecamy dzieciom w wieku przedszkolnym, do zabawy w grupie oraz indywidualnej - w domu. Pajdohistoryjki dostarczają dzieciom dużo śmiechu, a ponadto pozytywnie wpływają na ich rozwój: wzbudzają zainteresowanie otaczającym światem, kształtują koncentrację i uwagę na tekście, stwarzają pretekst do rozmowy na poruszone w wierszykach tematy, m.in.: emocje i relacje społeczne. Zestaw zawiera 20 kart. Na każdej karcie znajduje się pajdohistoryjka opisana krótkim wierszykiem oraz zestaw pytań, a na odwrocie - ilustracja do wierszyka. W dalszym ciągu niniejszej broszurki wydrukowane są wierszyki z pytaniami ze wszystkich kart, w kolejności alfabetycznej tytułów.

basia

Pajdohistoryjki z Basią

"Pajdohistoryjki z Basią" polecamy dzieciom w wieku przedszkolnym, do zabawy w grupie oraz indywidualnej - w domu. Pajdohistoryjki dostarczają dzieciom dużo śmiechu, a ponadto pozytywnie wpływają na ich rozwój: wzbudzają zainteresowanie otaczającym światem, kształtują koncentrację i uwagę na tekście, stwarzają pretekst do rozmowy na poruszone w wierszykach tematy, m.in.: emocje i relacje społeczne. Zestaw zawiera 20 kart. Na każdej karcie znajduje się pajdohistoryjka opisana krótkim wierszykiem oraz zestaw pytań, a na odwrocie - ilustracja do wierszyka. W dalszym ciągu niniejszej broszurki wydrukowane są wierszyki z pytaniami ze wszystkich kart, w kolejności alfabetycznej tytułów.

pajdo nowe

Pajdohistoryjki z Basią i Jasiem

"Pajdohistoryjki z Basią i Jasiem" polecamy dzieciom w wieku przedszkolnym, do zabawy w grupie oraz indywidualnej - w domu. Pajdohistoryjki dostarczają dzieciom dużo śmiechu, a ponadto pozytywnie wpływają na ich rozwój: wzbudzają zainteresowanie otaczającym światem, kształtują koncentrację i uwagę na tekście, stwarzają pretekst do rozmowy na poruszone w wierszykach tematy, m.in.: emocje i relacje społeczne.

jpg

Pajdohistoryjki z Basią i Jasiem: w Afryce

"Pajdohistoryjki z Basią i Jasiem" polecamy dzieciom w wieku przedszkolnym, do zabawy w grupie oraz indywidualnej - w domu. Pajdohistoryjki dostarczają dzieciom dużo śmiechu, a ponadto pozytywnie wpływają na ich rozwój: wzbudzają zainteresowanie otaczającym światem, kształtują koncentrację i uwagę na tekście, stwarzają pretekst do rozmowy na poruszone w wierszykach tematy, m.in.: emocje i relacje społeczne.

5904262950552

Zakręcone labirynty

"Zakręcone labirynty" to 50 bajkowych kart, które staną się znakomitą rozrywką dla małego podróżnika, a przy tym są świetnym treningiem logicznego myślenia. Dzięki takiej zabawie dziecko opanowuje umiejętności orientacji przestrzennej, rozwija wyobraźnię, koncentrację uwagi, pamięć i kreatywność. Zestaw "Zakręcone labirynty" może być z powodzeniem wykorzystywany podczas wspólnej rodzinnej zabawy. Jest także doskonałym uzupełnieniem materiałów przygotowujących dzieci do gotowości szkolnej w przestrzeni przedszkolnej.

500_500_productGfx_ab9850d10ad7130a9d7526bdddda40ad

Jaka to emocja

Pudełko zawiera 50 dwustronnych kart. Na awersie każdej karty znajduje się zdjęcie przedstawiające osobę lub osoby, które wyrażają jakąś emocję (np. radość, złość, miłość, smutek). Na rewersie umieszczono trzy zabawne buźki, z których tylko jedna pasuje do emocji pokazanej na pierwszej stronie karty. Zadaniem dziecka jest nazwanie emocji i wskazanie jej wśród buziek.

G 556

Emotki

Jak wygląda radość, znudzenie i zaskoczenie? Czym różni się strach od smutku czy podniecenia? Raz nie możecie powstrzymać się od śmiechu, innym razem czujecie złość. Każdego dnia towarzyszą wam różne emocje i uczucia. Nauczcie się je rozpoznawać i nazywać razem z grą "Emotki". Poznacie: zadowolenie, radość, podniecenie, smutek, rozpacz, złość, wściekłość, znudzenie, wstyd, przerażenie, miłość, zmęczenie, wstręt, oszołomienie, zamyślenie, nieśmiałość ból, pogarda, wzruszenie, zaskoczenie.

kalambury

Kalambury obrazkowe

Któż nie lubi zabawy w kalambury. Przedstawiamy jej kolejną odsłonę, tym razem przystosowaną specjalnie dla najmłodszych. Gra kalambury, w której hasła przedstawione zostały za pomocą obrazków. Hasła obrazki przedstawiają przedmioty, osoby/zwierzęta, czynności. Prezentacja haseł może nastąpić za pomocą gestów lub opisu słownego w zależności od pola zajętego na planszy.

mistrz

Mistrz bajek: bajkowy quiz

Co Czerwony Kapturek niósł dla babci? Kogo miała poślubić Calineczka? Co zgubił Kopciuszek? Znasz odpowiedzi? Świetnie! Masz szansę zostać MISTRZEM BAJEK!Znasz odpowiedzi? Świetnie! Masz szansę zostać MISTRZEM BAJEK! Odpowiadaj na pytania i zbieraj puzzle do swojej baśni. Uważaj! Wśród pytań ukryły się bajkowe chochliki, które bardzo lubią psocić i mogą ci przeszkodzić w grze. Nie daj się zwieść podchwytliwym pytaniom i ułóż swoje puzzle jak najszybciej! "Mistrz bajek" to gra dla dzieci w wieku 5+, przy której może bawić się cała rodzina - w rozgrywce może wziąć udział aż 5 graczy i moderator. W pudełku znajduje się 150 pytań sprawdzających wiedzę z 10 najpopularniejszych baśni, takich jak Królewna Śnieżka, Brzydkie Kaczątko, Śpiąca Królewna, Kot w butach, Kopciuszek, Calineczka, Mała syrenka, Czerwony Kapturek, Pinokio czy Jaś i Małgosia. Poziom trudności pytań jest bardzo zróżnicowany - od łatwych po takie, które nie sprawią trudności tylko uważnym czytelnikom.

jpg

Zgaduj zgadula

Dobrze znana i lubiana gra edukacyjna dla przedszkolaków - rozwiązywanie zagadek z sympatyczną myszką - w nowej szacie graficznej; gra ćwiczy koncentrację i słownictwo.

G 63

Słuchoparki

"Słuchoparki" to zabawa dla młodszych i starszych dzieci, która umożliwia działanie w grupie. Gra doskonale wyrabia pamięć, spostrzegawczość, rozwija wyobraźnię oraz zapoznaje dziecko z dźwiękami otoczenia przygotowując je do analizy i syntezy zarówno wzrokowej jaki i słuchowej. Dodatkowym elementem gry są ćwiczenia ogólnorozwojowe przygotowane w zabawny sposób, przez co dzieci chętnie wykonują polecenia.

dzwięki natury

Dźwięki natury

Gra przeznaczona jest od 2 do 12 uczestników. Przed przystąpieniem do gry każdy z graczy wybiera jedną planszę i sześć żetonów. Gracze układają przed sobą planszę stroną z sześcioma obrazkami do góry. Osoba prowadząca grę włącza jedną ze ścieżek dźwiękowych od numeru 25 do 36. Za każdym razem, kiedy gracze usłyszą dźwięk, który odpowiada obrazkowi ze swojej planszy, zakrywa obrazek żetonem. Wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy zakryje wszystkie 6 obrazków i głośno powie: BINGO!

znaki

Znaki drogowe

Karty te składają się z talii 55 dwustronnych, ilustrowanych kart, na których przedstawiono 52 znaki drogowe i ich znaczenie. Dzięki zabawom z kartami dziecko uczy się poprawnie przyporządkowywać je do jednej z czterech kategorii: ostrzegawcze, zakazu, nakazu i informacyjne. Na awersach kart zamieszczono symbole znaków drogowych, na odwrocie - rysunki postaci ze znakami oraz nazwy tych znaków, aby ułatwić ich zapamiętywanie. Karty objaśniające znaki drogowe to idealny zestaw dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Sprawdzą się zarówno podczas zabaw z opiekunami, rodzeństwem i rówieśnikami, jak i podczas zajęć w przedszkolu lub szkole.