NOWOŚCI

  1. Start
  2. /
  3. ZBIORY I USŁUGI
  4. /
  5. NOWOŚCI
  6. /
  7. Nowości – gry planszowe

Gry planszowe

STYCZEŃ 2022

Literówka

Sygnatura: G 1179

Oto gra, w której możecie się zmierzyć z rywalami na wiedzę. To czas, żeby sprawdzić,
kto wie najwięcej o świecie i jest niezłym bystrzakiem. Rzucaj kostkami, losuj litery obowiązujące w tej kolejce i odpowiadaj na pytania z danej kategorii. Jeśli chcesz zdobywać punkty, musisz wymyślać słowa, na które nikt inny nie wpadnie. Będzie ubaw!

 

 

Świat : gra edukacyjna

Sygnatura: G 1200

Gra edukacyjna „Świat” to nie lada gratka dla najmłodszych miłośników podróży. Rozpocznijcie rodzinną przygodę, podczas której odwiedzicie najciekawsze miejsca na Ziemi, poznacie skarby natury i architektoniczne perełki. Każda rozgrywka to porcja informacji
o świecie, które pomogą rozwiązać przygotowane zagadki. Ta wiedza zaprocentuje nie tylko w życiu codziennym, ale również na lekcjach przyrody i geografii.

 

 

GRUDZIEŃ 2021

Rok na okrągło: gra obserwacyjna

Sygnatura: G 1176

Rok na okrągło to wyjątkowa gra edukacyjna, w którą można bawić się na wiele sposobów. Duża, okrągła plansza pozwala na zrozumienie cykliczności zmian zachodzących w
przyrodzie. Każda pora roku jest wyróżniona innym kolorem pół oraz ilustracją zmieniającego się drzewa i jego otoczenia.

 

 

Wrzuć na luz : towarzyska rozsypanka obrazkowa

Sygnatura: G 1184

 

Wrzuć na luz! Jest to propozycja towarzyskiej zabawy polegającej na odnalezieniu pasujących do siebie fragmentów rozweselających zdjęć, zawierających zbiór afirmujących życie zaleceń i rad. Gra doskonale relaksuje, zachęca do zachowania dystansu do siebie, uczy jak cieszyć się każdą chwilą życia i dostarcza wielu wskazówek jak żyć w sposób wyjątkowy. Ta gra towarzyska jest szczególnie polecana jako antidotum na kiepski nastrój, zły dzień, przygnębienie. Zapewnia poprawę humoru, odstresowuje, relaksuje i podpowiada co robić, by było nam z innymi dobrze i innym z nami.

 

 

Gra memory emocje : znajdź, rozpoznaj i nazwij

Sygnatura: G 1178

Złość, radość, niepokój, gniew, smutek, strach….emocje są częścią naszego życia. Nauka rozpoznawania i radzenia sobie z nimi, to ważna część dorastania! Gra zachęci dzieci do nazywania i opowiadania o emocjach od najmłodszych lat!

 

 


LISTOPAD 2021

Zakodowany zamek

Sygnatura: G 1164

Zakodowany zamek to gra, w której wcielisz się w sprytnego czarodzieja i opracujesz strategię zebrania czterech skarbów, zanim duch wyjdzie z zamkowej wieży! Poznaj język znaków i symboli graficznych, wykorzystaj pomysłowość i myślenie logiczne, by opracować trasę do zakodowanych trofeów. Gra stanowi propozycję do nauki podstaw kodowania bez użycia komputera. 

 

 

 

Hobbit : wyprawa po skarb

Sygnatura: G 1148

Dołącz do Bilbo Bagginsa i krasnoludów. Czeka na Ciebie niebezpieczna wyprawa po skarb. Na swojej drodze spotkasz wielu wrogów: orki, trolle, wielkie pająki oraz smoka – spróbuj ich pokonać. Dotrwaj do końca gry – stocz walkę z Bolgiem i wygraj!