NOWOŚCI

  1. Start
  2. /
  3. ZBIORY I USŁUGI
  4. /
  5. NOWOŚCI
  6. /
  7. Nowości – zbiory multimedialne

Zbiory multimedialne


LISTOPAD 2021

Co w duszy gra

Sygnatura: DVD 4002

„Co w duszy gra” studia Pixar to przezabawny i wzruszający film. Głównym bohaterem filmu jest prowadzący szkolny zespół muzyczny Joe Gardner, którego pasją jest jazz.  Marzący o profesjonalnym wykonywaniu muzyki jazzowej na scenie w końcu dostaje szansę na spełnienie życiowego pragnienia. Jednak przedwczesny wypadek powoduje, że dusza Gardnera zostaje oddzielona od jego ciała i zamiast trafić do życia pośmiertnego, dociera do miejsca, gdzie dusze czekają na wcielenie. Tam Gardner musi pracować z duszami, takimi jak 22, aby powrócić na Ziemię, zanim jego ciało umrze.

Tajemnice Joan

Sygnatura: DVD 4005

Adaptacja opartego na faktach bestsellera o najbardziej zaskakującym szpiegu w historii Wielkiej Brytanii. Oddana matka i babcia Joan Elizabeth Stanley wiedzie spokojne życie na przedmieściach Londynu. Pewnego dnia agenci Służby Bezpieczeństwa aresztują starszą panią pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosjan. Przesłuchiwana w siedzibie MI5 emerytka przenosi się myślami do lat trzydziestych XX wieku. Młoda i nieśmiała Joan podczas studiów na Uniwersytecie Cambridge daje się uwieść Rosjaninowi Leo Galichowi. Pod jego wpływem angażuje się w działalność studenckiej organizacji komunistycznej.

Nieodnaleziona

Sygnatura: ACD 3133

„Nieodnaleziona” to wciągający thriller psychologiczny z wartką akcją i wydarzeniami, które mrożą krew w żyłach. Daniel Werner nie wie jeszcze, czego może się spodziewać, ale to dopiero początek jego licznych problemów. Może się okazać, że wcale nie widział swojej narzeczonej ostatni raz dziesięć lat temu!

Muzyka wieczorem

Sygnatura: CD 3079

Album „Muzyka wieczorem” to zbiór kompozycji do wierszy Jarosława Iwaszkiewicza. Jego tomik pod tym samym tytułem pojawił się w roku 1980, już po śmierci autora. Dwadzieścia pięć lat później Mirosław Czyżykiewicz zabiera nas w muzyczną podróż do świata poezji wielkiego polskiego poety i pisarza.

Śpiewające brzdące. Seria 11, część 4. Wesołe piosenki

Sygnatura: DT 1365 

Jeśli szukacie pomysłu na twórcze i wesołe zajęcia, to ta pozycja jest dla Was. Wszystkie przedstawione w książce propozycje wesołych piosenek rozwijają wyobraźnię dzieci, intelekt, kreatywność oraz sprawność ruchową dziecka.

Rozważny przedszkolak. Cz. 1, Opowiadania o tym, jak być bezpiecznym poza domem

Sygnatura: DT 1357

 

„Rozważny przedszkolak” to zbiór 12 opowiadań opisujących niebezpieczne sytuacje, jakie mogą się wydarzyć poza domem. Bohaterowie opowiadań poznają zasady bezpieczeństwa, jakimi należy się kierować w opisanych sytuacjach. Dzieci dowiadują się, jak właściwie postępować: gdy zobaczą potrzebujące pomocy zwierzę; gdy zgubią się w sklepie; w kontaktach z ogniem; podczas udzielania pierwszej pomocy; wobec obcych psów; podczas podróżowania środkami transportu; podczas przechodzenia przez ulicę. Dowiedzą się również, że nigdy nie należy oddalać się od dorosłych bez ich wiedzy; zawsze należy pływać tylko w miejscach do tego wyznaczonych; nie należy oddalać się z nieznajomymi; a zimą nie należy zjeżdżać na sankach w miejscach niedozwolonych oraz wchodzić na zamarznięte jezioro.