Znamy zwycięzców konkursu „Zostań ilustratorem wierszy Doroty Gellner”

5 grudnia 2023 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Zostań ilustratorem wierszy Doroty Gellner".

Zadaniem uczestników konkursu  było wykonanie ilustracji do jednego z pięciu wierszy poetki: "Czarodziejski most", "Kąpiel", "Straszaki", "Szklane dzwoneczki", "Złoty plecak".

Do konkursu zgłoszono 103 prace z 14 szkół powiatu bialskiego. Wszyscy nagrodzeni w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe.

Laureaci konkursu:

I miejsce:

Jagoda Raczkowska kl. I   Szkoła Podstawowa im. J. I. Kraszewskiego w Sosnówce
Bartosz Szpura kl. III b  Szkoła Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Konstantynowie

II miejsce:

Wiktor Laskowski kl. III b   Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej
Amelia Raczkowska kl. I  Szkoła Podstawowa im. J. I. Kraszewskiego w Sosnówce

III miejsce:

Zuzanna Kołodziej  kl. III c  Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej
Oliwia Tremeska  kl. I b Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej
Wiktoria Kuliczanka kl. III a  Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

Wyróżnienia:

Dominika Dróżdż kl. III a Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej  Podlaskiej

Maja Szabluk kl. III Szkoła Podstawowa w Berezówce

Zofia Sobol kl. III b Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej

Hanna Koplejewska kl. III c Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Białej Podlaskiej

Dziękujemy wszystkim uczniom, za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Zachęcamy do udziału w następnych konkursach.

Na dworze stoi dziewczynka w kolorowej sukience. Jest to Jesień. W tle lecą ptaki w kapeluszach z piórami.
Jagoda Raczkowska I miejsce Złoty plecak
Na środku mostu stoi postać która jest w połowie diabłem a w połowie aniołem. W oddali drzewa i domy.
Bartosz Szpura I miejsce Czarodziejski most
Na dworze stoi dziewczynka. Wyciąga prawą rękę. Łapie spadające z chmur krople deszczu w środku których są maleńkie duszki.
Amelia Raczkowska II miejsce Szklane dzwoneczki
Na dworze stoi dziewczynka. Jest to Jesień. Z jej plecaka wylatują ptaki w kapeluszach z piórami. Lecą one w stronę słońca.
Wiktor Laskowski II miejsce Złoty plecak
Na dworze stoi dziewczynka w kolorowej sukience. Jest to Jesień. W tle lecące pod słońce ptaki i dwa drzewa.
Oliwia Tremeska III miejsce Złoty plecak
W łazience w wannie z wodą pływają lalka, piłka, krokodyl zabawka. Obok soi dziewczynka. W rękach trzyma kotka.
Wiktoria Kuliczanka III miejsce Kąpiel
W łazience w wannie z wodą i pianą pływają dwie lalki, pajac, piłka, misiek z pluszu, kot, foremki. Obok soi dziewczynka na której ciele w niektórych miejscach znajduje się piana.
Zuzanna Kołodziej III miejsce Kąpiel
Dziewczynka z plecakiem idzie drogą. Jest to Jesień. Z jej plecaka wylatują ptaki. W tle zielona łąka i dwa drzewa.
Dominika Dróżdż Wyróżnienie Złoty plecak
Na moście stoi dziewczynka, królewna, dobra wróżka. W oddali stoi czarownica z miotłą, wóz z chrustem, kareta, diabeł, anioł.
Hanna Koplejewska Wyróżnienie Czarodziejski most
Na dworze stoi dziewczynka. Jest to Jesień. Z jej plecaka wylatują ptaki w kapeluszach z piórami. W oddali wielkie słońce.
Maja Szabluk Wyróżnienie Złoty plecak
Na dworze stoi dziewczynka w kolorowej sukience. Jest to Jesień. Z jej plecaka wylatują ptaki. Niektóre z nich lecą w stronę słońca.
Zofia Sobol Wyróżnienie Złoty plecak